ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
04 червня 2018 року м. Харків Справа №16/348
Господарський суд Луганської області у складі судді Лісовицького Є.А., розглянувши заяву Приватного підприємства Саксес б/н від 24.05.2018 про відновлення втраченого судового провадження у справі №16/348
за позовом Приватного підприємства Саксес , м. Мукачево Закарпатської області
до Державного підприємства Шахта Никанор-Нова , м. Зоринськ
про стягнення 658 830 грн. 94 коп.
без виклику представників сторін
в с т а н о в и в:
До Господарського суду Луганської області надійшла заява Приватного підприємства Саксес б/н від 24.05.2018, в якій заявник просить суд відновити втрачене судове провадження у справі №16/348.
Заява обґрунтована тим, що рішенням Господарського суду Луганської області від 26.11.2001 у справі №16/348 позов Приватного підприємства Саксес задоволено частково. Стягнуто з Державного підприємства Шахта Никанор-Нова борг у сумі 550 000 грн., 81 991 грн. 69 коп. інфляційних відрахувань, 8 339 грн. 01 коп. річних, 1 649 грн. держмита та 66 грн. 93 коп. витрати на ІТЗ. Всього на загальну суму 642046 грн. 63 коп.
18.06.2009 державним виконавцем Луганського міського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №13341749 по справі №16/348.
Однак, всі матеріали виконавчих проваджень (в т.ч. №13341749 по справі №16/348) залишилися на тимчасово неконтрольованій території на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Враховуючи викладене, Приватне підприємство Саксес звернулось до суду з вимогою відновити втрачене судове провадження у справі №16/348.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями, заяву Приватного підприємства Саксес передано на розгляд судді Лісовицькому Є.А.
Згідно ст. 358 Господарського процесуального кодексу України втрачене судове провадження у справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Відповідно до ст. 357 Господарського процесуального кодексу України, відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно ст. 359 Господарського процесуального кодексу України заява про відновлення повністю або частково втраченого судового провадження подається в письмовій формі до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Дослідивши заяву Приватного підприємства Саксес та додані до неї документи, судом встановлено, що дана заява підписана ОСОБА_1 Проте, заявником не вказано посадове становище даної особи, суду не надано доказів повноважень ОСОБА_1 на підписання вказаної заяви.
Крім того, статтею 360 Господарського процесуального кодексу України визначено форму і зміст заяви про відновлення втраченого судового провадження.
Відповідно до приписів вказаної статті, заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду в письмовій формі.
У заяві повинно бути зазначено:
1) про відновлення якого судового провадження або якої його частини просить заявник;
2) які особи брали участь у справі і в якому процесуальному статусі, їх найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб), їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб); ідентифікаційні коди юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, якщо відповідні дані відомі заявникові;
3) номери засобів зв'язку учасників судового процесу (телефон, факс, засоби електронного зв'язку, офіційна електронна адреса тощо), якщо вони відомі заявникові;
4) наявні у заявника відомості про обставини втрати судового провадження, місцезнаходження копій матеріалів провадження або даних стосовно таких копій;
5) документи, відновлення яких заявник вважає за необхідне, і з якою метою.
До заяви про відновлення втраченого судового провадження додаються документи або їх копії, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку, що збереглися в заявника або у справі, копії заяви відповідно до кількості учасників справи, а у разі необхідності - клопотання про поновлення строку на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження.
Заява про відновлення втраченого судового провадження для виконання судового рішення може бути подана до закінчення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання. Суд може поновити зазначений строк, якщо за клопотанням заявника визнає причини його пропуску поважними.
Заявником не вказана мета відновлення втраченого судового провадження у справі №16/348 та не зазначено в якій частині слід його відновити. Крім того, в заяві не зазначені ідентифікаційні коди в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України сторін у даній справі: Приватного підприємства Саксес та Державного підприємства Шахта Никанор-Нова .
Крім того, оскільки рішення Господарського суду Луганської області у справі №16/348 прийнято 26.11.2001, то, враховуючи приписи ст. 21 Закону України Про виконавче провадження (в редакції від 07.08.2001), строк пред'явлення наказу до виконання по даній справі складав три роки, тобто до 26.11.2004.
Приватне підприємство Саксес звернулось до суду з заявою після закінчення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання. Клопотання про поновлення строку на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження Приватним підприємством Саксес не подано.
Таким чином, заява про відновлення втраченого судового провадження не відповідає вимогам встановленим ст. 360 Господарського процесуального кодексу України та подана з порушення встановленого строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 360 Господарського процесуального кодексу України, у разі невідповідності заяви про відновлення втраченого судового провадження вимогам, встановленим статтею 360 цього Кодексу, застосовуються правила статті 174 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного та враховуючи приписи ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про повернення заяви про відновлення втраченого судового провадження та доданих до неї документів Приватному підприємству Саксес .
Відповідно до ч. ч. 6, 7 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає заяву та додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження. Про повернення заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
Керуючись ст. ст. 174, 234, 360 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
Повернути заяву б/н від 24.05.2018 про відновлення втраченого судового провадження у справі №16/348 та додані до неї документи Приватному підприємству Саксес .
Додаток (тільки заявнику): на 4 аркушах.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями у відповідності до ст.235 ГПК України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст. 256 ГПК України та порядку визначеному п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.
Ухвалу підписано - 04.06.2018.
Суддя Є.А. Лісовицький
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2018 |
Оприлюднено | 04.06.2018 |
Номер документу | 74410257 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Лісовицький Є.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні