УХВАЛА
31 травня 2018 року
м. Київ
Справа № 922/363/17
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Селіваненка В.П.,
розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер-груп інтернешнл" (далі - ТОВ "Лідер-груп інтернешнл")
на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 05.03.2018
за позовом ТОВ "Лідер-груп інтернешнл"
до товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Лідомед-Біо"
про заборону вчинення певних дій,
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача : державне підприємство "Український медичний центр сертифікації"; державне підприємство "Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації",
ВСТАНОВИВ:
10.04.2018 (згідно з поштовими відмітками на конверті) ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" вперше звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Харківського апеляційного господарського суду від 05.03.2018 зі справи № 922/363/17 та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Ухвалою Верховного Суду від 25.04.2018 касаційну скаргу на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 05.03.2018 зі справи № 922/363/17 повернуто ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" на підставі пункту 1 частини четвертої статті 292 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
15.05.2018 (згідно з поштовими відмітками на конверті) ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" повторно звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Харківського апеляційного господарського суду від 05.03.2018 зі справи № 922/363/17 та залишити в силі рішення суду першої інстанції. Крім того, до касаційної скарги додано клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження. Клопотання мотивоване тим, що ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" повне судове рішення було отримано лише 20.03.2018.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 21.05.2018 колегії суддів Касаційного господарського суду у складі: Селіваненко В.П. (головуючий), Булгакова І.В. і Львов Б.Ю. передано касаційну скаргу у справі № 922/363/17.
Касаційна скарга ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" не відповідає вимогам статті 291 ГПК України.
Відповідно до статті 291 ГПК України особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
З доданих до касаційної скарги матеріалів вбачається, що як докази надсилання учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" надано оригінали фіскальних чеків та описів вкладення у цінний лист від 10.04.2018 № 6102306180362, № 6102306180354, № 6102306180370, які підтверджують надіслання сторонам у справі копії первісно поданої скаржником касаційної скарги, проте вони не можуть підтверджувати надіслання сторонам копії саме даної (повторно поданої) касаційної скарги від 15.05.2018. Дана касаційна скарга не містить відповідного штемпеля вхідної кореспонденції Верховного Суду, що свідчить про те, що дана скарга раніше не надсилалася до суду касаційної інстанції.
Неповідомлення сторони у справі про звернення з касаційною скаргою порушує процесуальні права цієї сторони, принципи рівності та змагальності сторін, закріплені у статті 2 ГПК України.
З урахуванням наведеного касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства.
Водночас згідно з частиною першою статті 301 ГПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції. А тому подана скаржником касаційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі положень статті 174 цього Кодексу, - адже до скарги не додано документів, які належним чином підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії цієї скарги та доданих до неї документів.
Відповідно до частини другої статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, суд касаційної інстанції зазначає, що ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" необхідно усунути недоліки касаційної скарги та надати суду оригінали документів, що підтверджують надсилання копії цієї скарги і доданих до неї документів товариству з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Лідомед-Біо", державному підприємству "Український медичний центр сертифікації" та державному підприємству "Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації", а саме фіскальні чеки та описи вкладення.
Суд також вважає за необхідне звернути увагу ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" на те, що неусунення названих недоліків протягом установленого строку матиме наслідком повернення касаційної скарги відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України.
Крім того, до касаційної скарги ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" додано клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
Відповідно до статті 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
З огляду на те, що касаційна скарга ТОВ "Лідер-груп інтернешнл" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 05.03.2018 зі справи № 922/363/17 підлягає залишенню без руху до усунення недоліків, суд касаційної інстанції зазначає, що вказане клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження буде розглянуто Касаційним господарським судом після усунення недоліків касаційної скарги.
Керуючись статтями 174, 234, 291, 292 ГПК України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер-груп інтернешнл" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 05.03.2018 зі справи № 922/363/17 залишити без руху.
2. Надати товариству з обмеженою відповідальністю "Лідер-груп інтернешнл" строк для усунення недоліків касаційної скарги до 18 червня 2018 року, але не більше десяти днів з дня вручення цієї ухвали. Документи про усунення недоліків направляти до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
3 . Роз'яснити товариству з обмеженою відповідальністю "Лідер-груп інтернешнл", що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційну скаргу буде повернуто.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В. Селіваненко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2018 |
Оприлюднено | 06.06.2018 |
Номер документу | 74455992 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Селіваненко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні