КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 826/14703/17
УХВАЛА
12 червня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Файдюк В.В., суддів Мєзєнцева Є.І., Чаку Є.В., перевіривши апеляційну скаргу Офісу великих платник податків Державної фіскальної служби на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 березня 2018 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю АТ Каргілл до Офісу великих платник податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 березня 2018 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю АТ Каргілл до Офісу великих платник податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задоволено.
На вказане рішення суду відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 07 травня 2018 року апеляційну скаргу відповідача залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору із наданням строку для усунення недоліків апеляційної скарги в розмірі десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що апеляційна скарга не може бути прийнята до провадження та підлягає поверненню апелянту з наступних підстав.
З наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що вказана ухвала Київського апеляційного адміністративного суду була отримана апелянтом 11 травня 2018 року.
21 травня 2018 року до Київського апеляційного адміністративного суду надійшли клопотання апелянта про зменшення розміру судового збору та про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті.
Клопотання про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті обґрунтоване тим, що відповідно до повідомлень Управління Державної казначейської служби України у Печерському районі зупинено операції з бюджетними коштами у зв'язку з виконавчими провадженнями відносно Офісу щодо безспірних списань коштів з рахунків. Відповідно, у відповідача не має можливості сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги у строки, встановлені ухвалою суду від 07 травня 2018 року. Зазначено, що сторона має право на судовий захист, у зв'язку з чим майнове становище не може бути перепоною доступу до суду.
Клопотання про зменшення розміру судового збору обґрунтоване тим, що ТОВ АТ Каргілл зверталось до суду з заявою про зменшення розміру позовних вимог, яка була задоволена судом рішенням від 06 березня 2018 року, у зв'язку з чим ціна позову склала 80 307,98 грн замість 253 604,15 грн.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2018 року клопотання апелянта про зменшення розміру судового збору задоволено, продовжено апелянту строк для усунення встановлених недоліків апеляційної скарги на десять днів з моменту отримання ухвали для надання доказів сплати судового збору.
На виконання вимог зазначеної ухвали відповідач 11 червня 2018 року подав до суду клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Слід зазначити, що аналогічне клопотання вже подавалося судом, було розглянуто та відхилено судом як безпідставне.
Так, відповідно до ч. 1 статті 8 Закону про судовий збір, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
З аналізу наведеної норми вбачається, що Законом України Про судовий збір встановлено вичерпний перелік випадків, коли можливим є відстрочення сплати судового збору. Однак, апелянтом в клопотанні не вказано на жодну із перелічених підстав та, відповідно, не надано жодного доказу на підтвердження існування такої підстави.
Слід зазначити, що сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень статті 296 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Крім того, звільнення/відстрочення/розстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.
Отже, до вказаного в судовому рішенні строку апелянт недоліків своєї апеляційної скарги не усунув.
Відповідно до п.1 ч. 5 статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України - до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 статті 298 КАС України - до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 4 статті 169 КАС України - позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Оскільки, вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, апеляційна скарга підлягає поверненню апелянту.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298, 325, 329 КАС України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Офісу великих платник податків Державної фіскальної служби на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 березня 2018 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю АТ Каргілл до Офісу великих платник податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - повернути апелянту .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач: Файдюк В.В.
Судді: Мєзєнцев Є.І.
Чаку Є.В.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2018 |
Оприлюднено | 14.06.2018 |
Номер документу | 74641409 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Ключкович Василь Юрійович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Ключкович Василь Юрійович
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Файдюк В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні