Дата документу 18.06.2018 Справа № 554/86/17
Провадження № 1-кс/554/5521/2018
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
18 червня 2018 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, погоджене прокурором, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016170000000708 від 29.12.2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до інформації, що перебуває у володінні банківської установи. Своє клопотання мотивує наступним.
У провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження №12016170000000708 від 29 грудня 2016 року, за ознаками ч 3 ст. 191 КК України.
Установлено, що ряд службових осіб бюджетних підприємств, установ, організацій, які є розпорядниками державних коштів протягом 2016 року, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів КБ-2в приймання виконаних робіт розтратили бюджетні кошти на користь ТОВ фірма « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та інших суб`єктів господарювання, з якими були укладені договори на виконання робіт, послуг, постачання товарів, чим спричинили державному бюджету значної матеріальної шкоди.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з 01.01.2016 по 31.12.2016 службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , зловживаючи своїм службовим становищем, розтратили бюджетні кошти призначені для капітального ремонту по заміні вікон та дверей в амбулаторіях сімейної медицини Лубенського району Полтавської області на користь ТОВ фірма « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ФОП ОСОБА_4 , шляхом внесення недостовірних відомостей до актів КБ-2в приймання виконаних робіт по об`єктах, де проводилися ремонтні роботи, а також здійснювався технічний нагляд за об`єктами будівництва на загальну суму близько 100 тис. грн., чим спричинили місцевому бюджету збитків на зазначену суму.
Відповідно до висновку № 19/20 комплексної судової будівельно-технічної експертизи від 28.04.2017 обсяги робіт, що вказані в актах КБ-2в, які надані ТОВ фірма « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на замовлення ІНФОРМАЦІЯ_2 по об`єктах з капітального ремонту та заміни вікон і дверей в амбулаторіях сімейної медицини Лубенського району Полтавської області, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 пункту завищено. Загальна вартість завищення складає, з урахуванням ПДВ 62002,03 гривень.
Розмір матеріальної шкоди (збитків), завданої Державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_10 складає 62002,03 гривень, в тому числі: по договору № 301 від 21.12.2016 з ремонту ІНФОРМАЦІЯ_4 на суму 1880,03 гривень; по договору № 299 від 15.12.2016 з ремонту ІНФОРМАЦІЯ_5 на суму 6000,00 гривень; по договору № 300 від 18.12.2016 з ремонту ІНФОРМАЦІЯ_11 практики сімейного лікаря на суму 5591,00 гривень; по договору № 347 від 12.12.2016 з ремонту ІНФОРМАЦІЯ_7 на суму 34918,00 гривень; по договору № 346 від 15.12.2016 з ремонту ІНФОРМАЦІЯ_8 на суму 10370,00 гривень; по договору № 364 від 15.12.2016 з ремонту ІНФОРМАЦІЯ_5 на суму 2527,00 гривень; по договору № 296 з ремонту Вилівського фельдшерсько-акушерського пункту на суму 716,00 гривень.
Таким чином, службові особи Лубенського ПМСД безпідставно, всупереч постанови КМУ № 668 від 01.08.2005, згідно вказаних договорів перерахували бюджетні кошти на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », чим спричинили збитки державі.
Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), має відкритий рахунок у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » м. Дніпро код МФО НОМЕР_2 за № НОМЕР_3 .
З метою здобуття доказів та документування розтрати бюджетних грошових коштів службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_13 та їх незаконного заволодіння ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », встановлення фактичних даних обставин вчинення кримінальних правопорушень під час виконання робіт по вищезазначених об`єктах виникає необхідність у відкритті банківської таємниці шляхом отримання тимчасового доступу до документів, які вказують на обсяги коштів на банківському рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) та факти перерахування коштів з цього рахунку на рахунки інших підприємств та навпаки.
На підставі наведеного, слідчий просить задовольнити заявлене клопотання.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання слідчий вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, просив його задовольнити.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Судом встановлено, що у провадженні СУ ГУ НП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження за № 12016170000000708, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 грудня 2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Стаття 163КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
В судовому засіданні слідчим доведено, що інформація перебуває у володінні АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_12 та вказана інформація, сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, встановленню обставин та мати доказове значення у справі. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, неможливо.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Банківською таємницею, зокрема, є: відомості про банківські рахунки клієнтів; операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Згідно ч. 1 ст.62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 14.07.2006 № 267 «Про затвердження правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці», а саме: п. 3.2. Банки зобов`язані виконувати рішення суду про розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, у порядку, установленому законодавством України.
За рішенням суду про розкриття інформації, що становить банківську таємницю, банк розкриває інформацію в обсязі, визначеному рішенням суду.
Однак, у клопотанні слідчим ставиться питання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів не тільки слідчим по даному кримінальному провадженню, але й посадовим особам, які не зазначені у витязі з кримінального провадження, а підтвердження їх повноважень у даному кримінальному провадженні не надано, тому вважаю за необхідне відмовити у задоволенні клопотання в частині надання доступу особам, які не зазначені у витязі з кримінального провадження.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 159-166, 167, 372 КПК України, Законом України «Про банки та банківську діяльність», -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити частково.
Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять банківську таємницю, з можливістю зробити їх копії (зняти копію інформації), до інформації, яка перебуває у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код МФО НОМЕР_2 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме наступних документів: справи з юридичного оформлення та відкриття банківського рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), за № НОМЕР_3 , карток зі зразками підписів, установчих та реєстраційних документів, копій паспортів, чеків та інших документів на зняття готівки, усіх договорів з банком, що діяли з дати відкриття рахунків, платіжних доручень, заявок про зняття грошових коштів з рахунку, доручень (довіреностей) про зняття грошових коштів іншими особами, а також документів (у електронному вигляді) про рух коштів по вищезазначеним рахункам із зазначенням контрагентів по кожній банківській операції, номерів їх рахунків, назв та кодів банків, номерів платіжних документів та призначення платежу по кожній операції, в період часу з 01.01.2016 року по теперішній час.
В решті клопотання відмовити.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74771777 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Чуванова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні