Справа № 520/4329/18
Провадження № 2/520/4365/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.07.2018 року м. Одеса
Київський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого - судді Літвінової І.А.
секретар судового засідання - Молодов В.С.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА БАНК ЮНІСОН (ЄДРПОУ 38514375, місце знаходження: п/і 03028, м. Київ, пр. Науки, 30-А) до ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, адреса реєстрації: м. Одеса, вул. М. Жукова (нині - Небесної Сотні)АДРЕСА_1) про стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО БАНК ЮНІСОН (надалі ПАТ БАНК ЮНІСОН ) звернулось до Київського районного суду м. Одеси з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, посилаючись на те, що згідно кредитного договору № SA-000403 від 29 липня 2015 року банк надав відповідачу строком до 29 липня 2018 року кредит в сумі 50000,00 гривень зі сплатою 20 відсотків річних за користування кредитними коштами на суму залишку заборгованості за кредитом. Позивач звернувся до відповідача з вимогою про дострокове повернення кредиту, сплати процентів за користування ним та інших платежів за Кредитним договором, однак останнім вимога була проігнорована. Відповідач, в порушення умов договору, у встановлені строки кредит та інші передбачені договором платежі не сплатив, у зв'язку із чим позивач вимушений звернутись з цим позовом до суду. Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість станом на 04.04.2018 року, загальний розмір якої становить 169216 (сто шістдесят дев'ять тисяч двісті шістнадцять) гривень 59 копійок та яка складається з наступного: 48994 (сорок вісім тисяч дев'ятсот дев'яносто чотири) гривні 38 копійок - прострочена заборгованість за кредитом; 163 (сто шістдесят три) гривні 31 копійка - заборгованість за процентами; 25662 (двадцять п'ять тисячі шістсот шістдесят дві) гривні 17 копійок - прострочена заборгованість за процентами; 42451 (сорок дві тисячі чотириста п'ятдесят одна) гривня 45 копійок - прострочена заборгованість за комісіями; 29742 (двадцять дев'ять тисяч сімсот сорок дві) гривні 69 копійок - пеня за прострочення сплати кредиту; 8664 (вісім тисяч шістсот шістдесят чотири) гривні 72 копійки - прострочення сплати процентів; 13537 (тринадцять тисяч п'ятсот тридцять сім) гривень 87 копійок - пеня за прострочення сплати комісії.
Разом з позовною заявою представник позивача ПАТ БАНК ЮНІСОН надав заяву про відсутність заперечень проти постановлення заочного рішення суду.
Ухвалою судді від 27.04.2018 року позовну заяву ПАТ БАНК ЮНІСОН до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості прийнято до розгляду та відкрите провадження у цивільній справі № 520/4329/18.
Розгляд справи призначено провести в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідач відзив на позов не надав. Заяв з процесуальних питань чи по суті справи від відповідача до суду не надходило.
Враховуючи положення статей 280 , 281 ЦПК України судом постановлена ухвала про заочний розгляд справи.
Суд розглядає справу за наявними у справі матеріалами.
Судом встановлено, що 29 липня 2015 року між позивачем та ОСОБА_1 був укладений Кредитний договір № SA-000403, відповідно до якого ОСОБА_1 був наданий кредит у розмірі 50000 (п'ятдесят тисяч) гривень 00 копійок, зі сплатою 20 відсотків річних за користування коштами на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення коштів - 29 липня 2018 року.
Укладення, виконання та припинення Кредитного договору регулюється Договором комплексного банківського обслуговування фізичних осіб в ПАТ БАНК ЮНІСОН (надалі ДКБО) та Умовами надання споживчих кредитів, які є невід'ємною частиною вищезазначеного договору.
Свою згоду на укладення ДКБО відповідач підтвердив шляхом оформлення та підписання заяви про прийняття пропозиції укласти ДКБО, відповідно до умов надання банківських послуг.
Згідно з п. 4.1 Умов надання споживчих кредитів Позичальник здійснює погашення кредиту і сплату нарахованих процентів за користування Кредитом та комісій, передбачених Кредитним договором, у розмірі фіксованих платежів (далі - Ануїтетні платежі або Ануїтетний платіж) 29 числа кожного місяця та відповідно до Графіку шляхом внесення готівкових коштів через касу Банку або шляхом перерахування безготівкових коштів на визначений в Кредитному договорі рахунок Банку
Пунктом 3.2 Умов надання споживчого кредиту передбачено, що Банк нараховує проценти за користування кредитом, виходячи із розміру процентної ставки, встановленої в Кредитному договорі, та фактичної кількості днів користування кредитом, на непогашену суму кредиту (залишок заборгованості за кредитом), починаючи з дати видачі кредиту до дати його повернення. При розрахунку процентів за користування кредитом за кількість днів у році приймаються 360 днів.
Позивач свої зобов'язання за Кредитним договором виконав в повному обсязі, надавши відповідачу готівку через касу Банку у розмірі, встановленому Кредитним договором, а саме - на рахунок клієнта за реквізитами, що підтверджується копією меморіального ордеру № 371566 від 29 липня 2018 року.
Пунктом 3.5 Умов надання споживчих кредитів передбачено, що Клієнт зобов'язується сплачувати комісії за забезпечення обслуговування кредитної заборгованості в розмірі, визначеному в Кредитному договорі (без ПДВ). Зазначена комісія розраховується у відсотках від суми Кредиту, що наданий Позичальнику, та підлягає сплаті відповідно до п. 4.1 цих Умов.
Умовами Кредитного договору встановлено, що Відповідач зобов'язується сплачувати помісячну комісію за забезпечення обслуговування кредитної заборгованості в розмірі 3 % від суми Кредиту.
Відповідач свої зобов'язання, передбачені пунктом 4.1 Умов надання споживчих кредитів не виконував, внаслідок чого виникла прострочена заборгованість за кредитом, процентами та комісіями.
У разі порушення кредитних зобов'язань, Банк має право, на підставі підпункту 4.6.1 Умов надання споживчих кредитів, вимагати дострокового повернення Кредиту, сплати процентів за користування ним, шляхом направлення письмової вимоги на адресу Клієнта, а Клієнт зобов'язаний виконати зазначені зобов'язання у повному обсязі протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту її надіслання Банком. У випадку невиконання Клієнтом умов письмової вимоги, Банк має право пред'явити позов у відношенні Клієнта та задовольнити свої вимоги, що випливають з Кредитного договору за рахунок будь-якого майна Клієнта будь-яким способом, за власним вибором Банку, відповідно до вимог чинного законодавства України.
За змістом статей 525, 526, 530, 610, 612 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу , інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
Згідно з статтями 1046 , 1047 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Відповідно до частини першої статті 1048 ЦК України , позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.
За приписами частин першої та другої статті 1054 ЦК України , за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Частиною першою статті 1049 ЦК України встановлено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Згідно з частинами першою та другою статті 1050 ЦК України , якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу . Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу .
Відповідно до статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно з п. 3 частини першої статті 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки грошової суми, яку боржник повинен сплатити кредиторові у разі порушення ним зобов'язання.
За приписами частин першої та другої статті 549 Цивільного кодексу України , неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Відповідно до частини третьої статті 12 та частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Наданим представником позивача розрахунком підтверджено, що станом на 04 квітня 2018 року заборгованість відповідача за кредитним договором № SA-000403 від 29 липня 2015 року становить 169216 (сто шістдесят дев'ять тисяч двісті шістнадцять) гривень 59 копійок, до складу якої входить: 48994 (сорок вісім тисяч дев'ятсот дев'яносто чотири) гривні 38 копійок - прострочена заборгованість за кредитом; 163 (сто шістдесят три) гривні 31 копійка - заборгованість за процентами; 25662 (двадцять п'ять тисячі шістсот шістдесят дві) гривні 17 копійок - прострочена заборгованість за процентами; 42451 (сорок дві тисячі чотириста п'ятдесят одна) гривня 45 копійок - прострочена заборгованість за комісіями; 29742 (двадцять дев'ять тисяч сімсот сорок дві) гривні 69 копійок - пеня за прострочення сплати кредиту; 8664 (вісім тисяч шістсот шістдесят чотири) гривні 72 копійки - прострочення сплати процентів; 13537 (тринадцять тисяч п'ятсот тридцять сім) гривень 87 копійок - пеня за прострочення сплати комісії.
Позовні вимоги ПАТ БАНК ЮНІСОН обґрунтовані та підлягають задоволенню.
За правилами статті 141 ЦПК України стороні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони всі судові витрати, відповідно до суми задоволених вимог.
Судовий збір сплачений позивачем в сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні 00 копійок підлягає стягнути з відповідача.
На підставі вищевикладена керуючись ст.ст. 2 , 4 , 5 , 6 , 81 , 141 , 263-265 , 280-282 , 352 , 354, ЦПК України , ст. ст. 526 , 530 , 549 , 610-612 , 625 , 1054 , 1056-1 ЦК України , суд
ВИРІШИВ:
Позов ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА БАНК ЮНІСОН до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_2) на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА БАНК ЮНІСОН (ЄДРПОУ 38514375, місце знаходження: п/і 03028, м. Київ, пр. Науки, 30-А) заборгованість станом на 04 квітня 2018 року у загальному розмірі 169216 (сто шістдесят дев'ять тисяч двісті шістнадцять) гривень 59 копійок, яка складається з наступного: 48994 (сорок вісім тисяч дев'ятсот дев'яносто чотири) гривні 38 копійок - прострочена заборгованість за кредитом; 163 (сто шістдесят три) гривні 31 копійка - заборгованість за процентами; 25662 (двадцять п'ять тисячі шістсот шістдесят дві) гривні 17 копійок - прострочена заборгованість за процентами; 42451 (сорок дві тисячі чотириста п'ятдесят одна) гривня 45 копійок - прострочена заборгованість за комісіями; 29742 (двадцять дев'ять тисяч сімсот сорок дві) гривні 69 копійок - пеня за прострочення сплати кредиту; 8664 (вісім тисяч шістсот шістдесят чотири) гривні 72 копійки - прострочення сплати процентів; 13537 (тринадцять тисяч п'ятсот тридцять сім) гривень 87 копійок - пеня за прострочення сплати комісії.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_3) на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА БАНК ЮНІСОН (ЄДРПОУ 38514375, місце знаходження: п/і 03028, м. Київ, пр. Науки, 30-А) судові витрати у сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення.
Днем складення заочного рішення є 02 липня 2018 року.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі та відповідати вимогам, встановленим статтею 285 ЦПК України.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Головуючий ЛітвіноваІ.А.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2018 |
Оприлюднено | 04.07.2018 |
Номер документу | 75056199 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Літвінова І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні