Справа № 2-215-09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2009 року Нетішинський міський суд Хмельницької області в складі судді Ходоровського Б.В. при секретарі Алексюк О.О. розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третіх осіб: виконавчого комітету Нетішинської міської ради, Нетішинського міського управління земельних ресурсів про визнання права приватної власності на землю в порядку успадкування,
ВСТАНОВИВ:
Згідно позовної заяви рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради від 18 грудня 1997 року для ОСОБА_4 передано у власність 0,50 га. земельної ділянки.
ОСОБА_4 померла 05 липня 2004 року.
За життя державний акт на земельну ділянку не отримала.
Спадкоємцями першої черги є ОСОБА_2 - мати позивачки та ОСОБА_3, проте ті не претендують на успадкування земельною ділянкою.
Квартира, що належала спадкодавцеві, успадкована позивачкою на підставі заповіту.
Відсутність державного акта на землю є перешкодою для звернення до нотаріуса щодо оформлення права власності на земельну ділянку у порядку успадкування, у зв’язку з чим в позові ставиться питання про визнання за позивачкою права власності на землю в порядку успадкування.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, посилючись на обставини, закладені в позові.
Вивчивши матеріали справи вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Як вбачається з позову, доданих документів предметом спору є земельна ділянка розміром 0,50 га, належна спадкодавцю ОСОБА_5; позивачці видано після смерті спадкодавця свідоцтво про спадщину на квартиру.
Сукупність названих обставин свідчить про передчасність порушення позову в суді і необхідність подачі заяви та всіх необхідних документів у нотаріальну контору для оформлення права на успадкування земельної ділянки.
Таким чином при наявності відмови нотаріуса в оформленні права на успадкування земельною ділянкою виникає право звернення до суду.”
Проте, вимоги ухвали судді не виконані, у зв'язку з чим позовну заяву необхідно вважати такою, що не подана і повернути позивачу.
Керуючись ст.121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третіх осіб: виконавчого комітету Нетішинської міської ради, Нетішинського міського управління земельних ресурсів про визнання права приватної власності на землю в порядку успадкування, вважати неподаною і повернути позивачу.
Заява про апеляційне оскарження ухвали судді може бути подана протягом п'яти днів після отримання копії ухвали, а апеляційна скарга протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Хмельницької області через Нетішинський міський суд.
Суддя Ходоровський Б.В.
Суд | Нетішинський міський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2010 |
Оприлюднено | 23.01.2010 |
Номер документу | 7506598 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нетішинський міський суд Хмельницької області
Ходоровський Богдан Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні