Ухвала
від 05.07.2018 по справі 916/3083/16
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


У Х В А Л А

05 липня 2018 року м. ОдесаСправа № 916/3083/16 Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого Діброви Г.І.

суддів Разюк Г.П., Колоколова С.І.

за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» , м.Київ в особі регіональної філії «Одеська залізниця» , м. Одеса

на рішення Господарського суду Миколаївської області від 14.05.2018 року, суддя Мавродієва М.В., м. Миколаїв, повний текст складено 24.05.2018 року

у справі № 916/3083/16

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Промхімплюс» , м. Миколаїв

до відповідача: Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» , м. Київ в особі регіональної філії «Одеська залізниця» , м. Одеса

про встановлення земельного сервітуту

Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 26.06.2018 року у справі №916/3083/16 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» , м. Київ в особі регіональної філії «Одеська залізниця» , м. Одеса на рішення Господарського суду Миколаївської області від 14.05.2018 року у справі № 916/3083/16, а також призначено розгляд справи на 17.07.2018 року об 10 год. 00 хв.

До суду 03.07.2018 року від Товариства з обмеженою відповідальністю «Промхімплюс» , м. Миколаїв надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Миколаївської області.

Дослідивши заявлене клопотання, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про відмову у його задоволенні з огляду на таке.

Відповідно до статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з'явився, а також перевіряє повноваження представників. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.

У пункті 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 04.07.2012 року №5041-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції" зазначено, що до повного забезпечення функціонування системи відеоконференції зв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах. Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції. Така інформація має враховуватися судами при постановленні ухвал щодо проведення відеоконференцій.

Як вбачається з інформації, яка оприлюднена на офіційному веб-сайті Державної судової адміністрації України, Господарський суд Миколаївської області не має технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції 17.07.2018 року об 10 год. 00 хв., що підтверджується відповідним актом Одеського апеляційного господарського суду від 05.07.2018 року. Тобто, у визначені в ухвалі дату і час, провести судове засідання в режимі відеоконференції неможливо через проведення інших засідань в режимі відеоконференції в Господарському суді Миколаївської області.

У випадку задоволення клопотання заявника та призначення судового засідання на інший час або іншу дату, це може призвести до неповідомлення належним чином інших учасників справи про дату, час та місце розгляду справи.

Правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Порушенням процесуальної рівності сторін є розгляд справи за відсутності сторони, не попередженої належним чином про час і місце слухання справи. Крім того, суд апеляційної інстанції зазначає, що явка сторін в судове засідання апеляційної інстанції не була визнана обов'язковою.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції доходить висновку щодо відмови у задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду, -

У Х В А Л И В:

Відмовити Товариства з обмеженою відповідальністю «Промхімплюс» , м. Миколаїв у задоволенні клопотання про проведення судового засідання по справі № 916/3083/16 в режимі відеоконференції.

Головуючий Г.І. Діброва

Судді: Г.П. Разюк

ОСОБА_1

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення05.07.2018
Оприлюднено06.07.2018
Номер документу75135150
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3083/16

Постанова від 21.08.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 06.08.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 05.07.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 26.06.2018

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Судовий наказ від 14.06.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Рішення від 14.05.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 18.04.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 09.02.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 18.01.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

Ухвала від 21.12.2017

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Мавродієва М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні