ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
"10" липня 2018 р. Справа № 922/4606/16
Суддя-доповідач ОСОБА_1, розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Провід Групп" про роз'яснення судового рішення (вх.№5128),
у справі № 922/4606/16,
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрторгнафта", м.Харків,
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою господарського суду Харківської області від 08.02.2017 р. ТОВ "Укрторгнафта" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута ОСОБА_2
Ухвалою господарського суду Харківської області від 12.09.2017р. затверджено наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс. Ліквідовано юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрторгнафта" (код ЄДРПОУ 37301246, зареєстроване як юридична особа за адресою: 61001, м. Харків, проспект Московський, будинок 51). Визнано вимоги кредиторів, що були не задоволені за недостатністю майна банкрута ТОВ "Укрторгнафта", погашеними. Провадження у справі припинено. Зобов'язано державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 16.11.2017 апеляційну скаргу ПАТ Комерційного банку «Приватбанк» , м. Київ, задоволено частково. Ухвалу господарського суду Харківської області від 12.09.2017р. у справі №922/4606/16 скасовано. Провадження у справі №922/4606/16 припинено.
До суду апеляційної інстанції від Товариства з обмеженою відповідальністю "Провід Групп" надійшла заява, в якій заявник з посиланням на 245 Господарського процесуального кодексу України просить роз'яснити резолютивну частину рішення Харківського апеляційного господарського суду з питань:
Чи має право кредитор зменшити фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток, в порядку, передбаченому абз. 2 п.п. 139.2.2 п. 139.2 ст. 139 ПК України, на суму дебіторської заборгованості, в зв'язку із припиненням боржника, як юридичної особи, у зв'язку з його ліквідацією?
Чи є чинним запис № 14801170025067367 від 20.09.2017 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрторгнафта" у зв'язку із його ліквідацією?
Якщо такий запис не чинний, то хто і в якому порядку має відновити статус юридичної особи - ТОВ "Укрторгнафта" в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань?
Відповідно до статті 245 Господарського процесуального кодексу України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз'яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження.
За приписами підпункту 17.9 пункту 17 частини першої розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII чинній з 15.12.2017), якщо на момент надходження заяви про внесення виправлень, ухвалення додаткового рішення, роз'яснення судового рішення справа у відповідному суді відсутня, суд витребовує справу з суду нижчої інстанції протягом п'яти днів із дня надходження відповідної заяви, а суд нижчої інстанції направляє справу до суду, який її витребував, не пізніше наступного дня із дня надходження відповідної вимоги суду. У такому випадку подана заява розглядається протягом десяти днів із дня надходження справи до суду, який має її розглядати.
Законом України "Про судовий збір" №3674-VІ від 08.07.2011 (з наступними змінами та доповненнями) передбачено сплату судового збору за подання заяви про роз'яснення судового рішення.
Відповідно до підпункту 7 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду, зокрема, заяви про роз'яснення судового рішення ставка судового збору складає 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року встановлено в розмірі 1762,00 грн.
Таким чином, при поданні заяви про роз'яснення судового рішення Харківського апеляційного господарського суду мав бути сплачений судовий збір у розмірі 881,00 грн.
Проте, заявником при поданні зазначеної заяви не надано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
За змістом частин 1-4, 10 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету.
За таких обставин, заява про роз'яснення судового рішення Харківського апеляційного господарського суду у справі №922/4606/16 підлягає залишенню без руху із наданням заявникові строку для можливості надати докази сплати судового збору за подання заяви у розмірі 881,00 грн.
Якщо заявник не усуне недоліки зазначеної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася з цією заявою.
Керуючись статтями 32, 174, 234, 235, 281 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду
УХВАЛИЛА:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Провід Групп" про роз'яснення судового рішення залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Провід Групп" десятиденний строк з дня вручення ухвали скаржнику для виправлення недоліків заяви.
3. Наслідки неусунення недоліків, визначених цією ухвалою, у строк, встановлений судом, визначені статтями 174 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В.В. Лакіза
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2018 |
Оприлюднено | 10.07.2018 |
Номер документу | 75189239 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Лакіза В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні