Справа № 200/1645/16-ц
Провадження № 2з/200/95/18
У Х В А Л А
про забезпечення позову
16 травня 2018 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровськ
у складі: головуючого судді Женеску Е.В.,
за участю секретаря Санжаровської Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпро заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки Дніпропетровська ощадна кредитна спілка про стягнення заборгованості за вкладом (депозитом), процентів, інфляційних збитків та моральної шкоди.
11 травня 2018 року позивачем через канцелярію суду подано заяву про забезпечення позову, а саме: просив забезпечити позов шляхом накладення арешту на касу, що належить Кредитній спілці Дніпропетровська Ощадна Кредитна Спілка , яка розташована за адресою: 4900, м. Дніпропетровськ, вул. Московська буд. 12 оф. 307а, а також на:
1)р/р 26506054800100 в ОД ОСОБА_2 АВАЛЬ м. Дніпропетровськ, МФО 305653, ЄДРПОУ 25778752;
2)р/р 265031218 в АТ ОСОБА_2 АВАЛЬ м. Київ, МФО 380805, ЄДРПОУ 25778752;
3)р/р 26042050212928 в ПАТ КБ ПРИВАТБАНК , МФО 305299, ЄДРПОУ 25778752;
4)р/р 26505050200596 в ПАТ КБ ПРИВАТБАНК , МФО 305299, ЄДРПОУ 25778752;
5)р/р 26551050200283 в ПАТ КБ ПРИВАТБАНК , МФО 305299, ЄДРПОУ 25778752; заборонити відповідачу вести оборот грошових коштів через касу кредитної спілки, всі платежі та розрахунки здійснювати тільки через розрахунковий рахунок в банку.
Відповідно до контрольного журналу передачі справ судді заява про забезпечення позову була передана судді Женеску Е.В. для розгляду 15 травня 2018 року.
Суд, ознайомившись та дослідивши матеріали цивільної справи, вважає, що заява позивача про забезпечення позовних вимог не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до предявлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується шляхом заборони вчиняти певні дії.
Забезпечення позову це заходи цивільного процесуального припинення дій, які можуть утруднити виконання майбутнього рішення суду чи зробити його виконання неможливим.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладання арешту, або майнових наслідків заборони вчиняти певні дії.
Враховуючи, що ст. 150 ЦПК України є дискреційною, суд, відмовляючи у застосуванні заходів забезпечення позову, приймає до уваги наявність обставин, які виключають можливість їх застосування.
Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв'язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.
Як роз`яснено в п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог, а однією з ознак забезпечувальних заходів є співмірність забезпечувальних заходів заявленим вимогам у відповідності (адекватності) майнового інтересу заявника заходів, застосування яких він клопоче перед судом.
Крім того, забезпечення позову має важливе значення для захисту прав та інтересів позивача, відповідача та третіх осіб, а неправильне його застосування може викликати необґрунтоване обмеження таких прав та інтересів.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов'язаний з предметом позову, наскільки він співмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.
Суд оглянувши матеріали справи, дійшов висновку, що зазначені вимоги процесуального закону не були виконані належним чином позивачем при заявленні відповідного клопотання, оскільки в ньому не викладені та не обґрунтовані, а також не підтверджені жодними доказами підстави для забезпечення позову, не доведено, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду у випадку винесення його на користь позивача, не доказано, що відповідач буде ухилятись від виконання такого рішення суду, до того ж, накладення арешту на касу та на розрахункові рахунки відповідача в цілому може призвести до перешкоджання господарської діяльності підприємства та фактично є втручанням у його господарську діяльність.
А тому, враховуючи викладене суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про забезпечення позову не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 150-153 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення . Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також подальшому розгляду справи.
Пунктом 15.5 ч.1 Перехідних положень ЦПК України апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя: Е.В. Женеску
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2018 |
Оприлюднено | 11.07.2018 |
Номер документу | 75197485 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Женеску Е. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні