У Х В А Л А
06 липня 2018 року м. Кропивницький
справа № 394/423/17
провадження № 22-ц/781/1291/18
Апеляційний суд Кіровоградської області у складі судді судової палати у цивільних справах ОСОБА_1 розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на рішення Новоархангелсьького районного суду Кіровоградської області від 3 травня 2018 року у цивільній справі за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства Еліт до ОСОБА_2 про стягнення збитків,
В С Т А Н О В И В:
У червні 2017 року ПСП Еліт звернулося з позовом до ОСОБА_2 про стягнення збитків завданих самовільним зайняттям земельної ділянки розміром 3,43 га на території Нерубаївської сільської ради Новоархангельського району, яка була передана позивачу в оренду в наслідок укладення 2 серпня 2012 року договору оренди між ОСОБА_3 та ПСП Еліт терміном на 10 років.
Рішенням Новоархангелського районного суду Кіровоградської області від 3 травня 2018 року позов задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ПСП Еліт збитки у розмірі 130 914 грн. та судовий збір у розмірі 1 963,71 грн.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, ОСОБА_2 оскаржив його в апеляційному порядку.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення про відмову у задоволенні позову.
Крім того, разом з апеляційною скаргою ОСОБА_2 подав клопотання про призначення судової економічної експертизи.
В обґрунтування клопотання зазначив, що у суді першої інстанції ним було заявлено клопотання про призначення судової-економічної експертизи, в задоволенні якого було відмовлено ухвалою Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 3 травня 2018 року. Він вважає, що перевірка достовірності документів наданих ПСП Еліт на підтвердження розміру збитків можливо лише шляхом вирішення питань, які потребують спеціальних знань в області бухгалтерського та податкового обліку і звітності. Однак, відповідач вважає, що відмовляючи в задоволенні клопотання про призначення експертизи місцевий суд позбавив сторону права на спростування розрахунку розміру шкоди наданого позивачем ПСП Еліт .
Cуд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.
Частиною 2 ст. 367 ЦПК України встановлено: суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Відповідно до ч. 3 ст. 367 ЦПК України докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього.
Ухвалою Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 3 травня 2018 року в задоволенні клопотання представника відповідача про призначення судової економічної експертизи відмовлено.
Відповідно до п. 1.2.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої казаном Міністерства юстиції України 8 жовтня 1998 року №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26 грудня 2012 року №19580/5) підвидами економічної експертизи є: бухгалтерського та податкового обліку; фінансово-господарської діяльності; фінансово-кредитних операцій.
Згідно підпункту 1.1 пункту 1 розділу ІІІ Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України 8 жовтня 1998 року №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26 грудня 2012 року №1950/5) визначено завдання експертизи документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності.
Постановляючи ухвалу про відмову у задоволенні даного клопотання, місцевий суд дійшов висновку, що проведення ревізійних дій (визначення експертами-економістами будь-яких економічних показників без попереднього проведення документальних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктом контролю) не належить до завдань економічної експертизи.
Таким чином, при вирішенні клопотання відповідача про відмову у задоволенні клопотанням про призначення експертизи судом першої інстанції постановлено з цього питання обґрунтовану ухвалу, отже клопотання про призначення експертизи підлягає залишенню без задоволення.
Крім того, порядок визначення розміру завданих збитків власнику землі визначається в порядку визначеному спеціальним законодавством.
Керуючись ст.ст. 103, 368 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_2 про призначення експертизи залишити без задоволення.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 6 липня 2018 року.
Суддя Апеляційного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1
Суд | Апеляційний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2018 |
Оприлюднено | 15.07.2018 |
Номер документу | 75284526 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Кіровоградської області
Карпенко О. Л.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Партоліна І. П.
Цивільне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Партоліна І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні