Ухвала
від 17.07.2018 по справі 552/3915/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ

Справа №552/3915/18

Провадження № 1-кс/552/1862/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.07.2018 року Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3

розглянувши клопотання прокурора Полтавськоїмісцевої прокуратуриПолтавської області ОСОБА_4 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Полтавської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, про арешт майна шляхом заборони користування, а також заборону на розпорядження майном документами та речами, які були вилучені 12.07.2018 в ході обшуку у виробничих будівлях та спорудах, що за адресою м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9 та які належать Командитному товариству «Стецук та інші «Виробничо-торгівельне підприємство «Полтавахлібсервіс».

У клопотанні зазначив, що слідчим відділом відділення поліції № 1 Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №42018171010000182 яке занесене до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань 22.06.2018 за правовою кваліфікацією ст. 227 КК України.

Під час досудового розслідування було встановлено, що службові особи ТОВ «Відродження МКБ» та ТОВ «Полтавський м`ясний Гост» на території виробничих приміщень у м. Полтаві зберігають та в подальшому вводять в обіг харчову продукцію, яка не відповідає вимогам безпечності в порушення вимог ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

В ході виконання доручення співробітниками УСБУ в Полтавській області встановлено службових осіб суб`єктів підприємницької діяльності, які причетні до умисного введення в обіг на ринку України небезпечної продукції, а саме службові особи ТОВ «Відродження МКБ» (код ЄДРПОУ 39784505, м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9) та ТОВ «Полтавський м`ясний Гост» (код ЄДРПОУ 40762657, Полтавський р-н., с. Мильці, вул. Переробників, 2).

Встановлено, що службовими особами ТОВ «Відродження МКБ» та ТОВ «Полтавський м`ясний Гост» на території виробничих приміщень за адресою м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9, в порушення вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме: здійснення виробництва та зберігання харчових продуктів без отримання експлуатаційного дозволу, організовано виробництво та реалізацію продуктів м`ясного та рибного походження під торговою маркою «Полтавський м`ясний Гост», зокрема: м`яса тушкованого, паштетів, ковбасних виробів, консервів, каш із м`ясом, тощо.

Так, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 організовано на території м. Полтави масове виробництво продуктів харчування неналежної якості та без наявності відповідних дозвільних документів. До вказаної протиправної діяльності ОСОБА_5 залучив ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 , яка здійснює ведення фінансового, бухгалтерського та податкового обліків ТОВ «Відродження МКБ» та ТОВ «Полтавський м`ясний Гост».

Подальша реалізація виготовленої у такий спосіб продукції, здійснюється в роздрібній торгівельній мережі м. Полтави та суміжних районів Полтавської області, що підтверджено в ході проведення фахівцями ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області позапланових заходів державного нагляду (контролю) на підставі отриманих скарг фізичних осіб, які відчували погіршення загального стану здоров`я після споживання таких харчових продуктів.

На етикетці готової продукції адресою виробника та потужностей виробництва вказано ТОВ «Полтавський м`ясний Гост» (Полтавська обл., Полтавський р-н., с. Мильці, вул. Переробників, 2), експлуатаційний дозвіл якого був анульований в серпні 2017 року.

У зв`язку з чим у слідства виникли підстави вважати, що за місцем виробничих будівель та споруд, що за адресою м. Полтава, вул. Хлібозаводська, буд. 9, можуть зберігатися предмети та документи, які мають відношення до виробництвата реалізаціїпродуктів м`ясногота рибногопоходження підторговою маркою«Полтавський м`яснийГост»,зокрема:м`яса тушкованого,паштетів,ковбасних виробів,консервів,каш ізм`ясом,тощо,електронних таматеріальних носіївінформації,грошовихкоштів, які здобуті у результаті кримінального правопорушення, чорнових записів, що мають важливе значення для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального провадження.

12.07.2018 на підставі ухвали слідчого суді Київського районного суду м. Полтави від 09.07.2018, проведено обшук у виробничих будівлях та спорудах, що за адресою м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9 та які належать Командитному товариству «Стецук та інші «Виробничо-торгівельне підприємство «Полтавахлібсервіс», в ході проведення якого було виявлено та вилучено наступне:

- Паперовий коробок з печаттю без подушки;

- Зошит в клітинку з надписом на титульному листі «Creative Idea», в якому маються рукописні записи;

- Зошит в клітинку з надписом на титульному листі «UNIVERSITY OF CAMBRIDGE», в якому маються рукописні записи;

- Блокнот із рукописними записами;

- Зошит з обкладинкою зеленого кольору, в якому маються рукописні записи;

- Статут Полтавської міської професійної спілки працівників харчової та переробної промисловості;

- Аркуші паперу із надписом «ЖИР» дат та цифр на 11 арк.;

- Товарний чек №880 із печаттю «Для накладних та сертифікатів» без дати та підпису;

- Аркуші паперу із рукописними записами та нанесенням комп`ютерного тексту в кількості 45 арк.;

- Аркуші паперу із комп`ютерним текстом із зазначенням назви продукції, ціни, суми та інше на 45 арк.;

- Блокнот темно-синього кольору із позначенням «2014» в якому маються рукописні нанесення;

- Зразок продукції жир свиней вагою 350 грам;

- Зразок із замороженого фаршу вагою 350 грам;

- Зразок тушка птиці курки вагою 2.8 кг.;

- Зразок продукт сметанковий вагою 500 грам.;

- Зразок десерт сметанковий вагою 500 грам.;

- Зразок сир твердий «Голландський» вагою 2.056 кг.;

- Зразок продукт творожний вагою 5 кг.

12.07.2018 вилучені речі, відповідно до постанови слідчого, визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.

Вилучені у ході обшуку у виробничих будівлях та спорудах, що за адресою м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9 та які належать Командитному товариству «Стецук та інші «Виробничо-торгівельне підприємство «Полтавахлібсервіс», документи та печать зберігаються при матеріалах кримінального провадження, а зразки продукції наданні для проведення ветеринарно-санітарної експертизи у державній лабораторії.

В зв`язку з вищезазначеним, вилучені у ході обшуку у виробничих будівлях та спорудах, що за адресою: м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9 та які належать Командитному товариству «Стецук та інші «Виробничо-торгівельне підприємство «Полтавахлібсервіс» документи та інші речі просив арештувати так як у відповідності до ст. 167 КПК України у слідства є достатні підстави вважати, що вони є речовими доказами та будуть знищені у випадку повернення володільцю.

Крім того,враховуючи те,що вищевказаними посадовимиособами можутьбути вчиненіперераховані дії,а такожщо вході досудовогопровадження необхідноперевірити причетністьданих осібдо вчиненнявказаного кримінальногоправопорушення,вказане клопотанняпросив розглядатиу відповідностідо ч.2ст.163КПК України,без викликуособи уякої буловилучено майнота документи.

Заслухавши пояснення слідчого, що входить до слідчої групи по вищезазначеному провадженню, ознайомившись із матеріалами доданими до клопотання слідчий суддя приходить до таких висновків.

У відповідності до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.170, ч.3 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Частиною 10 статті 170КПК України передбачено, що арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно ч.11 ст.70 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існує обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

З метою забезпечення арешту майна, відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, виклик осіб, у володінні яких воно знаходиться, не здійснювався.

Надані до слідчого судді матеріали містять дані, які дають достатні підстави вважати, щодо Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №42018171010000182 від 22.06.2018р. внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч ст.227 КК України ( а.с.3).

Досудовим розслідуванням установлено, що службовими особами ТОВ «Відродження МКБ» та ТОВ «Полтавський м`ясний Гост» на території виробничих приміщень за адресою м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9, в порушення вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме: здійснення виробництва та зберігання харчових продуктів без отримання експлуатаційного дозволу, організовано виробництво та реалізацію продуктів м`ясного та рибного походження під торговою маркою «Полтавський м`ясний Гост», зокрема: м`яса тушкованого, паштетів, ковбасних виробів, консервів, каш із м`ясом, тощо. На етикетці готової продукції адресою виробника та потужностей виробництва вказано ТОВ «Полтавський м`ясний Гост» (Полтавська обл., Полтавський р-н., с. Мильці, вул. Переробників, 2), експлуатаційний дозвіл якого був анульований в серпні 2017 року.

На підставі ухвали слідчого суді Київського районного суду м. Полтави від 09.07.2018р., проведено обшук у виробничих будівлях та спорудах, що за адресою м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9 та які належать Командитному товариству «Стецук та інші «Виробничо-торгівельне підприємство «Полтавахлібсервіс», в ходіпроведення якогобуло виявлено тавилучено наступне:паперовий коробок з печаттю без подушки; зошит в клітинку з надписом на титульному листі «Creative Idea», в якому маються рукописні записи; зошит в клітинку з надписом на титульному листі «UNIVERSITY OF CAMBRIDGE», в якому маються рукописні записи; блокнот із рукописними записами; зошит з обкладинкою зеленого кольору, в якому маються рукописні записи; статут Полтавської міської професійної спілки працівників харчової та переробної промисловості; аркуші паперу із надписом «ЖИР» дат та цифр на 11 арк.; товарний чек №880 із печаттю «Для накладних та сертифікатів» без дати та підпису; аркуші паперу із рукописними записами та нанесенням комп`ютерного тексту в кількості 45 арк.; аркуші паперу із комп`ютерним текстом із зазначенням назви продукції, ціни, суми та інше на 45 арк.; блокнот темно-синього кольору із позначенням «2014» в якому маються рукописні нанесення; зразок продукції жир свиней вагою 350 грам; зразок із замороженого фаршу вагою 350 грам; зразок тушка птиці курки вагою 2.8 кг.; зразок продукт сметанковий вагою 500 грам.; зразок десерт сметанковий вагою 500 грам.; зразок сир твердий «Голландський» вагою 2.056 кг.; зразок продукт творожний вагою 5 кг. ( а.с. 4-16).

12.07.2018р.вилучені речі,постановою слідчого визнано речовимидоказами увказаному кримінальномупровадженні (а.с. 17-18).

Таким чином, вважаю, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вказаного кримінального правопорушення, з метою збереженням слідової інформації та загалом речових доказів, приймаючи доуваги,що виявленіта вилученіпредмети являються джерелом доказів, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, в тому числі причетності встановлених осіб до вчинення кримінального правопорушення, будуть використанні для проведення відповідних судових експертиз,з метоюзапобігання їх знищеннячи пошкодження,на нихнеобхідно накласти арешт.

Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотаннязадовольнити.

Накласти арешт, шляхом заборони користування майном, а також заборону на розпорядження майном документами та речами, які були вилучені 12.07.2018 року в ході обшуку у виробничих будівлях та спорудах, що за адресою м. Полтава, вул. Хлібозаводська, 9 та які належать Командитному товариству «Стецук та інші «Виробничо-торгівельне підприємство «Полтавахлібсервіс», а саме:

1.Паперовий коробок з печаттю без подушки;

2.Зошит в клітинку з надписом на титульному листі «Creative Idea», в якому маються рукописні записи;

3.Зошит в клітинку з надписом на титульному листі «UNIVERSITY OF CAMBRIDGE», в якому маються рукописні записи;

4.Блокнот із рукописними записами;

5.Зошит з обкладинкою зеленого кольору, в якому маються рукописні записи;

6.Статут Полтавської міської професійної спілки працівників харчової та переробної промисловості;

7.Аркуші паперу із надписом «ЖИР» дат та цифр на 11 арк.;

8.Товарний чек №880 із печаттю «Для накладних та сертифікатів» без дати та підпису;

9.Аркуші паперу із рукописними записами та нанесенням комп`ютерного тексту в кількості 45 арк.;

10.Аркуші паперу із комп`ютерним текстом із зазначенням назви продукції, ціни, суми та інше на 45 арк.;

11.Блокнот темно-синього кольору із позначенням «2014» в якому маються рукописні нанесення;

12.Зразок продукції жир свиней вагою 350 грам;

13.Зразок із замороженого фаршу вагою 350 грам;

14.Зразок тушка птиці курки вагою 2.8 кг.;

15.Зразок продукт сметанковий вагою 500 грам.;

16.Зразок десерт сметанковий вагою 500 грам.;

17.Зразок сир твердий «Голландський» вагою 2.056 кг.;

18.Зразок продукт творожний вагою 5 кг.

Арешт діє до його скасування у встановленому КПК України порядку.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до апеляційного суду Полтавської області.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення17.07.2018
Оприлюднено23.02.2023
Номер документу75337031
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —552/3915/18

Ухвала від 07.09.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 07.09.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 23.08.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Полтавської області

Гонтар А. А.

Ухвала від 17.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 17.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 09.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

Ухвала від 09.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Калько О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні