Апеляційний суд Кіровоградської області
№ провадження 11-сс/781/314/18 Головуючий у суді І-ї інстанції ОСОБА_1
Доповідач ОСОБА_2
УХВАЛА
31.07.2018 року. Суддя судовоїпалати укримінальних справахАпеляційного судуКіровоградської області ОСОБА_2 ,перевіривши апеляційнускаргу адвоката ОСОБА_3 вінтересах ОСОБА_4 на ухвалуслідчого суддіЛенінського районногосуду м.Кіровограда від27 липня 2018 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою слідчогосудді Ленінськогорайонного судум.Кіровограда від27 липня 2018року задоволеноклопотання старшогослідчого зОВС ВРКПСУ ФРГУ ДФСу Кіровоградськійобласті ОСОБА_5 у кримінальномупровадженні №32016050000000020від 01.04.2016року прозастосування запобіжногозаходу увигляді заставипідозрюваному ОСОБА_4 тазастосовано відноснопідозрюваного ОСОБА_4 , запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 60 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 105 720 (сто п`ять тисяч сімсот двадцять) грн.
Не погоджуючись з вказаним рішенням адвокат ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу Ленінського районного суду м. Кіровограда від 27 липня 2018 року скасувати та постановити нову ухвалу, якою застосувати стосовно ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання з покладенням на нього обов`язків передбачених ст.194 КПК України.
Перевіривши апеляційну скаргу вважаю, що у відкритті провадження необхідно відмовити, з наступних підстав.
Параграфом 2 глави 26 Кримінально процесуального Кодексу України регламентований порядок оскарження ухвал слідчого судді під час досудового розслідування.
Зокрема статтею 309 КПК України визначено вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування.
Відповідно до вказаної норми закону встановлено, що під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про:
1) відмову у наданні дозволу на затримання;
2) застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або відмову в його застосуванні;
3) продовження строку тримання під вартою або відмову в його продовженні;
4) застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту або відмову в його застосуванні;
5) продовження строку домашнього арешту або відмову в його продовженні;
6) поміщення особи в приймальник-розподільник для дітей або відмову в такому поміщенні;
7) продовження строку тримання особи в приймальнику-розподільнику для дітей або відмову в його продовженні;
8) направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи або відмову у такому направленні;
9) арешт майна або відмову у ньому;
10) тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність;
11) відсторонення від посади або відмову у ньому;
12) відмову у здійсненні спеціального досудового розслідування.
Відповідно до частини другої вказаної норми закону, під час досудового розслідування також можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження, про скасування повідомлення про підозру чи відмову у задоволенні скарги на повідомлення про підозру, повернення скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора або відмову у відкритті провадження по ній.
А відповідно до частини третьої вказаної статті, скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Таким чином, частинами 1 і 2 ст. 309 КПК визначено перелік ухвал слідчого судді, які оскаржуються під час досудового розслідування, а у ч. 3 ст. 309 КПК визначено, що інші ухвали слідчого судді можуть бути предметом судового контролю у іншому процесуальному порядку, а саме: такі ухвали оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Отже, в кримінальному процесуальному законі є спеціальна норма, яка визначає вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені. Тому апеляційний суд при вирішенні питання прийнятності апеляційної скарги скаржника, повинен застосовувати спеціальну норму, тобто ст. 309 КПК України.
Таким чином, між визначених ст. 309 КПК України підстав оскарження ухвал слідчого судді, така підстава, як застосування запобіжного заходу у вигляді застави - відсутня.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 399 КПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, або судове рішення оскаржено виключно з підстав, з яких воно не може бути оскаржено згідно з положеннями статті 394 КПК України.
З огляду на викладене, не підлягає відкриттю апеляційне провадження за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 наухвалу слідчогосудді Ленінськогорайонного судум.Кіровограда від27 липня 2018 року, а тому апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_3 невідкладно повернути особі, яка її подала.
Керуючись ст.ст. 309, 399, 419, 422, 426 КПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 наухвалу слідчогосудді Ленінськогорайонного судум.Кіровограда від27 липня 2018 року.
Копію ухвалиразом запеляційною скаргоюневідкладно повернутиапелянту адвокату ОСОБА_3 .
Ухвалу може бути оскаржено в касаційному порядку, безпосередньо до Верховного суду, як суду касаційної інстанції, протягом трьох місяців з дня його проголошення.
Суддя Апеляційного суду
Кіровоградської області ОСОБА_2
Суд | Апеляційний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75613479 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Кіровоградської області
Ткаченко Л. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні