Справа № 438/713/18
Провадження № 1-кс/438/142/2018
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю
03 серпня 2018 року м. Борислав
Слідчий суддяБориславського міськогосуду Львівськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянула клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю слідчогоБориславського ВПДрогобицького ВПГУ НПу Львівськійобласті ОСОБА_3 ,яке погодженопрокурором Бориславськоговідділу Дрогобицькоїмісцевої прокуратури ОСОБА_4 ,у кримінальномупровадженні №12018140100000322, відомостіпро якевнесені доЄдиного реєструдосудових розслідувань16.06.2018за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.319КК України, та яке надійшло до суду 02.08.2018,
за участю слідчого СВ Бориславського ВП Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 ,
перевіривши надані матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в межах якого було подано дане клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши пояснення слідчого СВ Бориславського ВП Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 ,
встановив:
Слідчий СВ Бориславського ВП Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. В обґрунтування клопотання зазначає, що 15.06.2018 було встановлено, що лікар терапевт ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 в період з січня 2018 року незаконно виготовляв рецептурні бланки Ф-1, на підставі яких наркозалежні особи незаконно купляли в аптеці № НОМЕР_1 .Борислава сильнодіючий лікарський засіб «Сонат».
Відомості заданим фактом16.06.2018внесеноБориславським ВПДрогобицькогоВП ГУНПуЛьвівській областідоЄдиного реєструдосудовихрозслідуваньза №12018140100000322 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.319 КК України.
Предметом злочину у вищезгаданому кримінальному провадженні є рецептурні бланки відповідної форми, що становлять собою письмове звернення лікаря до фармацевта, що дає пацієнту права на одержання лікарського препарату, що містить наркотичний засіб і який має чітку форму та реквізити. Відповідно до Наказу МОЗ України №360 від 19.07.2005 передбачено дві форми рецептурних бланків: форма №1 (Ф-1) та форма №3 (Ф-3).
Відповідно до Правил виписування та оформлення рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що передбачені Наказом МОЗ №360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» від 19.07.2005, рецепти виписуються хворому за наявності відповідних показів з обов`язковим записом про призначення лікарських засобів чи виробів медичного призначення в медичній документації (історія хвороби, медична карта амбулаторного чи стаціонарного хворого).
В ході проведення досудового розслідування з ІНФОРМАЦІЯ_2 було отримано належним чином завірені копії журналу реєстрації амбулаторних пацієнтів терапевта відділення ПМСД ОСОБА_5 , та медичні картки амбулаторних хворих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , що дає достатні підстави вважати, що оригінали таких документів перебувають у володінні юридичної особи - ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), яка згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, перебуває у процесі припинення від 03.07.2018 року та її правонаступником є Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Бориславської міської ради ( АДРЕСА_2 ).
Журнал реєстраціїамбулаторних пацієнтівтерапевта відділенняПМСД ОСОБА_5 ,та медичнікартки амбулаторниххворих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 містять відомостіпро датувиписування рецептівформ №1,що можутьбути використаніяк докази у даному кримінальному провадженні.
Без вилучення вказаних документів, а також у випадку знищення чи зміни їх, буде не можливо встановити обставини кримінального провадження, що не дасть змоги забезпечити виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування. Без вилучення вказаних документів довести іншими способами вину особи у кримінальному правопорушення не надається можливим.
У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 у судове засідання не прибув, був належно повідомлений про час та місце розгляду клопотання.
На підставі ст. 163 КПК України слідчий суддя вважає, що клопотання можливо розглянути без участі особи, у володінні якої знаходяться документи.
Вивчивши матеріали клопотання та додані до нього документи, матеріали кримінального провадження, заслухавши думку слідчого, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до ст.40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» медичні працівникита іншіособи,якимузв`язкузвиконаннямпрофесійних абослужбових обов`язківстало відомопрохворобу,медичнеобстеження,оглядтаїх результати,інтимну ісімейнусторонижиття громадянина,немаютьправа розголошуватицівідомості,крім передбаченихзаконодавчимиактамивипадків.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.162КПК Українидо охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать зокрема - відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Частиною 6ст.163 КПК Українипередбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст.162 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що предметом злочинуу вищезгаданому кримінальному провадженні є рецептурні бланки відповідних форм (форми№1та форми№3), що становлять собою письмове звернення лікаря до фармацевта, що дає пацієнту права на одержання лікарського препарату, що містить наркотичний засіб і який має чітку форму та реквізити. Крім цього, встановлено, що журнали реєстрації амбулаторних пацієнтів терапевта відділення ПМСД ОСОБА_5 , та медичні картки амбулаторних хворих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 містять відомості про дату виписування рецептів форм №1, що може бути використано як доказ у даному кримінальному провадженні.
Оригінали вищевказаних журналів реєстрації амбулаторних пацієнтів та медичні картки амбулаторних хворих перебувають у володінні юридичної особи Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Бориславської міської ради ( АДРЕСА_2 ).
Витребовувана слідчим інформація відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці, оскільки відповідні відомості становлять лікарську таємницю. Проте, без отримання доступу до вказаної інформації неможливо встановити істотних обставин скоєння кримінального правопорушення.
Інформація,що міститьсяв документах,до якихслідчий проситьнадати тимчасовийдоступ,має суттєвезначення длявстановлення обставину кримінальномупровадженні,надасть можливість забезпечитивиконання завданькримінального провадженнящодо швидкого,повного танеупередженого розслідування. Слідчим доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах та неможливість отримати фактичні дані про особу, причетну до скоєння даного злочину, без доступу до вказаної інформації.
Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.
На підставівикладеного,керуючись ст.ст.131,159-164 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвілслідчому слідчоговідділу БориславськогоВП ДрогобицькогоВП ГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 ,слідчому слідчоговідділу БориславськогоВП ДрогобицькогоВП ГУНП уЛьвівській області ОСОБА_10 ,на тимчасовийдоступ дооригіналів документів,які містятьохоронювану закономтаємницю,з можливістюїх вилучення,які перебуваютьу володінні юридичної особиКомунальне некомерційне підприємство« ІНФОРМАЦІЯ_3 »Бориславської міськоїради (кодЄДРПОУ НОМЕР_2 ,місцезнаходження: АДРЕСА_2 ), асаме:журналів реєстраціїамбулаторних пацієнтівтерапевта відділенняПМСД ОСОБА_5 за період з 01.01.2018 по 03.08.2018, та медичних карток амбулаторних хворих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бориславський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75675157 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бориславський міський суд Львівської області
Хемич О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні