ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про відмову в задоволенні подання
про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України
06 серпня 2018 року Справа № 915/1191/17
м. Миколаїв.
Суддя Господарського суду Миколаївської області Коваль Ю.М.,
розглянувши подання приватного виконавця Виконавчого округу Миколаївської області Довгань В.В.,
вул. Нікольська, 19, оф. 4, м. Миколаїв, 54030;
про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України
громадянина ОСОБА_1 - керівника боржника
у справі № 915/1191/17
за позовом фізичної особи-підприємця Самуляк Христини Мирославівни,
АДРЕСА_1, 76018,
до товариства з обмеженою відповідальністю "Фрізер Україна",
вул. Самойловича, 32/1, м. Миколаїв, 54051,
про розірвання договору та стягнення 52400 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Приватний виконавець Виконавчого округу Миколаївської області Довгань В.В. звернулася з поданням, зареєстрованим у Господарському суді Миколаївської області 03.08.2018 за № 9698/18, у порядку ст. 337 ГПК України та п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон), про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України громадянина ОСОБА_1, який, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є керівником товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Фрізер Україна", яке є боржником у відповідності до рішення Господарського суду Миколаївської області від 10.01.2018 у даній справі.
Подання обґрунтоване: 1) посиланням на ухилення боржника від виконання судового рішення в даній справі, а саме: неявку керівника боржника на виклик приватного виконавця; невиконання судового рішення у добровільному порядку; неподання на вимогу приватного виконавця декларації про доходи та майно боржника та пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця; 2) посиланням на п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону та ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України".
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до такого.
Державний виконавець у поданні як на спеціальне законодавство посилається на п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону, згідно якого виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи чи керівника боржника-юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Суд вважає, що указана норма Закону не є спеціальною щодо вирішення питань, порушених у поданні, тому що порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і порядок розв'язання спорів у цій сфері визначено Законом України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" в редакції, чинній з 06.02.2018, а тому останній є спеціальним законом. Цим законом визначено вичерпний перелік підстав, за яких право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено, а саме: "коли: він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, - до закінчення терміну, встановленого статтею 12 цього Закону; стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень; він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом , - до виконання зобов'язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів; він перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції - до припинення нагляду" (ч. 1 ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України").
Господарським процесуальним законодавством також визначено, що тимчасове обмеження фізичної особи - боржника у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як виключний захід забезпечення виконання судового рішення. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням , на строк до повного виконання такого судового рішення (ст. 337 ГПК України).
Отже, наведеними вище положеннями Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" та господарського процесуального законодавства не передбачено застосування обмеження громадянина України, який є керівником боржника, у праві виїзду за межі України.
Ураховуючи викладене, суд визнає, що підстав для задоволення подання приватного виконавця немає.
Керуючись ст.ст. 234, 337 ГПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити повністю в задоволенні подання приватного виконавця Виконавчого округу Миколаївської області Довгань В.В. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника товариства з обмеженою відповідальністю "Фрізер Україна" ОСОБА_1.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя Ю.М.Коваль.
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2018 |
Оприлюднено | 06.08.2018 |
Номер документу | 75693635 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні