ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про відмову в задоволенні подання
про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України
26 лютого 2019 року Справа № 915/1191/17
м. Миколаїв.
Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М.
розглянувши подання приватного виконавця Виконавчого округу Миколаївської області Довгань В.В.,
вул. Нікольська, 19, оф. 4, м. Миколаїв, 54030;
про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України
громадянина ОСОБА_2 - керівника боржника
у справі № 915/1191/17
за позовом фізичної особи-підприємця Самуляк Христини Мирославівни,
АДРЕСА_1;
до товариства з обмеженою відповідальністю "Фрізер Україна",
вул. Самойловича, 32/1, м. Миколаїв, 54051;
про розірвання договору та стягнення 52400 грн.
В С Т А Н О В И В:
Приватний виконавець Виконавчого округу Миколаївської області Довгань В.В. звернулася з поданням, зареєстрованим у Господарському суді Миколаївської області 25.02.2019 за № 3031/19, у порядку ст. 441 ЦПК України та п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон), про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України громадянина ОСОБА_2, який, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є керівником та засновником товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Фрізер Україна", яке є боржником у відповідності до рішення Господарського суду Миколаївської області від 10.01.2018 у даній справі.
Подання обґрунтоване: 1) посиланням на ухилення боржника від виконання судового рішення в даній справі, а саме: неявку керівника боржника на виклик приватного виконавця; невиконання судового рішення у добровільному порядку; неподання на вимогу приватного виконавця декларації про доходи та майно боржника та пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця; 2) посиланням на п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону, ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" та ст. 441 ЦПК України.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до такого.
Державний виконавець у поданні, як на спеціальне законодавство, посилається на п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону, згідно якого виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи чи керівника боржника-юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Суд вважає, що указана норма Закону не є спеціальною щодо вирішення питань, порушених у поданні, тому що порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і порядок розв'язання спорів у цій сфері визначено Законом України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" в редакції, чинній з 06.02.2018, а тому останній є спеціальним законом. Цим законом визначено вичерпний перелік підстав, за яких право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено, а саме: "коли: він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю, - до закінчення терміну, встановленого статтею 12 цього Закону; стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень; він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов'язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів; він перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції - до припинення нагляду" (ч. 1 ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України").
Господарським процесуальним законодавством також визначено, що тимчасове обмеження фізичної особи-боржника у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як виключний захід забезпечення виконання судового рішення. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення (ст. 337 ГПК України).
Отже, наведеними вище положеннями Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" та господарського процесуального законодавства не передбачено застосування обмеження громадянина України, який є керівником боржника, у праві виїзду за межі України; суд не може обмежити пересування за межі України фізичних осіб, які не є боржниками.
Так як боржником за рішенням суду від 10.01.2018 в даній справі є саме ТОВ "Фрізер Україна", суд не може застосовувати визначені приватним виконавцем у поданні обмеження у відношенні керівника та засновника названої юридичної особи.
Щодо посилань заявника на ст. 441 ЦПК України, то вони судом відхиляються, так як юрисдикція та повноваження господарських судів і порядок здійснення в них судочинства визначаються саме ГПК України; натомість, ЦПК України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства (ст. 1 ГПК України, ст. 1 ЦПК України).
Ураховуючи викладене, суд визнає, що підстав для задоволення подання приватного виконавця немає.
Керуючись ст.ст. 234, 337 ГПК України, ч. 1 ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", суд
У Х В А Л И В:
Відмовити повністю в задоволенні подання приватного виконавця Виконавчого округу Миколаївської області Довгань В.В. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника товариства з обмеженою відповідальністю "Фрізер Україна" ОСОБА_2.
Ухвалу може бути оскаржено до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2019 |
Оприлюднено | 28.02.2019 |
Номер документу | 80107774 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні