УХВАЛА
15 серпня 2018 року
м. Київ
Справа № 910/12169/16
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду :
Булгакової І.В.(головуючий), Львова Б.Ю. та Селіваненка В.П.,
розглянувши матеріали касаційної скарги публічного акціонерного товариства "Дельта Банк"
на рішення господарського суду міста Києва від 03.10.2017 та
постанову Київського апеляційного господарського суду від 25.06.2018
за позовом публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" (далі - Товариство)
до товариства з обмеженою відповідальністю "Олімпік-Сервіс",
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - приватне підприємство "Фірма "Мега-Трейд" та
Компанія Марфорд Фінанс Лімітед (MARFORD FINANCE LIMITED),
про зобов'язання включити в проміжний ліквідаційний баланс кредиторську вимогу,
ВСТАНОВИВ:
12.07.2018 (згідно з відміткою на поштовому конверті) Товариство звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення господарського суду міста Києва від 03.10.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 25.06.2018 зі справи № 910/12169/16.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 26.07.2018 касаційну скаргу Товариства на рішення господарського рішення господарського суду міста Києва від 03.10.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 25.06.2018 зі справи № 910/12169/16 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків до 10.08.2018.
08.08.2018 (згідно із відміткою канцелярії) Товариством подано до Касаційного господарського суду пояснення на виконання названої ухвали про усунення недоліків, а саме: лист Державної казначейської служби про встановлення перехідного періоду роботи органів Казначейства у процесі казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів за доходами з 02.07.2018 до 11.09.2018. При цьому Товариство зазначає, що судовий збір воно сплатило 03.07.2018 "в межах перехідного періоду".
Відповідно до частини третьої статті 294 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) питання про відкриття касаційного провадження у справі вирішується колегією суддів у складі трьох суддів не пізніше десяти днів з дня надходження касаційної скарги або з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, визначеному статтею 292 цього Кодексу.
Згідно з частиною третьою статті 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Подані матеріали достатні для касаційного розгляду.
Водночас з матеріалів справи вбачається, що третя особа у справі - Компанія Марфорд Фінанс Лімітед (MARFORD FINANCE LIMITED) (Беліз, м. Беліз., вул. Беліз Маріна Тауерс, офіс 33, Ньютаун Барракс) є нерезидентом.
Згідно з частинами першою та другою статті 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 2 ГПК України основним завданням (принципом) господарського судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
За приписами статті 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов'язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Частинами першою та другою статті 367 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Згідно зі статтею 1 Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 15.11.1965 (далі - Конвенція), до якої Україна приєдналася 19.10.2000, ця конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Відповідно до статті 2 Конвенції кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).
Проте відповідно до інформації, розміщеної на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права, Беліз не є членом Конвенції, однак 08.09.2009 ратифікував Конвенцію й вона вступила в дію для нього 01.05.2010.
Разом з тим, на офіційному веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права відсутні дані про визначення Белізом Центрального Органу, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6 Конвенції, і при цьому між Україною та Беліз не укладено окремої угоди про надання правової допомоги у цивільних (комерційних справах).
За таких обставин для належного повідомлення Компанії Марфорд Фінанс Лімітед про час і місце розгляду даної справи йому необхідно вручити копію цієї ухвали, перекладену англійською мовою, через Міністерство юстиції України, яке має надіслати доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Таким чином, для забезпечення належного повідомлення Компанія Марфорд Фінанс Лімітед (MARFORD FINANCE LIMITED) про прийняття касаційної скарги Товариства до провадження суд вважає за необхідне зобов'язати скаржника - публічне акціонерне товариство "Дельта Банк" як зацікавлену особу надати суду нотаріально засвідчений переклад цієї ухвали та касаційної скарги англійською мовою у трьох примірниках.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
З урахуванням необхідності звернення із судовим дорученням про вручення Компанії Марфорд Фінанс Лімітед (MARFORD FINANCE LIMITED) ухвали суду про призначення до розгляду касаційної скарги Товариства провадження по справі підлягає зупиненню.
Керуючись частиною тринадцятою статті 8, статтями 174, 228, 234, 294, 365, 367 ГПК України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" на рішення господарського суду міста Києва від 03.10.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 25.06.2018 зі справи № 910/12169/16.
2. Призначити розгляд касаційної скарги публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" у відкритому судовому засіданні Касаційного господарського суду на 16 жовтня 2018 року о 10 год. 30 хв. у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, кімн. 302.
3. Зобов'язати публічне акціонерне товариство "Дельта Банк" у строк до 10 вересня 2018 надати нотаріально засвідчений переклад даної ухвали та касаційної скарги англійською мовою (три примірники).
4. Надати учасникам справи строк для подання відзиву на касаційну скаргу до 09 жовтня 2018 року.
5. Звернутись з дорученням до Міністерства юстиції України для вручення ухвали Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.08.2018 Компанії Марфорд Фінанс Лімітед (MARFORD FINANCE LIMITED) через дипломатичні канали.
6. Провадження з розгляду касаційної скарги публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" зупинити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя І. Булгакова
Суддя Б. Львов
Суддя В. Селіваненко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2018 |
Оприлюднено | 17.08.2018 |
Номер документу | 75921824 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Булгакова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні