Рішення
від 20.08.2018 по справі 320/5351/18
МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 20.08.2018

Справа № 320/5351/18

Провадження № 2-о/320/631/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2018 року м. Мелітополь

Мелітопольській міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого - судді Бахаєва І.М.,

за участі секретаря - Фурсової Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі заяву ОСОБА_1, за участі заінтересованої особи - Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про встановлення факту, який має юридичне значення, а саме належності правовстановлюючого документу особі, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області із заявою в якій просить встановити факт, який має юридичне значення, а саме належність свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.11.1954 ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, прізвище якої зазначено в свідоцтві про шлюб - ОСОБА_2, в паспорті - ОСОБА_1, посилаючись на те, що 06.11.1954 вона, ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_2 її чоловік помер. Після смерті чоловіка вона звернулася до Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про виплату їй одноразової грошової допомоги. У червні 2018 року на її адресу від Пенсійного фонду надійшла поштова кореспонденція, яка містила у собі лист про неможливість зацікавленою особою сплатити їй одноразову грошову допомогу у зв'язку зі смертю чоловіка. Підставою відмови стала допущена орфографічна помилка у написанні її та її чоловіка прізвища у свідоцтві про шлюб, а саме: в свідоцтві про шлюб їх прізвища зазначені як ОСОБА_3 . За життя її чоловік мав прізвище ОСОБА_3 , а не ОСОБА_3 . Таким чином, її шлюбне прізвище ОСОБА_1 , а не ОСОБА_3 . Вищевикладені обставини стали підставою звернення з даною заявою до суду.

У судове засідання учасники у справі не з'явилися.

Від заявника на адресу суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, просила суд задовольнити її заяву про встановлення факту, який має юридичне значення, а саме належності правовстановлюючого документу особі.

Представник заінтересованої особи - Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області у судове засідання не з'явився, про час та дату був повідомлений належним чином, заяв та клопотань від нього не надходило.

У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України у зв'язку з розглядом справи за відсутності сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши матеріали справи та всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, дав оцінку зібраним по справі доказам, виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному, об'єктивному та всебічному з'ясування обставин справи, прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому у цим Кодексом, звернутися до суду за захистом свої порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст.ст. 12, 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Згідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін, при цьому кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.76 цього Кодексу доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі письмових, речових та електронних доказів, висновків експертів та показаннями свідків.

Відповідно до ч.ч. 1, 5, 6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Проаналізувавши ст. 293 ЦПК України суд встановлює юридичні факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно ч.5 ст.263 ЦПК України, обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

При судовому розгляді встановлені наступні обставини.

Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.11.1954, між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 було укладено шлюб. Після реєстрації шлюбу присвоєнні прізвища: чоловіку - ОСОБА_2, дружині - ОСОБА_2./а.с.8/

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_2 від 31.05.2018. /а.с.11/

Згідно копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_3, копії картки фізичної особи платника податків, довідки сер.ВТЭ-25 №070871, пенсійного посвідчення НОМЕР_4, прізвище заявниці ОСОБА_1 вказано ОСОБА_1 . (а.с.4-7).

Згідно копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_5, паспорта серія НОМЕР_6, військового посвідчення серії НОМЕР_7, НОМЕР_8 військового квитка серії НОМЕР_9 посвідчень військового штурмана НОМЕР_10,НОМЕР_11,НОМЕР_12,НОМЕР_13, диплома серія НОМЕР_14, свідоцтва про смерть серія НОМЕР_2 прізвище чоловіка заявниці ОСОБА_3 вказано ОСОБА_3 .

У свідоцтві про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.11.1954, прізвища заявниці ОСОБА_1 та її чоловіка ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, вказані як ОСОБА_3 .(а.с.8).

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що за життя чоловік заявниці мав прізвище ОСОБА_3 , а не ОСОБА_3 , як зазначено в свідоцтві про шлюб. Відповідно прізвище заявниці - ОСОБА_1 .

Крім того, у судовому засіданні 13.08.2018 свідок ОСОБА_5 показав, що він син заявниці та померлого ОСОБА_3, усе життя він та його батько мали прізвище ОСОБА_3 , а мати відповідно ОСОБА_1 . Також, йому відомо, що у свідоцтві про шлюб було допущено описку у прізвищі батьків, у зв'язку з чим ОСОБА_1 і звернулась до суду.

У судовому засіданні 13.08.2018 також було допитано свідка ОСОБА_6, який показав, що він є племінником ОСОБА_1, ОСОБА_1 має прізвище ОСОБА_1 , а не ОСОБА_3 , також йому відомо про помилку допущену в свідоцтві про шлюб тітки.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Пунктом 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення № 5 від 31.03.1995 р. передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Як роз'яснено в п.12 постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 р. Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, правовстановлюючого документу, а саме: свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.11.1954, укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 підтверджений, а тому заявлені вимоги слід задовольнити.

Факт, про встановлення якого просить заявниця, має для неї юридичне значення, оскільки надає змогу оформити одноразову грошову допомогу у зв'язку зі смертю чоловіка.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 81, 273, 293-294, п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1, за участі заінтересованої особи - Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про встановлення факту, який має юридичне значення, а саме належності правовстановлюючого документу особі - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1, правовстановлюючого документу, а саме: свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 від 06.11.1954, укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення (ухвала), якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СУДДЯ: І.М. БАХАЄВ

СудМелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення20.08.2018
Оприлюднено22.08.2018
Номер документу75990925
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —320/5351/18

Постанова від 03.10.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ключкович Василь Юрійович

Постанова від 03.10.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ключкович Василь Юрійович

Ухвала від 05.09.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ключкович Василь Юрійович

Ухвала від 05.09.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ключкович Василь Юрійович

Ухвала від 30.07.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ключкович Василь Юрійович

Рішення від 25.04.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

Ухвала від 21.01.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

Ухвала від 11.10.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Виноградова О.І.

Рішення від 20.08.2018

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Бахаєв І. М.

Ухвала від 13.08.2018

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Бахаєв І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні