Справа№2-4947/09р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
25 грудня 2009 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області у складі :
Головуючого - судді Кривич Ж.О.,
при секретарі – Чихаріній В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та дружини до досягнення дитини віку трьох років,
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2009 року до суду із вказаним позовом звернулася ОСОБА_1 до ОСОБА_2
В судовому засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі, просила стягнути з ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частки зі всіх видів заробітку (доходів), щомісячно і до досягнення кожного з дітей повноліття, та на її користь на її утримання аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 1000 грн., щомісячно, до досягнення сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 трьох років.
Пояснила, що вона не працює, перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною; діти перебувають на її повному утриманні; відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, тому була вимушена звернутися до суду з вказаною позовною заявою.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не прибув з невідомих суду причин, про час та день розгляду справи повідомлявся; про причини своєї неявки суд не повідомляв, письмової заяви про розгляд справи за його відсутності суду не направив.
Третя особа ОСОБА_5 в судовому засіданні проти позову не заперечила; при винесенні рішення покладалася на розсуд суду.
Суд, заслухавши пояснення позивача, давши аналіз і оцінку наданим доказам, приходить до наступного:
Відповідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину, до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
- стан здоров'я та матеріальне становище кожної дитини;
- стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
- наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
- інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 цього Кодексу частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Відповідно до ч.4 ст. 84 Сімейного Кодексу України право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Судом встановлено, що сторони з 17.11.2007 року перебувають у зареєстрованому шлюбі. Шлюб не розірваний. Сімейне життя не склалося – проживають окремо. Від шлюбу мають двох дітей: неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Діти проживають разом з позивачем та перебувають на її повному утриманні. Відповідач коштів на утримання дітей та непрацездатної дружини добровільно не надає.
Рішенням Автозаводського районного суду м.Кременчука ОСОБА_2 зобов»язано до сплати аліментів на утримання сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, від попереднього шлюбу, у розмірі ј частки зі всіх видів заробітку (доходів), щомісячно і до досягнення дитиною повноліття.
Відповідач працює, згідно довідки від 15.10.2009 року №510 про сукупний дохід ОСОБА_2, виданої ЗАТ „Кременчуцька кондитерська фабрика”, заробітна плата складає за період з квітня 2009 року по вересень 2009 року - 54763 грн. 76 коп.
Суд, на підставі встановлених фактів, враховуючи доходи та особу відповідача, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідач не подав до суду належних, допустимих, безспірних і достовірних доказів про необхідність його звільнення від сплати аліментів, зменшення розміру аліментів, стягнення аліментів у меншому розмірі ніж просить позивач.
Тому, з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 необхідно стягнути аліменти на утримання дітей: сина ОСОБА_3, 17.06.1999р.н. та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, в розмірі 1/3 частки зі всіх видів заробітку (доходів) щомісячно і до досягнення кожного з дітей повноліття, починаючи з 15.09.2009р., але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та на її користь на її утримання аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 1000 грн., щомісячно, до досягнення сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 трьох років., 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 120 грн. за юридичну допомогу, на користь держави судовий збір (держмито) у розмірі 51грн.
Відповідно п. 7 ст. 214, ч. 1 п. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення сум платежу за один місяць з метою забезпечення інтересів дітей.
Керуючись ст. ст. 84,180, 182, 183 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 14, 57 – 59, ч. 4 ст. 130, 174, 208, 209, 212 – 215, 218, 367 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, аліменти на утримання дітей: неповнолітнього сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_8 та малолітнього сина ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_9 в розмірі 1/3 частки зі всіх видів заробітку (доходів), щомісячно і до досягнення кожного з дітей повноліття, починаючи з 15 вересня 2009 р., але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для кожного з дітей відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6 аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_10 на її утримання в твердій грошовій сумі – 1000 (одну тисячу) гривен, щомісячно і до досягнення малолітнім ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_9, віку трьох років.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 120 грн. за юридичну допомогу.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір (державне мито) у розмірі 51грн.
Рішення в частині стягнення сум платежу за один місяць виконати негайно.
Заочне рішення може може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м.Кременчука шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в дес ятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя:
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2009 |
Оприлюднено | 01.02.2010 |
Номер документу | 7622111 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Воєвідко Я.І.
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Кривич Жанна Олексіївна
Цивільне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Міросєді Андрій Ілліч
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні