Справа № 445/641/15-ц Головуючий у 1 інстанції: Борняк Р.О.
Провадження № 22-ц/783/2016/18 Доповідач в 2-й інстанції: Левик Я. А.
У Х В А Л А
про залишення без руху
07 вересня 2018 року м. Львів
Апеляційний суд Львівської області в складі судді Левика Я.А., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на ухвалу Перемишлянського районного суду Львівської області від 23 березня 2018 року у справі за заявою ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про зміну порядку виконання рішення суду,-
в с т а н о в и в :
ухвалою Перемишлянського районного суду Львівської області від 23 березня 2018 року заяву про зміну порядку виконання рішення суду задоволено.
Вказану ухвалу оскаржив ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3, подавши апеляційну скаргу на неї 23 квітня 2018 року.
Ухвалою Апеляційного суду Львівської області від 02 липня 2018 року апеляційна скарга ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на ухвалу Перемишлянського районного суду Львівської області від 23 березня 2018 року була залишена без руху, оскільки така містила ряд недоліків, а саме для надання апелянту можливості подати апеляційному суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням обґрунтованих доводів поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції; сплати судового збору за подання скарги у відповідності до вимог закону, або подання суду доказів які б свідчили про її звільнення від сплати судового збору.
На виконання вимог вищезазначеної ухвали, представником ОСОБА_3 - ОСОБА_2 подано квитанцію про оплату судового збору. Однак апелянтом не усунуті недоліки в частині подання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням обґрунтованих доводів поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції.
Так, відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана ухвала постановлена 23 березня 2018 року в судовому засіданні, тому апеляційна скарга повинна була бути подана відповідно до 10 квітня 2018 року. Оскільки, скарга була подана 23 квітня 2018 року, слід вважати, що така подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 просить поновити строк на апеляційне оскарження ухвали Перемишлянського районного суду Львівської області від 23 березня 2018 року, оскільки ОСОБА_3 не була присутня під час розгляду даної справи 23.03.201 року, а оскаржувана ухвала була отримана боржником через відділення поштового зв'язку лише 06.04.2018 року.
Однак, наведені апелянтом доводи про причин пропуску строку апеляційного оскарження визнані судом не обґрунтованими, оскільки в матеріалах справи наявні докази того, що ОСОБА_3 отримала копію оскаржуваної ухвали 30.03.201 року (рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення а.с. 70). Крім цього, в судовому 23.03.2018 року під час проголошення оскаржуваної ухвали, був присутній представник ОСОБА_3 - ОСОБА_2
Ухвалою Апеляційного суду Львівської області від 02 липня 2018 року клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження визнано судом необґрунтованим та таке відхилено.
Згідно ч.3 ст.357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи вказане, апеляційну скаргу слід і надалі залишити без руху для усунення вказаного вище недоліку, а саме: надання апелянту можливості подати апеляційному суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням обґрунтованих доводів поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції.
Особу, що подала скаргу слід попередити про те, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, їй буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Документи на виконання вимог ухвали, необхідно у визначений строк подати Апеляційному суду Львівської області.
Керуючись ст.ст. 185, 352, 357 ЦПК України, -
у х в а л и в :
апеляційну скаргу ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на ухвалу Перемишлянського районного суду Львівської області від 23 березня 2018 року - залишити без руху.
Надати особі, що подала скаргу строк для усунення недоліків апеляційної скарги - десять днів з дня отримання копії ухвали .
У випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк в частині недоліків щодо подання заяви про поновлення строку апеляційного оскарження, буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Суддя Я.А. Левик
Суд | Апеляційний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2018 |
Оприлюднено | 12.09.2018 |
Номер документу | 76370231 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Львівської області
Левик Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні