Ухвала
від 14.09.2018 по справі 225/4813/18
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер судової справи: 225/4813/18

Номер провадження: 2/225/1168/2018

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 вересня 2018 року м. Торецьк

Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Ткач Г.В., розглянув позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Державної нотаріальної контори, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу понад 5 років, зміни черговості одержання права на спадкування, визнання права на спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

До Дзержинського міського суду Донецької області надійшла вказана позовна заява.

Відповідно до ч. 2 і ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і повинна містити. зокрема повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч.1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить встановити факт проживання ОСОБА_1 з ОСОБА_6 однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу понад 5 років, визнати право власності ОСОБА_1 на ? частку спільно набутого майна під час проживання з ОСОБА_6, змінити черговість спадкування.

Разом з цим, в позовному провадженні при розгляді цивільної справи під відповідачем розуміється особа, яка за цивільною позовною заявою позивача притягається до відповідальності за порушення чи оспорювання її прав та охоронюваних законом інтересів, а також у передбачених законом випадках, й інші особи, на адресу яких спрямована вимога позивача, яка знайшла своє аргументування та вираження у відповідній позовній заяві.

Позивач не зазначив обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги саме до ОСОБА_2 державної нотаріальної контори, а також докази на підтвердження заявлених вимог до відповідача.

За таких обставин, позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог саме до цього відповідача, в чому полягали порушення прав позивача ОСОБА_2 державною нотаріальною конторою; викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначити докази, що підтверджують порушення або оспорювання прав позивача відповідачем, що стало підставою його звернення про примусовий захист порушених прав та інтересів.

При цьому, суд зауважує, що у справах про спадкування нотаріуси не є заінтересованими особами і не повинні залучатися до участі у справі (відповідно до п. 18 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 р. № 7 Про судову практику у справах про спадкування . При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст. 175, 185, 258-261 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Державної нотаріальної контори, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу понад 5 років, зміни черговості одержання права на спадкування, визнання права на спадкування - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали.

Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Копію ухвали направити позивачу.

Суддя:

СудДзержинський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення14.09.2018
Оприлюднено15.09.2018
Номер документу76448306
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —225/4813/18

Рішення від 09.12.2019

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Рішення від 27.11.2019

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Ухвала від 18.06.2019

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Ухвала від 06.06.2019

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Ухвала від 15.03.2019

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Ухвала від 17.01.2019

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Ухвала від 19.11.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Ухвала від 14.09.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Ткач Г. В.

Ухвала від 07.09.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Нємиш Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні