Справа № 2-3808/10
Провадження № 2-п/520/115/18
УХВАЛА
14.09.2018 року
Київський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого - судді: Салтан Л.В.
при секретарі: Дідур В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Київського районного суду м. Одеси від 01 жовтня 2010 року по цивільній справі № 2-3808/10 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства ОСОБА_2 Аваль в особі Одеської обласної дирекції АТ ОСОБА_2 Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором кредиту,
ВСТАНОВИВ:
Заочним рішенням Київського районного суду м. Одеси від 01 жовтня 2010 року по цивільній справі № 2-3808/10 задоволено позовну заяву ПАТ ОСОБА_2 Аваль , стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства ОСОБА_2 Аваль заборгованість за кредитним договором 014/79790/85/85397 від 06 листопада 2007 року у розмірі 570877 грн. 05 коп.
27 липня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про перегляд заочного рішення Київського районного суду м. Одеси від 01 жовтня 2010 року по цій цивільній справі, посилаючись на те, що він не отримував та взагалі не знав про існування спору, у зв'язку з чим був позбавлений права на захист своїх інтересів у суді.
У судове засідання заявник ОСОБА_1 не з'явився, повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не сповістив. З наданого поштою повідомлення вбачається, що заявник не проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, хоча, у своїй заяві про перегляд заочного рішення він вказав саме цю адресу.
Представник позивача ПАТ ОСОБА_2 Аваль у судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не сповістив.
Згідно з ч. 1 ст. 287 ЦПК України, заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Судом, враховано, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного терміну. Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005 року у справі Смірнова проти України).
Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, позивач, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ч.1 ст. 288 ЦПК України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Для скасування заочного рішення суду необхідно встановити не лише поважність причин неявки відповідача у судове засідання, а й те, що аргументи щодо обставин справи впливали на правильне її вирішення. Лише при встановленні цих двох умов у суду є підстави для скасування заочного рішення суду.
Таким чином, з урахуванням того, що підставою для скасування заочного рішення може бути тільки наявність одночасно усіх умов, встановлених ч. 1 ст. 288 ЦПК України, а саме: доведеність обставин, що: відповідач не з'явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Твердження заявника в заяві про перегляд заочного рішення на те, що він не був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, та не міг бути присутньою у судових засіданнях, не приймаються судом до уваги, з огляду на слідуюче.
Як вбачається із матеріалів справи, а саме з довідки відділу адресно - довідкової роботи ГУДМС України в Одеській області відповідач ОСОБА_1 у м. Одесі та в Одеській області не зареєстрований. Остання відома адреса відповідача є: м. Одеса, вул. Жовтневої революції, буд. 7.
Цю ж адресу відповідач вказав у своїй заяві.
Оскільки відповідач не мав реєстрації у м. Одесі та в Одеській області, судом було направлено для наступного опублікування Редакції газети Урядовий кур'єр та у Видавництво Чорноморській новини повідомлення про явку у судове засідання відповідача.
Відповідно до ч. 6 та п. 2 ч. 7 ст. 128 ЦПК України, судова повістка, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності у нього офіційної електронної адреси або разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи.
У разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
Таким чином, суд зазначає, що ОСОБА_1 направлялися судові повістки за адресою: м. Одеса, вул. Жовтневої революції, буд. 7, тобто за адресою його реєстрації, які були повернуті поштою із відміткою за закінченням терміну зберігання .
Суд зазначає, що будь-яких доказів, які мають істотне значення для правильного вирішення справи відповідачем до заяви про перегляд заочного рішення не надано.
У поданій заяві не міститься жодного посилання на докази, які б, на думку суду, мали б суттєве значення для вирішення даної справи, зокрема, заявником не вказано як сааме порушені були його права, з чим саме він не згодний.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач ОСОБА_1 про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, а будь-яких доказів поважності причин неприбуття у судові засідання суду під час розгляду справи не надав, при цьому суд зазначає, що будь-яких доказів, які мають істотне значення для правильного вирішення справи відповідачем до заяви про перегляд заочного рішення також не надано.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Київського районного суду м. Одеси від 01 жовтня 2010 року по цивільній справі № 2-3808/10 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства ОСОБА_2 Аваль в особі Одеської обласної дирекції АТ ОСОБА_2 Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором кредиту слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 287, 288 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_3 ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Київського районного суду м. Одеси від 01 жовтня 2010 року по цивільній справі № 2-3808/10 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства ОСОБА_2 Аваль в особі Одеської обласної дирекції АТ ОСОБА_2 Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором кредиту - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Заочне рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Повний текст ухвали складено 14 вересня 2018 року.
Головуючий Салтан Л. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2018 |
Оприлюднено | 18.09.2018 |
Номер документу | 76482678 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Салтан Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні