Рішення
від 27.10.2008 по справі 2-2495/2008
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАКІЇВКИ

Справа № 2-2495/2008 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2008 р. м. Макіївка

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі

головуюча суддя Негода О.М.

при секретарі Єрмаковій М. О.

за участю позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні місцевого суду в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 І гора Олександровича до Ясинівської селищної ради, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

15 вересня 2008 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ясинівської селищної ради та ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті його бабки - ОСОБА_4, мотивуючи позовні вимоги тим, що встановлений законом строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини ним пропущено з поважних причин.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позов, на обгрунтування якого послався на обставини, викладені у позовній заяві, та зазначив, що 27 грудня 2005 року померла його бабуся ОСОБА_4 Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді домоволодіння, розташованого за адресою: м. Макіївка, с Землянки, вул. Братів Белан, буд. 14. Спадкоємцем першої черги на вказане майно є його батько, син померлої - ОСОБА_2, який на спадкове майно не претендує, у встановлений законом строк не звернувся до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину. Позивач - онук померлої знав, що не має права на спадкове майно, оскільки є спадкоємцем другої черги, тому не звертався до нотаріальної контори по місту відкриття спадщини, однак нещодавно йому стало відомо, що померла ОСОБА_4 залишила заповіт на його ім’я. Оформити право на спадкове майно в нотаріальному порядку він не має можливості, оскільки пропустив строк для подання заяви на прийняття спадщини.

Посилаючись на вказані обставини, просить суд визнати причину пропуску звернення із заявою про прийняття спадщини поважною і продовжити строк для прийняття спадщини, визначивши йому додатковий строк.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги ОСОБА_1 визнав повністю, та пояснив, що дійсно нещодавно їм стало відомо, що його мати - ОСОБА_4, яка померла 27 грудня 2005 p., залишила заповіт на ім’я позивача - ОСОБА_1 Він на спадкове майно не претендує, інших спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку спадкового майна у померлої не має, тому не заперечує проти задоволення заявлених позовних вимо г.

Відповідач — Ясинівська селищна рада не заперечує проти задоволення позову, просить розглянути справу у відсутність їхнього представника, про що надав письмову заяву.

Вислухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України ) встановив наступне.

27 грудня 2005 р. ОСОБА_4 померла у віці 88 років, що підтверджено актовим записом від 27 грудня 2005 р. № 102 в Книзі реєстрації смертей відділу реєстрації актів цивільного стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області.

Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_4 є її син - ОСОБА_5.

Спадкове майно - домоволодіння № 14, розташоване по вулиці Братів Белан у м. Макіївці, згідно договору купівлі-продажу від 10 березня 1988 р. належить ОСОБА_4 на підставі приватної власності.

4 лютого 1993 року ОСОБА_4 було складено заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Ясиніської селищної ради за № 23 на ім’я ОСОБА_1 - онука.

За таких підстав ОСОБА_1, який є спадкоємцем за заповітом, згідно з положеннями ст. 1223 ЦК України має право на спадкування.

Відповідно до приписів Цивільного кодексу України (статті 1268, 1269) спадкоємець за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати у строк шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1270 ЦК України), до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

З матеріалів справи убачається, що ОСОБА_1 у визначений законодавством строк із заявою про прийняття спадщини до Третьої Макіївської державної нотаріальної контори (за місцем відкриття спадщини) не звертався. Позивач бажає прийняти спадщину, відсутня його письмова заява про відмову в прийнятті спадщини. Інших спадкоємців за законом чи за заповітом судом не встановлено, що підтверджено довідкою Третьої Макіївської державної нотаріальної контори м. Макіївки від 27 жовтня 2008 р. за № 2346.

Частиною третьою статті 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Визнання ОСОБА_3 та Ясинівською селищною радою позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що строк подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 пропущено з поважної причини, тому визнає позовні вимоги обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Позивач не вимагає компенсації за понесені судові витрати, пов’язані зі зверненням до суду і розглядом судової справи.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 11, 60, 174, 212 - 215 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 1268 - 1270, 1272 Цивільного кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини, пропущений з поважної причини, визначивши йому додатковий строк - 4 місяці (з дня набрання чинності рішення суду) для подання ним до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд міста Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд міста Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

СудКіровський районний суд м.Макіївки
Дата ухвалення рішення27.10.2008
Оприлюднено02.02.2010
Номер документу7662029
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2495/2008

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Скрипнік Л. А.

Ухвала від 08.01.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Скрипнік Л. А.

Ухвала від 30.09.2008

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Зємцов В.В.

Рішення від 12.09.2008

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Діденко С. О.

Рішення від 24.09.2008

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Зємцов В.В.

Рішення від 26.11.2008

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Савченко С.І.

Ухвала від 15.09.2008

Цивільне

Микитівський районний суд м.Горлівки

Родіна Н.В.

Рішення від 15.12.2008

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Зуй Т.С.

Рішення від 27.10.2008

Цивільне

Кіровський районний суд м.Макіївки

Негода О.М.

Рішення від 06.11.2008

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Середня Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні