01.10.2018 ЄУН №/337/4206/16-к
Провадження № 1-кс/337/1170/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 жовтня 2018 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Хортицького районного суду міста Запорожжя ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання представника потерпілої ОСОБА_3 в інтересах потерпілої ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів за кримінальним провадженням № 12016080070002687 від 1 вересня 2016 року
встановив:
22.08.2018 року представник потерпілої ОСОБА_3 в інтересах потерпілої ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням про надання дозволу на витребування документів, що знаходяться:
-у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для ознайомлення та зняття копій договору від 12.11.2014 р. № 0407п14 на послуги з технічного обслуговування ліфтів після капітального ремонту з ЖБК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » всі додатки до нього та всі акти прийняття послуг з технічного огляду устаткування підвищеної небезпеки, які здійснені на підставі даного договору та дозволу на введення в експлуатацію ліфтів під`їзду № 1,2,3,4 будинку АДРЕСА_1 після капітального ремонту у 2014-2015 року;
- у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » для ознайомлення та зняття копій розрахункових документів про отримання грошових коштів за виконання договору підряду щодо ремонту ліфтів під`їзду № 1,2,3,4 будинку АДРЕСА_1 № 12 від 15.10.2014р., № 15 від 25.11.2014 з ЖБК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », довідку про загальну вартість отриманих грошових коштів за договором підряду щодо ремонту ліфтів під`їзду № 1,2,3,4 будинку АДРЕСА_1 № 15 від 25.11.2014 з ЖБК « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,
- у ЖБК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для ознайомлення та зняття копій розрахункових документів про здійснення оплати ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за виконання договору підряду щодо ремонту ліфтів під`їзду № 1,2,3,4 будинку АДРЕСА_1 № 12 від 15.10.2014р., № 15 від 25.11.2014.
У судовому засіданні потерпіла та її представник заявлене клопотання підтримали, просять його задовольнити, посилаючись не те, що слідчим за зазначеним кримінальним провадженням не проводиться належних слідчих дій, бездіяльність слідчого неодноразово була встановлена рішеннями суду, на сьогодні отримання доступу до зазначених документів є необхідним для проведення досудового слідства.
Представник ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проти клопотання не заперечує.
Прокурор, слідчий, представники ЖБК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 у судові засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання про тимчасовий доступ повідомлялися належними чином. Їх неявка у відповідності до ч.4 т. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
За положеннями ч. 1 ст. 159 КПК України,тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.1ст. 160 КПК України,сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно положень п. 19, ч. 1 ст. 3 КПК України, сторонами кримінального провадження -з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники тазаконні представники.
Відповідно до положень ст. 55 КПК України,потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди. Права і обов`язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого. Потерпілому вручається пам`ятка про процесуальні права та обов`язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення . Потерпілим є також особа, яка не є заявником, але якій кримінальним правопорушенням завдана шкода і у зв`язку з цим вона після початку кримінального провадження подала заяву про залучення її до провадження як потерпілого. Якщо особа не подала заяву про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяву про залучення її до провадження як потерпілого, то слідчий, прокурор, суд має право визнати особу потерпілою лише за її письмовою згодою. За відсутності такої згоди особа в разі необхідності може бути залучена до кримінального провадження як свідок. Положення цієїчастини непоширюються напровадження,яке можебути розпочателише напідставі заявипотерпілого (кримінальнепровадження уформі приватногообвинувачення). Крім того, п. 11, ч. 1 ст. 56 КПК України передбачено право потерпілого, зокрема,знайомитися з матеріалами, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення, в порядку, передбаченому цим Кодексом, у тому числі після відкриття матеріалів згідно зі статтею 290цього Кодексу, а також знайомитися з матеріалами кримінального провадження, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього кримінального правопорушення, у випадку закриття цього провадження.
За положеннями вищезазначених норм кримінального процесуального закону, право здійснити тимчасовий доступ до речей і документів надається виключно сторонам кримінального провадження, до яких за загальним правилом відносяться слідчий, прокурор, підозрюваний, обвинувачений та його представник. Потерпілий та його представник є стороною кримінального провадження тільки у випадках, прямо передбачених КПК України (у справах приватного обвинувачення або у випадку відмови прокурора від підтримання державного обвинувачення в суді).
Ініціювання стороною захисту, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, проведення слідчих (розшукових) дій здійснюється шляхом подання слідчому, прокурору відповідних клопотань, які розглядаються в порядку, передбаченому статтею 220 цього Кодексу. Постанова слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій може бути оскаржена слідчому судді (ст.93 КПК України).
Таким чином, потерпілий не є суб`єктом, який наділений повноваженнями звертатися до суду із таким клопотанням, оскільки нормою статті не передбачено, що звернення до суду із відповідним клопотанням мають, у тому числі, і потерпілий, його представник та законний представник.
Таким чином, звернення потерпілого до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, нормами кримінального процесуального законунепередбачено
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 163-165, 309 та 395 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника потерпілої ОСОБА_3 в інтересах потерпілої ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів за кримінальним провадженням № 12016080070002687 від 1 вересня 2016 року відмовити
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 76851754 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Салтан Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні