9/179
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"25" червня 2007 р. Справа № 9/179
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Шевчук О.Б., при секретарі Безчасній Н.Г., розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 9/179
за позовом: управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі, Кіровоградська область, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, 62,
до відповідача: відкритого акціонерного товариства Маловисківська агрофірма "Агротехсервіс", Кіровоградська область, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, 132/1,
про стягнення 2142 грн. 96 коп.,
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача - Жигалов Т.М., довіреність № 8 від 03.10.06р., представник;
від відповідача - участі не брав;
Час прийняття постанови: 14 год. 40 хв.
Управлінням Пенсійного фонду України в Маловисківському районі подано позов до відкритого акціонерного товариства Маловисківська агрофірма "Агротехсервіс" про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій в сумі 2142 грн. 96 коп.
Відповідач належним чином повідомлений про дату та час судового засідання, однак в судове засідання не з'явився, письмові пояснення по суті спору суду не надав, позов не заперечив.
Розглянувши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах в містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 р. за № 442/6730 з наступними змінами, управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі є органом Фонду із статусом юридичної особи, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України, який формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями.
Згідно пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою в постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України за № 64/8663 від 16.01.2004 року з послідуючими змінами і доповненнями .
Відповідно до п. 6 вказаної Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 20% від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, з наступним збільшенням на 10% до 100% розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Матеріали справи свідчать про те, що станом на 07.05.2007 року заборгованість відповідача по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з грудня 2006 року по квітень 2007 року включно, складає 2142 грн. 96 коп.
Викладене підтверджується відомостями про фактичні витрати на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах та розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за відповідний період (а.с. 8-17).
Доказів сплати заборгованості відповідач суду та позивачу не надав.
За вказаних обставин позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 71, ст. 160, ст. 162, ст. 163, ст. 167, ст. 186, ст. 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства Маловисківська агрофірма "Агротехсервіс", (26200, Кіровоградська область, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, 132/1, ідентифікаційний код 00905020) на користь управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі (26200, Кіровоградська область, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, 62, ідентифікаційний код 20650102) - 2142 грн. 96 коп. заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій.
Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня виготовлення її в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копію постанови направити сторонам.
СуддяДата виготовлення в повному обсязі - 27.06.2007 року.
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 772632 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні