КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 22-ц/796/3082/2018 Головуючий у 1-й інстанції: Чередніченко Н.П.
752/21906/16 Доповідач-ЧобітокА.О.
У Х В А Л А
17 жовтня 2018 року Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Чобіток А.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 03 вересня 2018 року в справі за позовом ОСОБА_3 до Об єднання співвласників багатоквартирного будинку Медик 1 , Товариства співвласників будівництва житла Медик , третя особа : Приватне акціонерне товариство Трест Київміськбуд-1 про визнання правочину недійсним,-
у с т а н о в и в :
У грудні 2016 року ОСОБА_3 звернувся до суду першої інстанції з вищевказаним позовом, у якому просив визнати недійсним Акт прийому-передачі житлового будинку АДРЕСА_1, укладений між ТСБЖ Медик та ОСББ Медик 1 від 29.11.2016 року.
Рішенням Голосіївського районного суду міста Києва від 03 вересня 2018 року позов ОСОБА_3 задоволено. Визнано недійсним Акт прийому-передачі житлового будинку АДРЕСА_1, укладений між ТСБЖ Медик та ОСББ Медик 1 від 29.11.2016 року.
03.10.2018 року, ОСОБА_3 направив апеляційну скаргу.
Частинами 1, 2 статті 356 ЦПК України визначено, що апеляційна скарга подається у письмовій формі. В апеляційній скарзі мають бути зазначені :
1) найменування суду , до якого подається скарга;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) рішення або ухвала, що оскаржуються;
5) в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо);
6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;
7) клопотання особи, яка подала скаргу;
8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується;
9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до частини другої статті 257 ЦПК України , до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Установивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, якщо позивач не дотримав якоїсь із вимог до апеляційної скарги і відсутність певної інформації не дає можливості суду вирішити питання про відкриття апеляційного провадження, суд залишає апеляційну скаргу без руху і пропонує позивачеві виправити виявлені недоліки.
Важливо, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції має право встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити перетворення судового процесу у безладний рух. У зв'язку з наведеним залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо), не є порушенням права на справедливий судовий захист. Разом із тим Європейський суд зазначає, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, оскільки доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (Рішення Суду у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року).
Відсутність хоча б одного реквізиту, визначеного статтею 356 ЦПК України, може бути самостійною підставою для залишення апеляційної скарги без руху.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження, суд приходить до висновку, що подана ОСОБА_3 апеляційна скарга не відповідає вищевказаним нормам у повному обсязі, оскільки в них відсутня інформація, передбачена процесуальним законодавством, яка б дозволяла відкрити апеляційне провадження та розглянути скаргу відповідно до повноважень апеляційного суду.
Так, апеляційна скарга, направлена позивачем не відповідає вимогам пункту 5 частини 2 ст. 356 ЦПК України, оскільки у скарзі не зазначено в чому саме полягає незаконність і (або) необґрунтованістьрішення суду, яким позов ОСОБА_3 задоволено.
У клопотанні особи, яка подає скаргу зазначено Мотивувальну частину Рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 03.09.2018 у справі № 752/21906/16-ц - змінити наступним чином: виключити з абз. З - У судовому засіданні представник відповідача ', в абз. 4 - ТСБЖ Медик змінити на ОСББ Медик 1 ; після абз. 18 доповнити наступним - Представник ТСБЖ Медик , голова правління ОСОБА_4, пояснив суду, що будинок АДРЕСА_1 було збудовано за кошти ЗАТ Трест Київміськбуд-1 на підставі Договору № 10/1 від 04.07.2003 року. За умовами названого договору ТСБЖ Медик не наділено правом розпорядження майном та майновими правами будинку. ЗАТ Трест Київміськбуд-1 приміщення або майнові права будинку за адресою АДРЕСА_1 на баланс, у власність або розпорядження юридичної особи ТСБЖ Медик не передавало. Спірний акт передачі будинку з балансу ТСБЖ Медик на баланс ОСББ Медик 1 від 29.11.2016 він особисто не складав, а тільки підписав, хто складав та писав акт йому достеменно не відомо. Будинок передав по просьбе незаконно, однак кримінального у цьому не вбачає. Будучи допитаний в якості свідка, ОСОБА_4 надав суду аналогічні покази . В іншій частині - рішення залишити без змін.
З указаного клопотання ОСОБА_3, а також тексту скарги, убачається, що фактично ОСОБА_3 просить суд апеляційної інстанції виправити можливо допущену судом описку щодо явки в судове засідання представника відповідача та найменування відповідача, а також доповнити мотивувальну частину рішення суду першої інстанції вищевказаним текстом.
Будь-яких посилань на норми права з зазначенням у чому ж саме полягає незаконність або необґрунтованість рішення суду, яким задоволено позовні вимоги ОСОБА_3, апеляційна скарга не містить.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Статтею 374 ЦПК України встановлено повноваження суду апеляційної інстанції, серед яких відсутні повноваження розгляду заяв про виправлення описок у судовому рішенні суду першої інстанції.
За вказаних вище обставин є всі правові підстави вважати, що подана ОСОБА_3 апеляційна скарга на рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 03 вересня 2018 року не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
Отже, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху і заявнику необхідно надати строк для усунення виявлених недоліків наступним способом , а саме - подати апеляційну скаргу в новій редакції , у якій, з огляду на те, що позов ОСОБА_3 задоволено в повному обсязі, зазначити в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо).
Апеляційну скаргу в новій редакції, адресовану Київському апеляційному суду, у відповідності до вимог ст. 356 ЦПК України подати до суду апеляційної інстанції, попередивши, що в разі невиконання ухвали суду, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута відповідно до вимог ст.185 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 185, 356-357 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 03 вересня 2018 року залишити без руху строком не більше ніж на десять днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута у відповідності до вимог ст. 185 ЦПК України .
Ухвала оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Суддя :
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2018 |
Оприлюднено | 23.10.2018 |
Номер документу | 77288804 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Чобіток Алла Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні