ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
24.10.2018 м.Дніпро Справа № 908/1442/18
Центральний апеляційний господарський суд у складі
судді - доповідача: Широбокової Л.П.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Відділення №1 Автотранспортного підприємства 129966 на ухвалу господарського суду Запорізької області від 10.09.2018 у справі №908/1442/18 (суддя Зінченко Н.Г.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Відділення №1 Автотранспортного підприємства 129966 , м. Запоріжжя
до Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк в особі філії Запорізьке регіональне управління Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк , м. Запоріжжя
про стягнення 107714,30 грн
ВСТАНОВИВ
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 10.09.2018 у справі №908/1442/18 (суддя Зінченко Н.Г.) клопотання Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк про передачу справи №908/1442/18 за підсудністю задоволено. Передано матеріали справи №908/1442/18 на розгляд до Господарського суду м. Києва.
Не погодившись із зазначеною ухвалою суду, до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернувся Позивач, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права та процесуального права, просив ухвалу суду скасувати, а справу направити для продовження розгляду до Господарського суду Запорізької області.
03.10.2018 розпочав роботу Центральний апеляційний господарський суд.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 31 ГПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який розглядав справу.
Відповідно до ч. ч. 5, 7 ст. 31 ГПК України у разі ліквідації або припинення роботи суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи суду, а якщо такий суд не визначено - до суду, що найбільш територіально наближений до суду, який ліквідовано або роботу якого припинено. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На виконання вказаних правових норм забезпечено передачу справи №908/1442/18 Товариства з обмеженою відповідальністю Відділення №1 Автотранспортного підприємства 129966 до Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк в особі філії Запорізьке регіональне управління Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк про стягнення 107714,30 грн до Центрального апеляційного господарського суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Центрального апеляційного господарського суду від 19.10.2018 для розгляду справи №904/1442/18 визначено колегію суддів у складі головуючого судді: Широбокової Л.П. (доповідач), суддів: Орєшкіної Е.В., Подобєд І.М.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлені форма і зміст апеляційної скарги.
До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ст. 256 Господарського процесуального строку апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 10 днів з дня її проголошення.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувана ухвала проголошена судом 10.09.2018, отже строк для звернення з апеляційною скаргою - до 20.09.2018.
З матеріалів апеляційної скарги (конверту, в якому надійшла апеляційна скарга) видно, що апелянт звернувся зі скаргою 21.09.2018.
Отже, строк на звернення з апеляційною скаргою є пропущеним.
Разом з тим, клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку Позивачем не заявлено.
Тобто, така апеляційна скарга підлягає залишенню без руху та в строк, установлений судом, апелянт повинен усунути недоліки апеляційної скарги.
Крім того, відповідно до ст. 259 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Водночас, відповідно до приписів частини 3 статті 13 Закону України "Про поштовий зв'язок", підпункту 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, лише опис вкладення у цінний лист не може бути належним доказом надіслання відповідних документів, оскільки підтвердженням надання послуг поштового зв'язку може бути квитанція або касовий чек, в якому зазначено найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість.
Отже, враховуючи наведені положення законодавства, належними доказами відправлення стороні кореспонденції вважаються фіскальний чек, в якому зазначено найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість; а також опис вкладення у цінний лист, яким підтверджується перелік документів, що були відправлені.
До апеляційної скарги скаржником в якості доказів відправлення її копій відповідачу у справі наданий опис вкладення у цінний лист, який не може бути належним доказом надсилання копій скарги стороні, бо не містить інформації про оплату наданих послуг - фіскальний чек про оплату до нього не доданий. Також відсутні докази надсилання копії апеляційної скарги на юридичну адресу відповідача у м. Києві.
Відповідно до частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених, статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу слід залишити без руху для надання скаржнику можливості усунути недоліки: надати фіскальні чеки про оплату поштових послуг щодо надіслання Відповідачу копії апеляційної скарги з додатками та клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на звернення з апеляційною скаргою, докази чого надати суду.
Слід звернути увагу, що якщо скаржник не усуне недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із апеляційною скаргою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням ст. 260 цього Кодексу) або можуть бути застосовані наслідки, передбачені ч.4 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Відділення №1 Автотранспортного підприємства 129966 на ухвалу господарського суду Запорізької області від 10.09.2018 у справі №908/1442/18 (суддя Зінченко Н.Г.) залишити без руху.
2. Повідомити скаржника про можливість усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали, у строк не пізніше 10 днів з дня отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
3. У разі не усунення недоліків у зазначений судом строк настають наслідки, передбачені п.4 ч. 1 ст. 261 або ч.4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання є остаточною та оскарженню не підлягає.
ОСОБА_1 Широбокова
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2018 |
Оприлюднено | 24.10.2018 |
Номер документу | 77328250 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні