Рішення
від 22.10.2018 по справі 554/6898/17
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 22.10.2018 Справа № 554/6898/17

Справа № 554/6498/18

Провадження № 2/554/2791/2018

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2018 року м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді - Шевської О.І.

при секретарі - Дроздові Д.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просила розірвати шлюб з відповідачем, зареєстрований 22.07.2011 року та стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання сина - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі у розмірі 972 грн. щомісячно з моменту звернення до суду з позовною заявою до досягнення дитиною повноліття.

Позивач в обґрунтування заяви вказала, що сторони з 22.07.2011 року перебували в зареєстрованому відділом Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції у Полтавській області, актовий запис №746. Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2. Після народження сина протягом остання часу стосунки між сторонами почали погіршуватися, що призвело до конфліктів та протирічь. Фактично шлюбні стосунки припинені понад три роки тому. Сторони проживають окремо. На даний час шлюб носить формальний характер, примирення з відповідачем є неможливим. Майнових спорів сторони не мають. З моменту фактичного припинення шлюбних відносин відповідач добровільно матеріально не надає допомоги на утримання дитини, участі в його вихованні не приймає. Позивач не має можливості самостійно утримувати дитину.

Позивач в судове засідання не з'явилася, надала до суду заяву з проханням розглянути справу без її участі, в якій підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити. Просила після розірвання шлюбу залишити прізвище ОСОБА_1.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце та час слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Заяви про розгляд справи за його відсутності від відповідача не надходило.

Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника позивача та відповідача, на підставі наявних у справі даних і доказів.

Відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи те, що учасники цивільного процесу до суду не з'явилися, суд, спираючись на норми ст. 247, 280 ЦПК України, розглянув справу у заочному порядку, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою, та ухвалив рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи, знаходить позов обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню за такими підставами.

Із свідоцтва про шлюб, що було видане відділом Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції у Полтавській області, актовий запис №746 встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі.

Після народження сина протягом остання часу стосунки між сторонами почали погіршуватися, що призвело до конфліктів та протирічь.

Фактично шлюбні стосунки припинені понад три роки тому. Сторони проживають окремо.

На даний час шлюб носить формальний характер, примирення з відповідачем є неможливим.

Майнових спорів сторони не мають.

З моменту фактичного припинення шлюбних відносин відповідач добровільно матеріально не надає допомоги на утримання дитини, участі в його вихованні не приймає. Позивач не має можливості самостійно утримувати дитину.

Згідно з вимогами ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття; аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого подружжя або у твердій грошовій сумі. Відповідно до вимог ч.1 ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів. При визначенні розміру аліментів, суд також враховує вимоги щодо мінімального розміру аліментів, який не може бути меншим ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що передбачено ч. 2 ст. 182 СК України. Згідно з вимогами ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 112 ч.2 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Відповідно до ч. 2 ст.114 Сімейного кодексу України - у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.

Згідно зі ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст.16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя (ст. 110 СК України). Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.

Відповідно до ст. 113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Згідно з ч. 3 ст. 115 Сімейного кодексу України - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Беручи до уваги, що фактично шлюб між подружжям розпався, сімейні стосунки припинені, подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило б інтересам їх, суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, його було підтверджено протягом судового розгляду, тому він підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, та керуючись ст.ст. 105 ч.3, 112,113, 114 ч.2 Сімейного кодексу України, ст.ст. 12, 81,223,229, 247, 263,265,268, 354 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів- задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 22 липня 2011 року відділом Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції у Полтавській області, актовий запис №746.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 в у твердій грошовій сумі у розмірі 972 грн. щомісячно з моменту звернення до суду (16.08.2018 року) з позовною заявою до досягнення дитиною повноліття.

Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище - ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 704.80 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 704.80 грн.

Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду, яке набрало законної сили.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання його копії

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції протягом 30 днів зо дня його проголошення.

Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаюча за адресою АДРЕСА_1, паспорт НОМЕР_3, виданий Дзержинським РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області 10.10.2011 року, ІПн НОМЕР_2.

Відповідач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, місце проживання АДРЕСА_2, паспортні дані та ІПН невідомі.

Суддя: О.І.Шевська

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення22.10.2018
Оприлюднено25.10.2018
Номер документу77346234
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —554/6898/17

Ухвала від 22.10.2018

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Рішення від 22.10.2018

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 18.12.2017

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Рішення від 30.10.2017

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 01.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Прядкіна О. В.

Ухвала від 11.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Прядкіна О. В.

Ухвала від 04.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Прядкіна О. В.

Ухвала від 29.09.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Прядкіна О. В.

Ухвала від 22.09.2017

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 06.09.2017

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні