У Х В А Л А
25 жовтня 2018 року м. Чернігів справа № 927/754/16
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали справи за заявою ліквідатора боржника БОРЖНИК: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Миргородський м'ясокомбінат № 1 16500, м. Бахмач Чернігівської області, вул. Б.Хмельницького, 23, к. 3 про порушення справи про банкрутство
Представники учасників провадження у справі про банкрутство:
від боржника: ОСОБА_2 - ліквідатор (в судовому засіданні 16.10.2018р.)
Ухвала виноситься після перерви, оголошеної в судовому засіданні з 16.10.2018р. по 25.10.2018р., на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Ліквідатором ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Миргородський м'ясокомбінат № 1 (надалі - боржник) подана заява про порушення справи про банкрутство на підставі ст. ст. 11, 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (надалі - Закон про банкрутство), яка ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 15.08.2016р. була прийнята до розгляду.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 25.08.2016р. порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Миргородський м'ясокомбінат № 1 та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 01.09.2016р. (залишеною без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2017р.) боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, обов'язки ліквідатора покладено на голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Миргородський м'ясокомбінат № 1 ОСОБА_3.
Постановою Вищого господарського суду України від 18.10.2017р. постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2017р. та постанову Господарського суду Чернігівської області від 01.09.2016р. скасовано; справу передано на новий розгляд до Господарського суду Чернігівської області на стадію підготовчого засідання в іншому складі суду.
Враховуючи дану обставину, був призначений автоматичний розподіл справи, внаслідок якого для її розгляду визначено суддю А.С.Сидоренка.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 10.11.2017р., зокрема прийнято до розгляду справу № 927/754/16 за заявою ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Миргородський м'ясокомбінат № 1 про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 23.11.2017р. порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Миргородський м'ясокомбінат № 1 , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 05.12.2017р. (залишеною без змін постановами Київського апеляційного господарського суду від 15.03.2018р. та Верховного Суду від 24.05.2018р.) боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2, зобов'язано ліквідатора, зокрема надати господарському суду реєстр вимог кредиторів.
19 червня 2018 року, на виконання вимог вказаної вище постанови суду, ліквідатором до Господарського суду Чернігівської області поданий на затвердження реєстр вимог кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Миргородський м'ясокомбінат № 1 .
18 вересня 2018 року, після перегляду вказаної вище постанови суду від 05.12.2017р. в апеляційному та касаційному порядку, матеріали справи № 927/754/16 були повернуті до суду першої інстанції, у зв'язку з чим ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 03.10.2018р. розгляд реєстру вимог кредиторів призначений в судовому засіданні на 16.10.2018р.
В судовому засіданні 16.10.2018р., на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України, оголошено перерву до 25.10.2018р.
Після перерви ліквідатор в судове засідання не з'явилась.
Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення ліквідатора, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з поданого ліквідатором реєстру вимог кредиторів, до нього включені вимоги наступних юридичних осіб:
ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Агромаркет Заріна в сумі 1 741 134,78 грн. (VІ черга задоволення);
ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Профіт в сумі 3 025 531,10 грн. (VІ черга задоволення);
Публічного акціонерного товариства Європейський газовий банк в сумі 6 731 854,09 грн. (VІ черга задоволення).
Згідно ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Відповідне повідомлення було оприлюднено на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 05 грудня 2017 року за № 47636.
За змістом абз. 5 п.п. 36.7 п. 36 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013р. Про Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (у редакції Закону України від 22.12.2011р. № 4212-VІ) , заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.
Згідно ст. 1 Закону про банкрутство:
учасники у справі про банкрутство - сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб'єкта підприємницької діяльності - боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство;
сторони у справі про банкрутство - конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).
кредитор - юридична або фізична особа, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).
Особливості та порядок заявлення кредиторами вимог до боржника визначені положеннями ст. ст. 23 - 25 Закону про банкрутство.
Статтею 23 цього Закону визначено порядок пред'явлення кредиторами вимог до боржника у справі про банкрутство, провадження у якій здійснюється за загальною процедурою. Так, конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство, а забезпечені кредитори зобов'язані подати заяву з грошовими вимогами до боржника під час провадження у справі про банкрутство лише в частині вимог, що є незабезпеченими, або за умови відмови від забезпечення.
Даними нормами Закону про банкрутство на господарський суд покладено обов'язок щодо розгляду у попередньому засіданні суду заяв з вимогами конкурсних кредиторів та забезпечених кредиторів. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів, про що виносить ухвалу, в якій зазначаються відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги, а також розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів.
Таким чином, відповідно до наведених норм Закону, у справі про банкрутство особа, яка має до боржника кредиторські вимоги, набуває саме процесуального статусу конкурсного (заставного) кредитора з правом на апеляційне та касаційне оскарження судових рішень, які визначають права та обов'язки учасників провадження у справі про банкрутство, після звернення із заявою із кредиторськими вимогами у справі про банкрутство, розгляду такої заяви судом та визнання його вимог до боржника господарським судом з прийняттям відповідного рішення та доведення порушення його прав оскаржуваним рішенням.
Відповідна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 08.08.2018р. по справі № 24-7/210-05-8241.
Як вбачається з матеріалів справи, юридичні особи, вимоги яких включені ліквідатором до реєстру вимог кредиторів, з відповідними заявами в порядку та строки, встановлені Законом про банкрутство, до Господарського суду Чернігівської області не звертались, відповідні заяви судом не розглядались, вимоги товариств судом не визнавались.
Отже, вказані вище юридичні особи не набули статусу кредиторів по даній справі.
За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для затвердження поданого ліквідатором реєстру вимог кредиторів.
Керуючись ст. 1, 23, 25, 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , ст. 233, 234, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. В затвердженні реєстру вимог кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Миргородський м'ясокомбінат № 1 станом на 15 червня 2018 року відмовити.
2. Копію цієї ухвали надіслати ліквідатору ОСОБА_2 (14000, АДРЕСА_1).
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги через місцевий господарський суд.
Повний текст ухвали підписано 25.10.2018р.
Суддя А.С.Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2018 |
Оприлюднено | 25.10.2018 |
Номер документу | 77364477 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні