Ухвала
від 29.10.2018 по справі 638/1731/18
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 638/1731/18

Провадження № 1-кп/638/699/18

29.10.2018 року Дзержинський районний суд м. Харкова

в складі: головуючого - судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3

з участю представника потерпілого ОСОБА_4

з участю обвинуваченого ОСОБА_5

з участю захисника обвинуваченого ОСОБА_6

розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданніпитання щодоможливості призначеннясудового розглядукримінального провадженнявідносно вчинення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , кримінального правопорушення-злочину, передбаченого частиною 2 статті 15, частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

07.02.2018року доДзержинського районногосуду м.Харкова ізХарківської місцевоїпрокуратури №1надійшов обвинувальнийакт покримінальному провадженню,внесеному вЄдиний реєстрдосудового розслідуванняза №12018220480000202від 12.01.2018року запідозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого частиною 2 статті 15, частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України.

Ухвалою Дзержинськогорайонного судум.Харкова від26.06.2018року кримінальнепровадження,внесене доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12018220480000202від 12.01.2018року запідозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого частиною 2 статті 15, частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України прийнято до провадження судді ОСОБА_1 .

Останнє підготовче судове засідання по справі призначене на 29 жовтня 2018 року.

Під час підготовчого судового засідання представник потерпілого ОСОБА_7 - ОСОБА_4 заявив клопотання про обрання обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор Харківської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_3 при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу покладався на розсуд суду.

Обвинувачений ОСОБА_5 та його захисник ОСОБА_6 заперечували проти обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Суд, заслухавши думку учасників підготовчого судового розгляду, приходить до наступних висновків.

Відповідно до статті 315 КПК України, під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.

Кримінальним процесуальним кодексом України визначено мету, підстави та обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу.

Згідно статті 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування або суду; незаконно впливати на свідків та інших осіб у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Під час розгляду клопотання представник потерпілого ОСОБА_7 - ОСОБА_4 не довів існування ризиків, передбачених статтею 177 КПК України та необхідність застосування найсуворішого запобіжного заходу відносно обвинуваченого, а тому беручи до уваги те, що йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого частиною 2 статті 15, частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України, санкція якого передбачає альтернативність покарання (штраф від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років), суд приходить до висновку, що підстав для задоволення клопотання немає.

Також прокурор Харківської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_3 зазначив, що на підставі обвинувального акту є можливість призначити судовий розгляд.

Представник потерпілого ОСОБА_7 - ОСОБА_4 також вважав за можливе призначити справу до судового розгляду.

Обвинувачений ОСОБА_5 та його захисник ОСОБА_6 не заперечували проти призначення справи до судового розгляду.

Суд, заслухавши думку учасників підготовчого судового розгляду, приходить до наступних висновків.

Обвинувальний акт відносно ОСОБА_5 складений у відповідності з вимогами Кримінального процесуального кодексу України і поверненню прокурору не підлягає.

Провадження за обвинувальним актом підсудне цьому суду.

Підстав для закриття провадження чи його направлення прокурору для проведення досудового провадження немає.

Порушення вимог КПК України, які б унеможливлювали призначення провадження до судового розгляду, відсутні, відтак суд приходить до висновку про необхідність призначення провадження за обвинувальним актом відносно ОСОБА_5 у судове засідання.

Зазначене судове засідання з урахуванням виду правопорушення, слід проводити у відкритому судовому засіданні.

Коло осіб, які беруть участь у судовому розгляді є наступним: обвинувачений, його захисник, прокурор, потерпілий,, представник потерпілого, свідки.

Вирішуючи питання щодо кола осіб у учасників судового провадження, про виклик в судове засідання осіб для їх допиту, суд виходить з часу надходження матеріалів провадження до суду за клопотанням прокурора, забезпечення принципу змагальності сторін та їх рівності у наданні доказів згідно положень ст.22 КПК України, а тому вважає за необхідне на даній стадії судового провадження задовольнити позиції прокурора, висловленій у відповідному списку.

З урахуванням викладеної думки суду, на даний час є недоцільним витребування будь-яких документів чи речей.

Сторони не позбавлені права заявити повторні клопотання щодо виклику для допиту осіб, витребування документів чи речей, зокрема, і під час безпосередньо судового розгляду згідно положень ст.350 КПК України.

Окрім того, згідно з частиною 1 статті 314-1КПК України з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду.

Відповідно до частини 2 статті 314-1 КПК України, досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі.

Враховуючи,що відповіднодо статті 19Закону України«Про пробацію» права, обов`язки, відповідальність, правовий та соціальний захист персоналу органу пробації визначаються Законом України«Про Державнукримінально-виконавчуслужбу України» та цим Законом, складання досудової доповіді слід доручити Шевченківському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Роз`яснити обвинуваченому, що йому надається можливість брати участь у підготовці досудової доповіді. Участь особи у підготовці досудової доповіді полягає у наданні персоналу органу пробації інформації, необхідної для підготовки такої доповіді.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.5 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, Рішенням Європейського суду з прав людини від 10.02.2011, справа «Харченко проти України», ст.165-1 КПК України 1960 р., ст.ст.314-316, 334, 369, КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання представника потерпілого ОСОБА_7 - ОСОБА_4 про обрання ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відмовити.

Кримінальне провадження відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого частиною 2 статті 15, частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України, призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 08 листопада 2018 року о 16 годині 00 хвилин.

Викликати для участі у судовому засіданні прокурора, обвинуваченого, захисника, потерпілого, представника потерпілого, а також осіб для допиту як свідків в частині погодженої позиції прокурора.

Доручити Шевченківському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області відповідно до статті 9 Закону України «Про пробацію»,підготувати досудовудоповідь таподатипротягом 10 днів з дня отримання копії даної ухвали до Дзержинськогорайонного судум.Харкова увідношенні обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, не одруженого, має неповнолітнього сина ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з середньою освітою, не працює, має інвалідність ІІІ групи, що зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, який обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого частиною 2 статті 15, частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України.

Роз`яснити обвинуваченому, що йому надається можливість брати участь у підготовці досудової доповіді. Участь особи у підготовці досудової доповіді полягає у наданні персоналу органу пробації інформації, необхідної для підготовки такої доповіді.

Копію ухвали надіслати начальнику органу пробації для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий:

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.10.2018
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу77453152
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —638/1731/18

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Вирок від 18.11.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 07.10.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 07.10.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 16.04.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 29.10.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 26.06.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Хайкін В. М.

Ухвала від 04.04.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Лазюк С. В.

Ухвала від 08.02.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Лазюк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні