Рішення
від 29.10.2018 по справі 639/7746/17
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа №639/7746/17

Провадження №2/639/641/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2018 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді - Труханович В.В.,

за участю секретаря - Кричевської В.М.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - Крохінова О.В.,

розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні Жовтневого районного суду м. Харкова цивільну справу №639/7746/17 за позовною заявою ОСОБА_1 до Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 про усунення перешкод у користуванні власністю (житловим приміщенням),

ВСТАНОВИВ :

29 грудня 2017 року до Жовтневого районного суду м. Харкова звернулась ОСОБА_1 із позовною заявою до Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 про усунення перешкод у користуванні власністю (житловим приміщенням), в якій просила суд визнати протиправними дії керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 щодо дискримінаційних дій по відношенню до позивача щодо обмеження електропостачання; зобов'язати керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 утриматися у подальшому від дій, що обмежують право власності позивача, зокрема обмеження електропостачання та заборону використання електроприладу - електрокотла Tenkoreadysolution для забезпечення як основного так і додаткового опалення; зобов'язати керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 встановити автомат на електронному вводі позивача потужністю у 32 Ампера, таким чином відновити потужність електропостачання яка була встановлена до порушення права позивача; зобов'язати керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 не чинити перешкод позивачу щодо укладання окремого договору на електропостачання кімнати НОМЕР_1 у багатоповерховому житловому будинку гуртожитку літ. А-2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 з іншими постачальниками електроенергії у т.ч. АК Харківобленерго .

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 26 липня 2017 року ОСОБА_1 придбала у ОСОБА_4 кімнату НОМЕР_1 у баготоповерховому житловому будинку, гуртожитку літ. А-2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Право власності на вказану кімнату було зареєстроване у встановленому законом порядку.

Позивач та її родина перебувають на обліку як особи, що перемістилися з тимчасово окупованої території. У кімнаті НОМЕР_1 у гуртожитку по АДРЕСА_1 позивач та її родина залишається під час поїздок до м. Харкова, в інший час у даній кімнаті мешкають знайомі позивача.

Як зазначає позивач, під час користування власністю, з боку керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 ОСОБА_5 відносно позивача почали проводитися дії, що обмежують її право користування кімнатою, та які за своєю суттю є дискримінаційними.

Так, керівником Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 було здійснено обмеження потужності електрозабезпечення квартири позивача. Окрім того, відповідач не забезпечує належні умови використання житлових приміщень, а саме забезпечення в опалювальний сезон належної температури у житлових приміщеннях.

З початку опалювального сезону (15.10.2017 року) позивач звернула увагу на те, що температура у її житловому приміщенні не відповідає встановленим санітарно-житловим нормам. Через низьку температуру в кімнаті стало неможливо проживати, а неодноразові звернення до відповідача з проханням вирішити зазначене питання закінчилися безрезультатно. Враховуючи вказані обставини, позивач вимушена була придбати електрокотел Tenkoreadysolution , енергоспоживанням 1, 5 кВт, для обігріву належної їй кімнати.

Однак, того ж дня, керівник Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 - ОСОБА_5 звернулась до позивача з вимогою відключити цей електроприлад та попередила, що в іншому випадку позивачу буде обмежено подачу електроенергії у її кімнату.

11 листопада 2017 року позивач отримала лист від керівника ОСББ Жовтневе-62 , в якому було повідомлено про заборону використання електроприладу для теплозабезпечення кімнати НОМЕР_1 та попередження про зняття існуючого автомату на 32 А та встановлення автомата на приборах обліку потужністю до 10 А, яким буде обмежено електропостачання саме квартири позивача.

Позивач вважає вказані дії відповідача дискримінаційними, оскільки таке обмеження застосовується лише до неї, тоді як всі інші мешканці будинку користуються автоматом на 32 Амп.

ОСОБА_1 стверджує, що неправомірні дії відповідача, як голови ОСББ по керуванню ОСББ, та по обмеженню кімнати позивача щодо електропостачання грубо порушило її цивільні права та майнові інтереси і вона зазнала матеріальних збитків за результатами незаконних та самоуправних дій відповідача.

Позивач зазначає, що відповідач також не надає позивачу належної інформації про отримані послуги, порядок ціноутворення та розрахунок, відповідно до якого відповідач проводить нарахування платежів з комунальних послуг, на запити про надання інформації відповідач не відповідає. За таких умов позивач позбавлена можливості мати достовірну інформацію щодо наявності чи відсутності заборгованості, об'єктивності та правдивості подібних нарахувань.

Окрім, того позивачу було відмовлено у її намаганнях відкрити окремий особовий рахунок у АК Харківобленерго .

Вказані обставини і вимусили позивача звернутися до суду за захистом та відновленням своїх порушених прав.

19 січня 2018 року від представника відповідача по справі надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого він просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 оскільки вони не відповідають фактичним обставинам справи, не підкріплені жодними належними та допустимими доказами.

Так, згідно технічного паспорту на опалювальний електричний водонагрівальний котел вбачається, що номінальна споживана потужність вказаного приладу становить 3 кВт. З технічного паспорту також вбачається, що електромонтажні роботи по підключенню електрокотла повинні проводитися за погодженим з місцевим органом Держенергонагляду проектом та силами спеціалізованих підприємств, які мають право виконувати роботи в діючих електромережах.

Таким чином, своїми самостійними діями, не маючи відповідної кваліфікації та погоджених проектів Держенергонагляду, позивач поставила під загрозу життя та майно інших співвласників ОСББ.

Крім того, відповідно до Договору, укладеного між ОСББ та Харківобленерго, дозволена (приєднана) потужність для будинку АДРЕСА_1 складає 49 кВт. Оскільки в будинку 37 кімнат, то на кожну кімнату приходиться по 1,3 кВт. Ця норма споживання була встановлена на кожну квартиру рішенням загальних зборів від 26.02.2017 року. Крім того було враховано можливість короткочасного використання електроприладів загальною потужністю до 2,2 кВт.

Для опалення будинку у зимовий період передбачено автономне опалення, яке реалізоване у вигляді водяної системи опалення на базі твердопаливного котла, який працює на цей час, забезпечуючи належні умови проживання у всіх кімнатах будинку.

Тобто, використання позивачем додаткового електричного котла для опалення своєї кімнати потужністю 3 Квт, не тільки порушує норми споживання, а і створює загрозу виникнення пожежі у будинку.

Таким чином, на думку представника відповідача, ОСОБА_5 діяла в межах компетенції, наданої їй статутом та загальними зборами.

09 лютого 2018 року від позивача по справі надійшла відповідь на відзив, згідно якої вона зазначає, що не має можливості користуватися своєю власністю за призначенням, оскільки в кімнаті холодно, а відповідач своїми діями чинить їй перешкоди в обігріві кімнати, не надає можливості укласти договір з іншою організацією, обмежує обсяг постачання електроенергії, а електрообігрівач, яким користується позивач, є таким же як і усі інші електроприлади, у зв'язку з чим заборона відповідача у його використанні є безпідставною.

01 березня 2018 року від представника відповідача по справі надійшли заперечення на відповідь на відзив, відповідно до яких він зазначає, що загальними зборами ОСББ було прийнято рішення опалювати будинок існуючою водяною опалювальною системою на базі твердо-паливного котла, який встановлено у котельні. Окрім того, 28.01.2018 року загальними зборами ОСББ було прийнято рішення про те, що на одну кімнату дозволена потужність електроенергії становить 1.3 кВт, з можливістю короткочасного його збільшення до 2,2 кВт на кімнату.У правилах користування електроенергією в ОСББ Жовтневе-62 встановлено, що голова правління наділяється повноваженнями, щодо обмеження дозволеної потужності для окремих кімнат, мешканці яких порушують правила користування електроенергією. У зв'язку з викладеним, відповідач вважає, що його дії повністю відповідали вимогам закону.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 02 січня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 про усунення перешкод у користуванні власністю (житловим приміщенням).Призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 16 лютого 2018 року клопотання представника позивача про виклик свідків в судове засідання задоволено.

Вирішено викликати в судове засідання та допитати в якості свідків: ОСОБА_6 (АДРЕСА_2); ОСОБА_7 (АДРЕСА_3); ОСОБА_8 (АДРЕСА_4).

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 16 лютого 2018 року заяву представника позивача про витребування доказів - задоволено частково.

Витребувано з Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 належним чином завірені копії: статуту ОСББ Жовтневе 62 ; договори про надання ОСОБА_1 відповідачем ОСББ Жовтневе 62 відповідних комунальних послуг, зокрема договір на постачання електроенергії; усю технічну документацію на використання будинком АДРЕСА_1, та прав використання ОСББ Жовтневе 62 документів на використання твердопаливного котла та декларації на введення будинку у експлуатацію.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 04 травня 2018 року у задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про витребування доказів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 про усунення перешкод у користуванні власністю - відмовлено.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 04 травня 2018 року закрито підготовче провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 про усунення перешкод у користуванні власністю.Призначено справу до судового розгляду в судове засідання.

Позивач та її представник ОСОБА_2, в судовому засіданні заявлений позов підтримали, просили суд його задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача - Крохінов О.В., який діє на підставі Довіреності від 25.12.2017 року, проти задоволення позову заперечував в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в відзиві на позовну заяву.

Суд, вислухавши пояснення позивача, її представника та представника відповідача, допитавши свідків, дослідивши надані сторонами та долучені до матеріалів справи докази, встановив наступні обставини та відповідні ним правовідносини.

В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 разом з її чоловіком ОСОБА_9 та донькою ОСОБА_10 у 2014 році у зв'язку з проведенням антитерористичної операції були вимушені переселитися до м. Харкова. (т.1, а.с. 19, 20, 26)

26 липня 2017 року ОСОБА_1 придбала у власність кімнату НОМЕР_1 у багатоповерховому житловому будинку гуртожитку літ. А-2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що посвідчується Договором купівлі-продажу від 26.07.2017 року, посвідченого Приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_11 та зареєстрованого в реєстрі за № 1156. (т.1, а.с. 16-17)

Право власності було зареєстровано за позивачем у встановленому законом порядку, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 92920462 від 26.07.2017 року. (т.1, а.с. 25)

Відповідно до ст. 322 ЦК України, власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління регулює Закон України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку .

Частиною другою статті 2 вказаного Закону встановлено, що положення цього закону застосовуються до відносин, що виникають у процесі реалізації прав та виконання обов'язків власників житлових та нежитлових приміщень у гуртожитках, на які поширюється дія Закону України Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків .

Згідно зі статтями 4, 5 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку, спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.

Статтею 12 Закону Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку встановлено, що витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку і витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку належать до витрат на управління багатоквартирним будинком і розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника.

Статтею 9 Закону визначено, що управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками; за рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку).

Відповідно до статті 1 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов'язків співвласників, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку; управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

Статтею 10 цього Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку встановлено, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено з'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних тішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (Закон України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ).

У будинку, в якому у позивача знаходиться належна їй на праві приватної власності кімната, було створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Жовтневе-62 , що підтверджується витягом з реєстру юридичних осіб. (т.1, а.с. 21-24)

Відповідно до статті 1 Закону України Про об'єднання співвласниківбагатоквартирного будинку (далі - Закон про ОСББ) об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання, ОСББ) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Згідно із статтею 4 Закону про ОСББ об'єднання створюється для забезпечення і чисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.

Органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління ОСББ є загальні збори.

Статтею 22 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - Закон про ОСББ) передбачено, що для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об'єднання за рішенням загальних зборів має право:

задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення;

визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори;

виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово- комунальних послуг.

Питання самостійного забезпечення об'єднанням експлуатації та утримання багатоквартирного будинку та користування спільним майном у такому будинку регулюються Господарським кодексом України в частині господарчого забезпечення діяльності негосподарюючих суб'єктів.

Для фінансування самозабезпечення об'єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об'єднання.

Об'єднання оплачує холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги за цінами (тарифами), встановленими для населення, крім частини таких послуг, що оплачуються власниками нежитлових приміщень.

Слід зазначити, що відповідно до статі 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність.

Статтею 3 цього Кодексу передбачено, що під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері Суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг .

Діяльність негосподарюючих суб'єктів, спрямована на створення і підтримання необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, що здійснюється за участі або без участі суб'єктів господарювання, є господарчим забезпеченням діяльності негосподарюючих суб'єктів.

Позивач пояснила в судовому засіданні, що восени 2017 року в усьому будинку не було опалення, будь-які спроби дізнатися у керівника ОСББ Жовтневе-62 про причини цього, а також дізнатися коли саме буде відновлено опалення виявилися марними.

За результатами власного розслідування її стало відомо, що твердопаливний котел, який є у їхньому будинку, вийшов з ладу, внаслідок пожежі у січні 2017 року, що підтверджується Актом про пожежу. (т.1, а.с. 163)

Окрім того, позивач зазначає, що встановлений котел, не розрахований на забезпечення належного опалення у гуртожитку, що підтверджується технічним паспортом на нього. (т.2, а.с. 41-75)

Позивач та інші мешканці будинку АДРЕСА_1 неодноразово звертались до різних організацій, а саме Голови адміністрації Новобаварського району Цибульник Т.А., Начальника Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області, Департаменту житлового господарства ХМР, Харківської місцевої прокуратури № 2, Головного Управління Держпраці у Харківській області з метою врегулювання питання щодо того, що у вищезазначеному будинку не працює опалення, а саме твердопаливний котел, який було встановлено в будинку, а також щодо правомірності дій керівника ОСББ Жовтневе-62 щодо нарахування плати за житлово-комунальні послуги. (т.1, а.с.106, 110, 111, 117, 171, 172-173, 184,)

Однак, мешканцям було роз'яснено, що житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 не підключено до системи центрального опалення, він має автономне опалення, керівництву ОСББ Жовтневе-62 було рекомендовано в короткі строки вирішити питання відносно проведення робіт з ремонту чи заміні опалювального приладу (твердопаливного котла), виконати роботи з упорядкування електропроводки вказаного житлового будинку, а у разі не виконання вказаних робіт звернутися до суду. (т.1, а.с. 107-108, 112, 118-119, 138, 185, 186-187, 188-190)

Вказані обставини також були підтверджені допитаними в судовому засіданні свідками ОСОБА_14 та ОСОБА_6

Враховуючи те, що будь-які спроби позивача та інших мешканців будинку АДРЕСА_1, врегулювати питання щодо опалення будинку виявилися марними, вона та її чоловік вирішили купити котел електричний водо нагрівний Tenko ready solution . Вказаний котел було встановлено нею та підключено у кімнаті 30.10.2017 року.

Як вбачається з технічного паспорту на котел Tenko ready solution , його номінальна споживча потужність складає від 3 кВт до 36 кВт. Окрім того, у технічному паспорті зазначено, що електромонтажні роботи по підключенню водонагрівача повинні проводитися за погодженням з місцевими органами Держенергонагляду проекту, силами спеціалізованих організацій, які мають право виконувати роботи в діючих електромережах та електроустановках при обов'язковому дотриманні вимог ПУЕ, ПТЕ та ПТБ. (т.1, а.с. 29-41, 177-180)

Позивач в судовому засіданні пояснила, що установкою котла займався її чоловік, так як він має відповідні знання у цьому. Як вбачається з листа роз'яснень компанії Tenko , вони рекомендують звертатися до відповідних органів за погодженням робіт з установки котла, а саме - Держенергонагляду, або до спеціалізованих організацій, які надають послуги по погодженню проекту та здійсненню монтажу. Виконувати вищевказані роботи може власник обладнання, але тільки під власну відповідальність, при цьому виробник має право не здійснювати гарантійне обслуговування цього пристрою. (т.1, а.с. 80)

Отже, судом було встановлено, що позивач здійснила установку котла самостійно, без погодження робіт з Держенергонаглядом, або інших спеціалізованих організацій, як то передбачено технічним паспортом на котел.

30 жовтня 2017 року позивач отримала Повідомлення від керівника ОСББ Жовтневе-62 ОСОБА_5 про заборону використання електрокотла, у зв'язку з тим, що встановлений позивачем котел загрожує пошкодити майно мешканців будинку. (т.1, а.с. 28)

Відповідно до Акту від 21 жовтня 2017 року, позивачу було встановлено обмежувач використання електроенергії, у зв'язку з встановленням нею електричного котла. (т.1, а.с. 27)

ОСОБА_1 вважає вказані дії керівника ОСББ неправомірними оскільки будь-яким іншим способом здійснити опалення її кімнати не було можливим, а проживання у неопалювальному приміщенні ставило під загрозу її здоров'я.

Так, позивач зазначає, що 15 листопада 2017 року КП Санепідемсервіс було проведено дослідження метерологічних факторів за адресою АДРЕСА_1, про що було складено Протокол № 19266/ВФФ, з якого вбачається, що виміряні рівні температури в кімнаті НОМЕР_1, житлового будинку АДРЕСА_1, нижчі санітарної норми та не відповідають вимогам ДБН В.2.5-67.2013 опалення, вентиляція та кондиціонування . (т.1, а.с. 43, 44, 45, 46)

Окрім того, КП Санепідемсервіс було проведено дослідження повітря та змивів за санітарно-мікробіологічними показниками, проведених в житловій кімнаті, за адресою: АДРЕСА_1, кім. 6, за результатами яких, в змивах виділені у значних кількостях плісневі гриби, які можуть негативно вплинути на стан здоров'я людей, що будуть перебувати у даному приміщенні. (т.1, а.с. 193, 194, 195)

В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що вказані дослідження є сфальсифікованими, оскільки вони проводилися одноразово, а також необхідно врахувати те, що 12 грудня 2017 року співвласниками ОСББ Жовтневе-62 було направлено колективне звернення до голови правління ОСББ Жовтневе-62 ОСОБА_5, відповідно до якого вони висловили своє обурення діями мешканців кімнат 5, 6, 7, 27, 30, які навмисно охолоджували приміщення та відкрито висловлювали незадоволеність рішенням загальних зборів відносно автономного опалення будинку шляхом самозабезпечення, та погрожували зробити все для того щоб автономне опалення не працювало взагалі. (а.с. 56)

ОСОБА_1 зазначає, що дії керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 щодо заборони використання електрокотла та обмеження електропостачання її кімнати є неправомірними та є дискримінаційними по відношенню до неї оскільки обмеження щодо постачання було встановлене лише відносно неї. Придбання і установка позивачем котла було вимушеною мірою, оскільки у квартирі неможливо було проживати, через занадто низьку температуру.

Окрім того, позивач також зазначає, що керівник ОСББ Жовтневе-62 ОСОБА_5 не відповідає на запити позивача щодо того, яким саме чином розраховується плата за електроенергію, яку вона сплачує, оскільки з квитанцій взагалі не вбачається порядок розрахування сплати та надає звіти про витрачені кошти не встановленого зразка, а написані на папері власноруч, без підтвердження відповідними чеками. (т.1, а.с. 109, 113, 114, 115, 121, 122-128, 130, 131)

Керівником ОСББ Жовтневе-62 ОСОБА_5 також чинилися перешкоди щодо допуску для огляду контролерами твердопаливного котла, що встановлений у будинку, що підтверджується відеозаписом, який було оглянуто в судовому засіданні. (т. 1, а.с. 93)

Однак, суд критично ставиться до вказаного відеозапису, оскільки відповідно до статті 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування, з вказаного відеозапису взагалі не вбачається будь-яких фактичних обставин справи.

Згідно з Правилами користування електричною енергією для населення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357 (далі - Постанова № 1357), споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між побутовим споживачем і електропостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією.

У договорі електропостачальник зазначає межу розподілу (розмежування балансової належності електричних мереж та/або експлуатаційної відповідальності сторін) відповідно до складеного під час приєднання об'єкта споживача відповідногоакта, який є додатком до договору.

Згідно з пунктом 9 Постанови № 1357 споживання електричної енергії без засобів обліку не допускається, крім випадків, передбачених цими Правилами.

У квартирах або інших об'єктах побутового споживача, розташованих за однією адресою, встановлюється один засіб обліку незалежно від кількості господарських будівель.

За наявності декількох наймачів (власників) квартири засіб обліку встановлюється для кожного з них.

Згідно з визначенням, наведеним у Постанові № 1357, об'єкт побутового споживача - житловий будинок (частина будинку), квартира або будівля, які розміщені за однією адресою та належать одній фізичній особі або декільком фізичним зобам на правах власності або користування.

Відповідно до статті 380 Цивільного кодексу України житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання

Відповідно до статті 127 Житлового кодексу УРСР та Положення про гуртожитки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 27.04.2015 № 84, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за № 778/27223, гуртожиток - це спеціально споруджений або переобладнаний жилий будинок, який використовується для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

Згідно з ДБН В.2.2-15-2005 Житлові будинки. Основні положення у житлових будинках передбачено будівництво тільки квартир, у гуртожитках - житлових приміщень. Квартира - комплекс взаємопов'язаних приміщень, використовуваних для проживання однієї сім'ї різного чисельного складу або однієї людини, який включає (як мінімум): житлову (житлові) кімнату, кухню, ванну кімнату (душову), вбиральню (або суміщений санвузол), передпокій, комору чи вбудовану шафу.

У статті 11 Закону України Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків визначено, що житлові приміщення у гуртожитку - приміщення гуртожитку (житлові кімнати, житлові блоки (секції), призначені та придатні для постійного проживання у них.

Положенням про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 № 396 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 січня 2010 р. за №- 109/17404), визначено гуртожитки двох типів - коридорного та блочного (секційного).

Згідно з пунктом 2 Правил користування приміщеннями жилих будинків (гуртожитків), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 № 572, користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків здійснюється згідно з свідоцтвом на право власності, договором найму (оренди) або іншим документом, що підтверджує право власності чи користування.

Враховуючи специфіку архітектурно-планувального рішення при будівництві гуртожитків Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 № 572 передбачено, що за умови відсутності поквартирного (покімнатного) обліку та відсутності згоди між мешканцями квартири, житлового приміщення у гуртожитку щодо оплати житлово-комунальних та інших послуг плата розподіляється:

за електроенергію при загальному лічильнику - пропорційно потужності побутового електричного обладнання кожного співвласника, наймача (орендаря);

за газ, водопостачання та водовідведення, освітлення підсобних приміщень - за чисельністю членів сім'ї, що проживають у квартирі, житловому приміщені у гуртожитку, та осіб, які проживають у квартирі, житловому приміщені у гуртожитку більше ніж місяць;

за послуги з централізованого опалення, з утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій - за встановленими тарифами (внесками) відповідно до опалюваної та загальної площі приміщення, яким користується власник, співвласник, наймач (орендар).

Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 серпня 1996 р. за № 417/1442) (далі - Постанова № 28), передбачено, що у разі живлення від одного джерела електропостачання електроустановок декількох споживачів та/або струмоприймачів одного споживача, яким встановлюються різні тарифи на електричну енергію, за відсутності окремого розрахункового обліку електричної енергії (загальний розрахунковий облік в цьому разі обов'язковий) розрахунки із споживачами (споживачем) здійснюються окремо за відповідними тарифами (пункт 6.19).

Розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється на підставі договору або акта, який складається представниками постачальника електричної енергії і споживача, в якому визначається частка участі в сумарному обсязі споживання електричної енергії кожного споживача (струмоприймача) відповідного тарифу.

У разі, якщо розрахунки за спожиту електричну енергію здійснюються між юридичними особами - житлово-експлуатаційною організацією та енергопостачальником, то у цьому випадку відносини регулюються Постановою № 28.

При цьому, населений пункт (експлуатаційна організація, ОСББ, ЖБК) на підставі договору про постачання електричної енергії здійснює закупівлю електричної енергії у постачальника електричної енергії з метою її подальшого використання споживачами населеного пункту для задоволення комунально-побутових потреб споживачів населеного пункту, для технічних цілей та інших потреб населеного пункту. За обсяг закупленої електричної енергії з постачальником електричної енергії розраховується населений пункт відповідно до умов договору.

Тобто, електрична енергія продається юридичною особою - постачальником електричної енергії іншій юридичній особі - населеному пункту (експлуатаційній організації, ОСББ, ЖБК) на межі балансової належності електричних мереж зазначених суб'єктів взаємовідносин. Населений пункт розраховується з постачальником електричної енергії за обсяги електричної енергії, спожитої для побутових потреб населеного пункту, за відповідним тарифом для населення, яке розраховується за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи. Розрахунки за електричну енергію, спожиту на технічні цілі, здійснюються за відповідними тарифами, встановленими НКРЕКП.

Пунктом 35 Постанови № 1357 визначено, що право на відключення електропостачання у разі самовільного підключення до електричної мережі; розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження приладу обліку та зриву пломби; порушення термінів сплати за спожиту електричну енергію у порядку, визначеному пунктом 27 цих Правил, або порушення умов договору про реструктуризацію заборгованості, зниження показників якості електричної енергії з вини побутового споживача та ін. має виключно енергопостачальник.

Відповідно до статті 22 Закону про ОСББ, об'єднання має право виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово - комунальних послуг.

Розміри та порядок внесків на утримання будинку вирішується на загальних зборах ОСББ. При цьому згідно статті 7 Закону № 417-VIII співвласники будинку зобов'язані своєчасно сплачувати за спожиті житлово - комунальні послуги. Тобто розміри та порядок внесків мають забезпечувати виконання договору на постачання теплової енергії для опалення будинку.

Відповідно до пункту 20 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 № 1198 (далі - Правила), облік обсягу споживання теплової енергії і параметрів теплоносія ведеться на межі балансової належності теплових мереж теплопостачальної організації та споживача або за домовленістю сторін в іншому місці.

Згідно пункту 23 Правил розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до Договору на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку.

Тобто, теплопостачальна організація здійснює комерційний облік споживання теплової енергії наданої для всього будинку. Співвласники будинку оплачують теплову енергію для опалення як квартир (житлових приміщень гуртожитку), так і місць загального користування, в тому числі і втрати тепла внутрішньобудинкових мереж системи опалення будинку.

Згідно з пунктом 26 Правил надання послуг з централізованого опалення, централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість цього передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування, відповідно до Закону України Про теплопостачання , схемою теплопостачання населеного пункту. При цьому має бути забезпечена безперебійна робота інженерного обладнання будинку та вжиті заходи щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки.

Організаційні і технічні вимоги до безпечної, надійної та економічної експлуатації теплових мереж, систем опалення визначено Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж (далі - Правила), затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 05.03.2007 за № 197/13464.

Так, згідно із пунктом 7.7.9 Правил конструктивні зміни тепловикористовувальних установок допускаються тільки відповідно до затвердженого проекту.

Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що наявна дозволена (приєднана) потужність будинку АДРЕСА_1, за договором Про постачання електричної енергії від 24.10.2016 р. № 734/052149 з АК Харківобленерго , становить 49кВт пропорційно на всі 37 кімнат та котельну (топочну), що становить приблизно 1.3 кВт. дозволеної (приєднаної) потужності на кімнату. Тоді як електрокотел позивача споживає 3 кВт енергії.

Однак, позивач в свою чергу, посилається на те, що відповідно до Робочого проекту електропостачання за адресою: АДРЕСА_1, загальна дозволена потужність для електропостачання житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1, складає 100, 0 кВт, при раніше дозволеній потужності 49,0 кВТ, згідно договору про стандартне підключення до електричних мереж АК Харківобленерго 612/1/1038 від 10.10.2017 р. та технічних умов № 35-326-ТУ/1038 від 06.10.2017 року. При цьому вказаним робочим проектом передбачено сумарне розрахункове навантаження 2-о поверхового будинку за адресою: АДРЕСА_1 складає 100,0 кВт за ІІІ категорією електропостачання, з яких: 1) квартири - 93 кВт (37 шт. по 8 кВт (220В) на кожну; 2) особисті потреби - 7 кВт ( в тому числі місця загального користування). (т.1, а.с. 94-105)

Як вбачається з Листа Департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики вугільної промисловості від 25.01.2018 року №32.4-ВИХ/101-18 та листа АК Харківобленерго від 12.02.2018 року № 01-31/1011 електрозабезпечення гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1, здійснюється як населеному пункту згідно з договором про постачання електричної енергії між АК Харківобленерго та ОСББ Жовтневе-62 від 24.10.2016 року №734/052149 за договором про стандартне приєднання до електричних мереж від 15.09.2015 року № 614/1/1392. Дозволена до використання потужність для гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1, становить 49 кВт. Надання окремої потужності на внутрішнє та зовнішнє електропостачання буде виконуватися власником мереж згідно з проектною документацією, яка на даний час у Холодногірському РВЕ (районне відділення енергозбуту) відсутня. (т.1, а.с. 202-206, 209)

Отже, враховуючи наявні в матеріалах докази, суд приходить до висновку, що дозволена до використання потужність для гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1, становить 49 кВт. Будь-яких доказів того, що вказану потужність було збільшено до 100 кВт. суду надано не було.

Як вбачається з Правил користування електроенергією ОСББ Жовтневе 62 , які, були надані позивачем до суду 15 лютого 2018 року, в п. 3 зазначено, що в ОСББ Жовтневе-62 поділено наявну дозволену (приєднану) потужність за договором Про постачання електричної енергії від 24.10.2016 р. № 734/052149 з АК Харківобленерго , а саме 49кВт пропорційно на всі 37 кімнат та котельну (топочну), що становить приблизно 1,3 кВт. дозволеної (приєднаної) потужності на кімнату. З урахуванням, того факту, що вірогідність одночасного користування усіма співвласниками електроенергії шляхом підключення електроприладів потужністю 1,3 кВт низька, визнано дозволену короткочасну потужність на кімнату на рівні 2,2 кВт. При цьому тимчасово залишено наявні автоматичні вимикачі номіналом 32А (7 кВт). Співвласники беруть на себе зобов'язання дотримуватись правил використання електроенергії в межах 1,3 кВт. на кімнату, при цьому можливе короткочасне використання 2,2 кВт на кімнату.

Пунктом 6 вказаних правил також встановлено, що голова правління наділяється повноваженнями, щодо обмеження дозволеної потужності для окремих кімнат, власники, або мешканці яких порушують п. 3 або п.4 цих правил. Обмеження потужності проводиться починаючи безпосередньо з дня порушення, шляхом встановлення автоматичного вимикача номіналом 10А (16А при порушенні п.4). Під час встановлення автоматичного вимикача номіналом 10А або 16А складається відповідний Акт, який підписується комісією, яка в свою чергу складається із безпосередньо голови правління та не менш 3-х співвласників. Копія підписаного Акту надається у будь який спосіб власнику відповідної кімнати. (т. 1, а.с. 169)

Отже, в судовому засіданні було встановлено, що електрокотел позивача споживає 3 кВт. енергії, що підтверджується технічним паспортом на нього. Вказаний електрокотел був встановлений позивачем самостійно, без погодження робіт з Держенергонаглядом, або інших спеціалізованих організацій, що як то передбачено технічним паспортом на котел. Норма споживання електроенергії електрокотлом є вищою за норму виділену на одну кімнату, яка встановлена правилами користування електроенергією ОСББ Жовтневе 62 . Вказаними правилами також зокрема передбачено повноваження голови правління, щодо обмеження дозволеної потужності для окремих кімнат, у разі порушення власниками правил користування електроенергією.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що дії керівника ОСББ повністю відповідали нормам діючого законодавства та ним було правомірно встановлено обмеження електропостачання кімнати ОСОБА_1 Зважаючи на вищевикладене, суд не вбачає в діях керівника ОСББ Жовтневе-62 дискримінаційних дій по відношенню до позивача, а тому у задоволенні цієї частини позовних вимог слід відмовити.

Позивач в своїй позовній заяві також просила суд зобов'язати керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 утриматися у подальшому від дій, що обмежують право власності позивача, зокрема обмеження електропостачання та заборону використання електроприладу - електрокотла Tenkoreadysolution для забезпечення як основного так і додаткового опалення.

Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до змісту положень статей 11, 15 ЦК України цивільні права і обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства.

Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.

Під способами захисту суб'єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника.

Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів встановлений статтею 16 ЦК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Особа, право якої порушено, може скористатися не будь-яким, а конкретним способом захисту свого права. Як правило, спосіб захисту порушеного права визначено законом.

Отже, чинним законодавством України передбачено можливість судового захисту лише вже порушених прав особи і не передбачено захист прав особи на майбутнє.

Враховуючи викладене, а також те, що оскільки позивач просить суд захистити її права на майбутнє, що не передбачено діючим законодавством України, то суд приходить до висновку, що у задоволенні цієї частини позовних вимог слід відмовити.

Щодо вимог позивача стосовно зобов'язання керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 встановити автомат на електронному вводі позивача потужністю у 32 Ампера, таким чином відновити потужність електропостачання яка була встановлена до порушення права позивача, суд зазначає наступне.

Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що на теперішній час у позивача не має будь-яких обмежень щодо постачання електроенергії.

Вказане підтверджується Актом про встановлення автоматичних вимикачів від 03.01.2018 року № 2018/01/03-1, з якого вбачається, що 16 грудня 2017 року на виконання рішення загальних зборів ОСББ Жовтневе-62 на ввод електроенергії в кімнату НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 було встановлено автоматичний вимикач номіналом 32А (7 кВт). (т.1, а.с. 59, 129)

Будь-яких доказів того, що на теперішній час у позивача наявне обмеження постачання електроенергії у її кімнату матеріали справи не містять.

Отже, суд приходить до висновку, що оскільки позивачем не було надано жодних належних та допустимих доказів, того, що на теперішній час на її кімнату встановлено обмеження щодо постачання електроенергії, а з матеріалів справи вбачається, що на ввод електроенергії в кімнату НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 було встановлено автоматичний вимикач номіналом 32А (7 кВт), то суд приходить до висновку, що у задоволенні цієї частини позовних вимог також слід відмовити.

Щодо вимог позивача стосовно зобов'язання керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 не чинити перешкод позивачу щодо укладання окремого договору на електропостачання кімнати НОМЕР_1 у багатоповерховому житловому будинку гуртожитку літ. А-2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 з іншими постачальниками електроенергії у т.ч. АК Харківобленерго , суд зазначає наступне.

Так, взаємовідносини енергопостачальної організації і споживача електричної енергії регулюються, Правилами користування електричною енергією , затвердженими постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28 (далі - ПКЕЕ), Правилами користування електричною енергією для населення , затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 № 1357 зі змінами (далі - ПКЕЕН), та іншими нормативними документами. Дані нормативні акти, в яких визначені права, обов'язки та відповідальність сторін, обов'язкові як для енергопостачальника, так і для споживача електроенергії.

Згідно з п. 2 ПКЕЕН особовий рахунок - це сукупність даних про об'єкт побутового споживача (назва, місцезнаходження, потужність об'єкта, місце облаштування вузла обліку, вид тарифу, кількість спожитої та оплаченої електричної енергії, наявність пільг та/або субсидій, відомості про всі зміни, які відбулися під час користування побутовим Споживачем електричною енергією тощо), отриманих електропостачальником відповідно до законодавства та внесених ним до єдиної системи (реєстру) за певним номером для ідентифікації об'єкта побутового споживача.

Відкриття особового рахунку можливе тільки за умови укладання договору про користування електричною енергією (далі - договір).

Електрозабезпечення будівлі (гуртожитку) за адресою: АДРЕСА_1, здійснюється як населеному пункту відповідно до договору про постачання електричної енергії між АК Харківобленерго та ОСББ Жовтневе 62 .

Згідно з п. 1.2 ПКЕЕ- споживачі населеного пункту - населення, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту та яке розраховується за використану електричну енергію з населеним пунктом.

Виходячи з вищевказаного, мешканці даної будівлі є споживачами населеного пункту у розумінні ПКЕЕ.

Слід зазначити, що особливості постачання електричної енергії для населених пунктів визначені розділом 12 ПКЕЕ.

Відповідно до п. 12.5 ПКЕЕ у разі виходу із складу населеного пункту або прийняття відповідного рішення органом управління населеного пункту споживач населеного пункту або фізична особа, електроустановки якої приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту (споживач на території населеного пункту), для користування електричною енергією має право, у тому числі укласти тристоронній договір про користування електричною енергією на території населеного пункту з постачальником електричної енергії та населеним пунктом на основі типового договору (додаток 5 до ПКЕЕ) та договорів про користування електричною енергією відповідно до Правил.

У разі укладення тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту постачальник електричної енергії та населений пункт вносять у встановленому законодавством України зміни в укладений між ними договір про постачання електричної енергії та умов припинення або обмеження електропостачання населеного пункту, які пов'язані та витікають з умов тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту.

Отже, укладання тристоронніх договорів про користування електричною енергією на території населеного пункту та договорів про користування електричною енергією є єдиним процесом, передумовою якого є внесення за ініціативою власника мереж (населеного пункту) відповідних змін до діючого договору про постачання електричної енергії.

Крім того, виходячи з суті п. З ПКЕЕН, для укладення договору побутовий споживач звертається до електропостачальника з письмовою заявою та пред'являє оригінали таких документів:

- паспорта;

- реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, - паспорта з відміткою відповідного контролюючого органу);

- документа, що підтверджує право власності чи користування на об'єкт споживача або права власності чи користування на земельну ділянку (на період будівництва об'єкта споживача).

Згідно з п. 4 ПКЕЕН у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається, виходячи з потужності наявних у побутовогоспоживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену проектом об'єкта побутового споживача та/або технічними характеристиками зовнішніх електричних мереж об'єкта побутового споживача.

Потужність нових об'єктів побутових споживачів, створених у результаті розділення об'єкта, визначається за проектною документацією, згідно з якою здійснюється це розділення.

Вказане також було роз'яснено мешканцям будинку АДРЕСА_1 листом АК Харківобленерго від 28.12.2017 року №46е-01/07-34290. (т.1, а.с. 139-141)

Протоколом засідання комісії інформаційно-консультативного відділу управління інформаційної політики та роботи зі споживачами АК Харківобленерго від 12.01.2018 року, за результатами розгляду звернення мешканців будинку АДРЕСА_1 щодо відкриття особових рахунків, зокрема було встановлено, що укладання тристоронніх договорів між АК Харківобленерго , ТОВ ОСББ Жовтневе - 62 та жителями окремих кімнат гуртожитку можливе за згодою всіх сторін. У разі недосягнення згоди між сторонами щодо укладення трьохсторонніх договорів про користування електричною енергією, спірне питання може вирішуватися шляхом переговорів сторін або у судовому порядку згідно з діючим законодавством України. (т.1, а.с. 158-161)

30 грудня 2017 року позивач зверталась до керівника ОСББ Жовтневе-62 з заявою про те, що вона має намір відкрити свій особовий рахунок. (т.1, а.с. 155-157)

08 лютого 2018 року позивача було повідомлено, про те, що ОСОБА_5 не має повноважень приймати рішення з питання позивача щодо надання дозволу чи згоди на укладання 3-х стороннього договору між позивачем, ОСББ Жовтневе-62 та АК Харківобленерго , але лист ОСОБА_1 буде передано новому складу правління, вибори якого проводились на загальних зборах 28.01.2018 року для подальшого розгляду та винесення питання на наступні збори. (т.1, а.с. 201)

Як пояснив в судовому засіданні представник відповідача у справі, влітку 2018 року питання про можливість укладання тристоронніх договорів з постачання електроенергії підіймалося на загальних зборах мешканців ОСББ Жовтневе-62 . Однак, рішенням загальних зборів, було вирішено не розподіляти особові рахунки.

Отже, судом було встановлено, що керівник Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 не чинить перешкод позивачу щодо укладання окремого договору на електропостачання кімнати НОМЕР_1 у багатоповерховому житловому будинку гуртожитку літ. А-2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 з іншими постачальниками електроенергії у т.ч. АК Харківобленерго . Питання з можливості укладання договору може бути вирішено позивачем у судовому порядку, при зверненні її до суду з відповідними вимогами.

Частиною 3 статті 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Статтею 78 ЦПК України передбачено, що суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Частиною 6 статті 81 ЦПК України передбачено, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Як вбачається з положень ч. 1 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи все вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 до Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 про усунення перешкод у користуванні власністю (житловим приміщенням) є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню оскільки судом не було встановлено наявності будь-яких дискримінаційних дій з боку відповідача по відношенню до позивача, вимоги стосовно зобов'язання керівника Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 утриматися у подальшому від дій, що обмежують право власності позивача, є вимогами на майбутнє, а тому не є способом захисту прав в розумінні ст. 4 ЦПК України, на теперішній час у позивача немає встановленого обмеження електропостачання, та судом не було встановлено, що керівником ОСББ Жовтневе 62 чиняться перешкоди позивачу щодо укладання окремого договору на електропостачання кімнати НОМЕР_1 у багатоповерховому житловому будинку гуртожитку літ. А-2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 з іншими постачальниками електроенергії у т.ч. АК Харківобленерго .

Враховуючи положення ст. 141 ЦПК України, положення Закону України Про судовий збір , а також те, що у задоволені позову ОСОБА_1, яка звільнена від сплати судового збору, судові витрати відносяться за рахунок держави.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 4, 11, 12, 15, 77-81, 89, 141, 265 ЦПК України; ст. ст. 16, 322, 380 ЦК України; ст. ст. 2, 55 ГК України; ст. 127 ЖК УРСР, ст. ст. 1, 2, 4, 5, 9, 10, 12 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку ; ст. ст. 1, 4, 7, 22 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ; ст. 11 Закону України Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків ; Правилами користування електричною енергією для населення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357; Положенням про гуртожитки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 27.04.2015 № 84; Положенням про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 № 396; Правилами користування приміщеннями жилих будинків (гуртожитків), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 № 572; Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28; Правилами користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 № 1198; Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж (далі - Правила), затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71; Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 № 1357, суд -

ВИРІШИВ :

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе 62 про усунення перешкод у користуванні власністю (житловим приміщенням) - відмовити .

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Найменування сторін:

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий Кіровським РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області від 09 липня 2008 року, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5.

Відповідач - Об'єднання власників багатоквартирного будинку Жовтневе-62 , код ЄДРПОУ 39362520, місцезнаходження: м. Харків, вул. Москалівська, б. 62.

Повний текст рішення складено 29.10.2018 року.

Суддя В.В. Труханович

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.10.2018
Оприлюднено30.10.2018
Номер документу77453204
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —639/7746/17

Рішення від 29.10.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Рішення від 24.10.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 04.05.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 04.05.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 16.02.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 16.02.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 02.01.2018

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні