Справа № 308/10186/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2018 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі головуючого судді Деметрадзе Т.Р., при секретарі Струтинська Н.Ю., розглянувши клопотання генерального директора Товариства з обмеженою відповідальністю спільне українсько-канадське підприємство Міст-Тур ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом Дурукан Юміт, ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю спільне українсько-канадське підприємство Міст-Тур , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
23.10.2018 року на адресу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло клопотання генерального директора ТзОВ СП Міст-Тур ОСОБА_1 про участь у розгляді справи у режимі відеоконференції. Клопотання мотивовано тим, що у зв'язку із значною територіальною віддаленістю уповноваженого представника відповідача від суду та фінансово-затратними умовами, йому складно прибути на судове засідання до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, тому просить суд вирішити питання про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч.1, 2 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 5 ст. 212 ЦПК України суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Такий спосіб участі має винятковий характер, та має бути зумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Крім того, судове засідання по справі було призначено на 26.10.2018 року о 09 год. 45 хв., а вказане клопотання надійшло до суду 23.10.2018 року, тобто з порушенням встановленого ч.ч.2,7 ст. 212 ЦПК України п'ятиденного строку та представником позивача до заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не долучено доказів направлення її копії на адресу інших учасників справи, внаслідок чого не дотримано вимоги процесуального закону, який регулює порядок подання відповідних заяв.
За таких обставин, у задоволенні клопотання генерального директора ТзОВ СП Міст-Тур ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 212, 260, 353 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання генерального директора Товариства з обмеженою відповідальністю спільне українсько-канадське підприємство Міст-Тур ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом Дурукан Юміт, ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю спільне українсько-канадське підприємство Міст-Тур , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди - залишити без задоволення.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Р. Деметрадзе
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2018 |
Оприлюднено | 01.11.2018 |
Номер документу | 77484536 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні