Ухвала
від 01.11.2018 по справі 646/6212/17
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/6212/17

№ провадження 1-кс/646/6579/2018

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.11.18 року м. Харків

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , ознайомившись зі скаргою ОСОБА_2 про зобов`язання слідчого провести слідчі дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з вимогою про зобов`язання слідчого в ОВС другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Харківської області ОСОБА_4 провести слідчі дії: слідчі експерименти, пред`явлення для впізнання, проведення одночасного допиту.

Ознайомившись з даною скаргою, слідчий суддя приходить до наступного.

Порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого, прокурора під час досудового розслідування чітко визначено та регламентовано Главою 26 Кримінального процесуального кодексу України. Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений частиною 1 ст. 303 КПК України.

Частиною 1 ст.303КПК України передбачено, що оскарженню підлягає бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового провадження, яка полягає у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.

Частиною 2 статті 307КПК України передбачено, що ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: скасування рішення слідчого чи прокурора, зобов`язання припинити дію, зобов`язання вчинити певну дію, відмову у задоволенні скарги.

Оскільки ч. 1 ст. 36, ч. 5 ст. 40КПК України визначено, що прокурор та слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється.

Повноваження слідчого судді при розгляді скарг заявника, потерпілого, його представника чи законного представника, підозрюваного, його захисника чи законного представника, володільця тимчасово вилученого майна на стадії досудового розслідування зводяться до права на зобов`язання сторони кримінального провадження, якою є слідчий або прокурор, вчинити процесуальні дії, як-то розглянути клопотання, проте рішення по суті викладеного приймає слідчий (прокурор) самостійно.

Стаття 6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обов`язків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред`являється особі.

Дане положення кореспондується зі статтею 55 Конституції України, в якій закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб та право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Проте, у п. 53 Рішення Європейського суду з прав людини від 19 червня 2001 року у справі «Креуз проти Польщі» було зазначено, що «Право на суд» не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Відтак вимога заявника, якою він просить зобов`язати слідчого провести слідчі дії, не можуть бути предметом розгляду слідчим суддею, оскільки таке оскарження не передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України, що регламентовано положеннями Глави 26 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 304 КПК України, слідчий суддя відмовляє у відкритті провадження за скаргою у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора, що не підлягає оскарженню.

Сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом, а тому слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом, що є принципом диспозитивності розгляду.

В зв`язку з наведеним слідчий суддя вважає необхідним відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, керуючись ст. 303, ч. 4 ст. 304, ст. 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

у х в а л и в:

Відмовити у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_2 про зобов`язання слідчого провести слідчі дії.

На увалу може бути подано апеляційну скаргу до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення01.11.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу77546286
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —646/6212/17

Ухвала від 30.11.2018

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 30.11.2018

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 15.11.2018

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Колтунова А. І.

Ухвала від 15.11.2018

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Колтунова А. І.

Ухвала від 05.11.2018

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 05.11.2018

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 01.11.2018

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 18.10.2018

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Яковлева В. С.

Ухвала від 18.10.2018

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Яковлева В. С.

Ухвала від 03.10.2018

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні