УХВАЛА
05 листопада 2018 року
м. Київ
Справа № 921/49/18
Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Мачульський Г.М.
розглянувши матеріали касаційної скарги Приватного підприємства "Орендне підприємство "Іванівське"
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 11.09.2018
та на рішення Господарського суду Тернопільської області від 23.04.2018
за позовом Приватного підприємства "Орендне підприємство "Іванівське"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Повшам-КЛ"
про стягнення 58 642,44 грн. (з врахуванням заяви про уточнення та збільшення позовних вимог),
ВСТАНОВИВ:
10.10.2018 Приватне підприємство "Орендне підприємство "Іванівське" звернулось із касаційною скаргою на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 11.09.2018 та рішення Господарського суду Тернопільської області від 23.04.2018 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
Відповідно до частини другої та третьої статті 288 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Згідно цієї норми суд касаційної інстанції, у кожному конкретному випадку, повинен, з урахуванням конкретних обставин пропуску строку, оцінки доводів щодо причин їх пропуску, зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску такого строку.
Відповідно до пункту 7 частини першої, пункту 1 частини четвертої статті 290 Господарського процесуального кодексу України, у касаційній скарзі повинно бути зазначено дату отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується та до касаційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції, за наявності.
Касаційна скарга заявника подана 10.10.2018, а повний текст постанови Львівського апеляційного господарського суду від 11.09.2018 складено 14.09.2018.
У касаційній скарзі заявник з посиланням на відомості, зазначені на поштовому конверті зазначає, що повний текст постанови апеляційної інстанції ним отримано 21.09.2018 та на підтвердження додає копію конверта.
Однак з наданої копії конверта не можливо визначити дату отримання постанови апеляційної інстанції у зв'язку із нечіткістю ксерокопії поштового конверта, а зазначена рукописним текстом дата не може бути підтвердженням дати отримання судового рішення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку".
Із відомостей сайту "Укрпочта", вбачається, що за штриховим ідентифікатором 7901009894473 відправлення було вручено особисто саме 17.09.2018, що не співпадає з наданою інформацією заявника.
Відповідно до частини третьої статті 292 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Отже, касаційна скарга заявника подана без дотримання норм Господарського процесуального кодексу України, а саме без клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження з обґрунтуванням причин пропуску такого строку.
Для усунення недоліків касаційної скарги Приватного підприємства "Орендне підприємство "Іванівське" необхідно подати до Касаційного господарського суду клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження з обґрунтуванням причин пропуску такого строку та надати належні докази на їх підтвердження.
Усунувши недоліки, заявнику касаційної скарги необхідно подати суду докази про дату вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху для визначення судом чи було дотримано заявником встановлений у частині 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України строк на усунення заявником недоліків касаційної скарги.
Відповідно до частини третьої статті 292 Господарського процесуального кодексу України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку на касаційне оскарження визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини першої статті 293 цього Кодексу.
Керуючись статтями 174, 234, 288, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Приватного підприємства "Орендне підприємство "Іванівське" залишити без руху до 05.12.2018.
2. Встановити Приватному підприємству "Орендне підприємство "Іванівське" строк усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.
3. Приватному підприємству "Орендне підприємство "Іванівське" надати Касаційному господарському суду у складі Верховного Суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) докази про дату вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.
4. У разі усунення недоліків документи направити на адресу Касаційного господарського суду: 01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.М. Мачульський
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2018 |
Оприлюднено | 06.11.2018 |
Номер документу | 77624450 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Мачульський Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні