Справа № 146/831/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" листопада 2018 р. Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого-судді Пилипчука О.В.,
з участю секретаря судового засідання Бойко Т.Є.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в смт Томашпіль цивільну справу
ім'я (найменування) сторін та інших учасників справи:
позивач: ОСОБА_1
відповідач: ОСОБА_2
вимоги позивача: про розподіл спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно, припинення права власності на частину спадкового майна
представника відповідача: ОСОБА_3
ВСТАНОВИВ:
7 червня 2018 року до суду з цією позовною заявою, посилаючись на ст. 328, 346, 355, 361, 1216-1218, 1268 ЦК України, звернувся ОСОБА_1, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, до ОСОБА_4. який проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, про розподіл спадкового майна, отриманого позивачем та відповідачем після смерті батьків. Визнавши за позивачем право власності на 2/3 частини будівлі магазину по вул. Гагаріна, 6 в смт Вапнярка Томашпільського району Вінницької області, а також припинити право власності на дану частку магазину, зареєстроване за відповідачем.
Ухвалою Томашпільського районного суду від 13 липня 2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі, підготовче засідання призначено на 13 листопада 2018 року на 09-30 годину.
13 листопада 2018 року в підготовче засідання з'явилися позивач ОСОБА_1, представник відповідача ОСОБА_2 ОСОБА_3
В підготовчому засіданні представник відповідача підтримав поданий відзив на позовну заяву ОСОБА_1 та попросив позовну заяву останнього залишити без руху, оскільки позовна заява подана з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України, а саме, заявивши три окремих вимоги, позивачем судовим збором оплачено лише одну вимогу.
Позивач ОСОБА_1 в підготовчому засідання не заперечив, погодився доплатити судовий збір.
Заслухавши учасників процесу, оглянувши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Згідно з частиною 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах № 10 від 17 жовтня 2014 року, враховуючи положення п.1 ст. 6 Конвенції та прецедентну практику Європейського суду з прав людини, сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету. У разі об'єднання позовних вимог, а також у випадку подання позовної заяви одним чи кількома позивачами до одного або кількох відповідачів судовий збір обчислюється із загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно до заявлених кожним із них вимог окремим платіжним документом. Якщо в позовній заяві об'єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов'язаних між собою, то, враховуючи, що об'єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем встановлюються у такому розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви не майнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі..
Відповідно до абз. 3 ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить: з 1 січня 2018 року - 1762 грн.
Тобто позивач ОСОБА_1, заявляючи три окремих вимог, судовим збором оплатив лише одну вимогу, що є порушенням вимог ст. 177 ЦПК України.
Враховуючи, що дві вимоги позовної заяви ОСОБА_1 мають немайновий характер, одна вимога-майновий характер, за яку суд вважає, що судовий збір оплачено, тому позивачу необхідно доплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру в сумі по 704,80 гривень за кожну або однією сумою за дві вимоги.
У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-19, 23, 33, 34, 49, 174-177, 184, 185, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно, припинення права власності на частину спадкового майна залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Повідомити позивачу про можливість виправлення недоліків позовної заяви шляхом подачі до суду заяви про усунення недоліків з позовною заявою з виправленими недоліками, відповідно вимог ч.3 ст. 175 ЦПК України.
Роз'яснити позивачу-якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Також суд роз'яснює, що відповідно до п.8 ч.1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, та не було сплачено судовий збір і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_5
Суд | Томашпільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2018 |
Оприлюднено | 15.11.2018 |
Номер документу | 77830808 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Томашпільський районний суд Вінницької області
Пилипчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні