Справа № 2-467/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2008 року Миронівський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Семещова Ю.В.,
при секретарі - Семерей Л.М.,
за участю: представника прокуратури Миронівського району - старшого помічника
прокурора Вітанівської Тамари Степанівни,
відповідача - ОСОБА_1, розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.Миронівка цивільну справу за позовом прокурора Миронівського району Київської області в інтересах держави в особі Головного фінансового управління Черкаської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення 845 гри. 12 коп., витрачених на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду з вказаним позовом в інтересах держави в особі Головного фінансового управління Черкаської обласної державної адміністрації, посилаючись на те, що 21 грудня 2007 року близько 18-ої години ОСОБА_1, керуючи автомобілем НОМЕР_1 на підставі тимчасовового реєстраційного талону, рухаючись по автодорозі Миронівка-Канів в напрямку м.Канева Черкаської області з пасажирами в салоні: ОСОБА_2, ОСОБА_3 зі швидкістю близько 85 км/год., порушив вимоги п.12.1 Правил дорожнього руху, згідно з якими під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху транспортного засобу, водій повинен урахувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, стан транспортного засобу, щоб мати можливість постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не обрав в установлених межах безпечної швидкості, не урахував дорожню обстановку, що позбавило його можливості постійно контролювати рух транспортного засобу, внаслідок чого на заокругленні дороги в межах с.Козин Миронівського району Київської області, з'їхав з дороги та допустив перекидання автомобіля. Згідно висновку судово-медичної експертизи №19 від 25.02.2008р. пасажир автомобіля ОСОБА_2 отримав в результаті дорожньо-транспортної пригоди тілесні ушкодження середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження. Згідно з даними Черкаської обласної лікарні потерпілий ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні в зазначеному лікувальному закладі з 22.12.07р. по 30.12.07р. всього 8 днів і вартість його лікування склала 845, 12 грн. Оскільки відповідачем не відшкодовано витрати закладу охорони здоров'я на лікування потерпілого, що зачіпає інтереси держави у вигляді недоотримання коштів для фінансування закладів охорони здоров'я, тому прокурор звернувся до суду з даним позовом в інтересах держави про стягнення з ОСОБА_1 на користь Головного фінансового управління Черкаської обласної державної адміністрації 845, 12 грн. витрат на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2
В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в попередньому судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, проти стягнення з нього витрат на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 в розмірі 845 грн.12 коп. на користь Головного фінансового управління Черкаської обласної державної адміністрації не заперечує.
Суд, з'ясувавши позиції сторін, роз'яснивши сторонам наслідки визнання позову відповідачем, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Відповідно до ст. 1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладу охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину. Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров'я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
Відповідно до ст.89 Бюджетного кодексу України видатки на фінансування лікарні здійснюються за рахунок коштів місцевого бюджету.
Згідно матеріалів справи, відповідно до постанови Миронівського районного суду Київської області від 16.04.2008р., 21 грудня 2007року ОСОБА_1, керуючи автомобілем НОМЕР_2, порушив правила безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому ОСОБА_2 тілесні ушкодження середньої тяжкості, чим вчинив злочин, передбачений ст. 286 ч.1 КК України. ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності за примиренням з потерпілим.
Черкаською обласною лікарнею на стаціонарне лікування ОСОБА_2, потерпілого від злочину, який знаходився на лікуванні 8 днів з 22.12.2007р. по 30.12.2007р. витрачено 845, 12 грн.
Оскільки при винесенні постанови про закриття кримінальної справи рішення про відшкодування коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого не було прийнято, стягнення їх провадиться в порядку цивільного судочинства, тому позовні вимоги прокурора про стягнення з ОСОБА_1 на користь Головного фінансового управління Черкаської обласної державної адміністрації 845 грн. 12 коп., витрачених Черкаською обласною лікарнею на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2, підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі ч.1 ст.88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судовій збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, ст. 1206 ЦК України, ст.89 Бюджетного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 59, 60, 88, 130, 174, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Головного фінансового управління Черкаської обласної державної адміністрації (ГУДКУ в Черкаській області р/р 31410544700001, банк ГУДКУ в в Черкаській області, МФО 854018) 845грн. 12 коп. (вісімсот сорок п'ять гривень дванадцять копійок), витрачених Черкаською обласною лікарнею на стаціонарне лікування ОСОБА_2, потерпілого від злочину.
Стягнути з ОСОБА_1 51 гривню судового збору на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь територіального управління державної судової адміністрації в Київській області (код 23569859, МФО 821018, банк ГУДКУ в Київській області, р/р 31218259700424) 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк після подання заяви, рішення суду набирає законної сили після закінчення зазначеного терміну.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про його апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Миронівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2008 |
Оприлюднено | 09.02.2010 |
Номер документу | 7788017 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Потоцький Віктор Васильович
Цивільне
Миронівський районний суд Київської області
Семенцов Ю.В.
Цивільне
Попаснянський районний суд Луганської області
Григоренко Любов Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні