УХВАЛА
16 листопада 2018 року
м. Київ
Справа № 922/1072/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Дроботової Т.Б. - головуючого, Пількова К.М., Чумака Ю.Я.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Фірми "Екотех"
на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 02.08.2018 у справі
за позовом Фірми "Екотех"
до Податкової служби Чугуївського та Печенізького районів Харківської області
про стягнення 9 593 433 822,90 грн,
ВСТАНОВИВ:
06.11.2018 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду повторно надійшла касаційна скарга Фірми "Екотех" на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 02.08.2018 у справі № 922/1072/18, подана 02.11.2018 через Харківський апеляційний господарський суд.
Перевіривши матеріали касаційної скарги, колегія суддів Касаційного господарського суду дійшла висновку, що касаційну скаргу слід повернути, зважаючи на таке.
За змістом частини 3 статті 290 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником. До касаційної скарги, поданої представником, додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження.
Відповідно до частини 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Зважаючи на положення пункту 1 частини 4 статті 292 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом якщо касаційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (частина 2 статті 104 Цивільного кодексу України ).
За змістом пункту 7 частини 1 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" , державна реєстрація базується на таких основних принципах: об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі.
Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру (частина 1 статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань" ).
Відповідно до частин 1 та 2 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань" якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
За інформацією із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань, 16.03.2007 проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи Приватного підприємства фірми "Екотех" (повне найменування), Фірма "Екотех" (скорочене найменування) (код ЄДРПОУ 21180035); керівник (директор) і засновник припиненої юридичної особи - ОСОБА_4. Підстава внесення запису про припинення - визнання юридичної особи банкрутом.
Разом із тим касаційну скаргу Фірми "Екотех" на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 02.08.2018 у справі № 922/1072/18 підписано ОСОБА_4 як директором скаржника.
Оскільки станом на день подання касаційної скарги діяльність Фірми "Екотех" припинена, тобто не має процесуальної дієздатності, а ОСОБА_4 не має права підписувати касаційну скаргу від імені припиненої юридичної особи, касаційна скарга підлягає поверненню, зважаючи на положення пункту 1 частини 4 статті 292 Господарського процесуального кодексу України.
10.09.2018 аналогічну касаційну скаргу з тих самих підстав було повернуто скаржнику ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
Оскільки станом на час подання нової касаційної скарги наведені обставини не змінилися, касаційна скарга підлягає поверненню згідно з пунктом 1 частини 4 статті 292 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 234, 235, пунктом 1 частини 4 статті 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Фірми "Екотех" на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 02.08.2018 у справі № 922/1072/18 повернути заявникові без розгляду.
2. Матеріали касаційної скарги на 9 (дев'яти) аркушах повернути ОСОБА_4.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Т.Б. Дроботова
Судді: К.М. Пільков
Ю.Я. Чумак
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2018 |
Оприлюднено | 22.11.2018 |
Номер документу | 77983920 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Дроботова Т.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні