Ухвала
від 27.11.2018 по справі 909/770/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/770/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

27.11.2018 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Грици Ю.І.

секретар судового засідання Максимів Н. Б.

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1 свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №819 від 18.11.2011, договір про надання правової допомоги від 03.09.2018

директора: ОСОБА_2 паспорт серії АК № 773742 від 03.02.2000, наказ № 1/14-ВК від 27.01.2014

представника відповідача: ОСОБА_3М довіреність № 01/14 від 02.01.2018

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ТОВ "Карпат-Полімер" про забезпечення позову

по справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпат-Полімер", вул. Промислова, 4, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область,77306

до відповідача: Товариства из обмеженою відповідальністю "Логістік ОСОБА_4" вул. Промислова, 4,м. Калуш,Івано-Франківська область,77305

про стягнення збитків

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмежено відповідальністю "Карпат-Полімер" звернулося до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмежено відповідальністю "Логістік ОСОБА_4" збитків у розмірі 489 800,00 грн. що завдані у зв'язку із пошкодженням акумуляторних тягових батарей до електричних навантажувачів.

Ухвалою суду від 11.09.18 відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 04.10.18.

Ухвалою суду від 04.10.18 зупинено провадження у справі. Ухвалою суду від 06.11.18 провадження у справі поновлено, підготовче засідання призначено на 27.11.18.

26.11.18 від позивача поступила заява (вх.№18019/18) про забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти ТОВ "Логістик ОСОБА_4" в межах ціни позову, що знаходиться на його банківських рахунках та на грошові кошти на всіх інших рахунках, які буде виявлено державним виконавцем при виконанні ухвали суду про забезпечення позову; на грошові кошти ТОВ "Логістик ОСОБА_4" в межах ціни позову, що підлягають сплаті ТОВ "Карпатнафтохім" ТОВ "Логістик ОСОБА_4" за виконання вантажно-розвантажувальних робіт згідно укладених між ТОВ "Логістик ОСОБА_4" та ТОВ "Карпатнафтохім" договорів про виконання вантажно-розвантажувальних робіт. Позивач вважає, що вжиття заходів забезпечення позову гарантуватиме виконання рішення суду по даній справі у разі задоволення позову та забезпечить захист законних інтересів позивача.

Представники позивача заявлене клопотання підтримали.

Представник відповідача проти заявленого клопотання заперечив, оскільки вважає, що накладення арешту на рахунки підприємства утруднить його діяльність у сфері здійснення розрахунків.

Розглянувши заяву позивача про забезпечення позову, суд вважає її обгрунтованою і такою, що підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Частиною 1 статті 137 ГПК України встановлено, що позов забезпечується, зокрема: 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов'язання; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; 6) зупиненням продажу майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно, або про виключення його з опису і про зняття з нього арешту; 7) передачею речі, що є предметом спору, на зберігання іншій особі, яка не має інтересу в результаті вирішення спору; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів, що містять об'єкти інтелектуальної власності; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.

Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є на момент пред"явлення позову може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати необхідність вжиття відповідного заходу забезпечення позову. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову.

Так, згідно зі статтями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод "Право на ефективний засіб юридичного захисту" встановлено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Одним з механізмів забезпечення ефективного юридичного захисту є передбачений національним законодавством України інститут вжиття заходів забезпечення позову.

Забезпечення позову за правовою природою є засобом запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи.

Враховуючи предмет даного позову, наведені позивачем докази та обґрунтування заявлених вимог, їх розумність та адекватність, наявність зв'язку між заходом до забезпечення позову та предметом позовних вимог, з метою запобігання порушенню прав та охоронюваних законом інтересів позивача, вбачається підтвердженою ймовірність утруднення або унеможливлення виконання рішення суду в разі задоволення позову при невжитті заходів забезпечення позову в частині накладення арешту на грошові кошти ТОВ "Логістик ОСОБА_4 калуш" в межах ціни позову, що знаходиться на його банківських рахунках та на грошові кошти на всіх інших рахунках, які буде виявлено державним виконавцем при виконанні ухвали суду про забезпечення позову.

При цьому, слід зазначити, що обраний позивачем спосіб забезпечення позову передбачений положеннями ст. 137 ГПК України, не зупиняє діяльності відповідача та є співрозмірним із заявленими позовними вимогами.

Доказами, долученими до заяви про забезпечення позову підтверджується, що відповідачем можуть вчинятися дії спрямовані на уникнення в майбутньому, в разі задоволення позову в даній справі, виконання рішення суду.

В частині клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти ТОВ "Логістик ОСОБА_4" в межах ціни позову, що підлягають сплаті ТОВ "Карпатнафтохім" ТОВ "Логістик ОСОБА_4" за виконання вантажно-розвантажувальних робіт згідно укладених між ТОВ "Логістик ОСОБА_4" та ТОВ "Карпатнафтохім" договорів про виконання вантажно-розвантажувальних робіт слід відмовити, оскільки арешт на грошові кошти накладається на кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках відповідача, а не на кошти належні відповідачу, що знаходяться на рахунках третіх осіб. Такі дії вчиняються державним виконавцем в процесі виконання судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ГПК України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення).

Зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі, визначеному судом (ч.2 ст.141 ГПК України).

Положеннями ст.141 Господарського процесуального кодексу Украни передбачено, що питання застосування зустрічного забезпечення вирішується судом в ухвалі про забезпечення позову або в ухвалі про зустрічне забезпечення позову. Копія ухвали про зустрічне забезпечення направляється учасникам справи не пізніше наступного дня після її постановлення. В ухвалі про забезпечення позову або про зустрічне забезпечення зазначаються розмір зустрічного забезпечення або інші дії, що повинен вчинити заявник в порядку зустрічного забезпечення. Строк надання зустрічного забезпечення визначається судом та не може перевищувати десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову або ухвали про зустрічне забезпечення, якщо інше не випливає зі змісту заходів зустрічного забезпечення. Особа, за заявою якої застосовані заходи забезпечення позову із застосуванням зустрічного забезпечення, протягом визначеного судом строку має надати суду документи, що підтверджують надання зустрічного забезпечення. Якщо особа, за заявою якої застосовані заходи забезпечення позову, не виконує вимоги суду щодо зустрічного забезпечення у визначений судом строк, суд скасовує ухвалу про забезпечення позову та про зустрічне забезпечення.

Таким чином, суд, враховуючи положення ст. 141 Господарського процесуального кодексу України, констатує наявність на час прийняття цієї ухвали відомостей, достатніх для припущення про ймовірність виникнення збитків осіб щодо яких вживаються заходи, та вбачає необхідність щодо вжиття зустрічного забезпечення шляхом внесення ТОВ "Карпат-Полімер" на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі 244 900грн.

Відповідно до ст.144 Господарського процесуального кодексу України, ухвала господарського суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Примірник ухвали про забезпечення позову негайно надсилається заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також, залежно від виду вжитих заходів, направляється судом для негайного виконання державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів. Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.

Керуючись 136-140, 144, 234, 235, 254-256 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

заяву ТОВ "Карпат-Полімер" (вх.№18019/18) про забезпечення позову - задоволити частково.

Накласти арешт в межах ціни позову 488 800грн. ( чотириста вісімдесят вісім тисяч вісімсот гривень) на грошові кошти ТОВ "Логістик ОСОБА_4" (вул.Промислова, 4,м. Калуш,Івано-Франківська область,77305, код ЄДРПОУ 39309362), що знаходиться на його банківських рахунках та на грошові кошти на всіх інших рахунках, які буде виявлено державним виконавцем при виконанні ухвали суду про забезпечення позову.

В решті заяви відмовити.

Стягувач: ТОВ "Карпат-Полімер" ( вул. Промислова, 4, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область,77306, код ЄДРПОУ 33704000) .

Боржник: ТОВ "Логістик ОСОБА_4" (вул.Промислова, 4,м. Калуш,Івано-Франківська область,77305, код ЄДРПОУ 39309362)

Застосувати зустрічне забезпечення .

ТОВ "Карпат-Полімер" (вул. Промислова, 4, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область,77306, код ЄДРПОУ 33704000) у строк до 07.12.2018 внести на депозитний рахунок Господарського суду Івано-Франківської області 76018, м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка, 16 (одержувач: Господарський суд Івано-Франківської області, код 03499939 р/р №37311032002244 в УДК м. Київ, МФО 820172 ) кошти в розмірі 244 900грн.( двісті сорок чотири тисячі дев"ятсот гривень).

Стягувач: Господарський суд Івано-Франківської області (76018, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 16 код 03499939).

Боржник: ТОВ "Карпат-Полімер" ( вул. Промислова, 4, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область,77306, код ЄДРПОУ 33704000).

Встановити строк надання зустрічного забезпечення до 07.12.2018.

Ухвалу підписано 28.11.2018.

Дану ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання.

Оригінал ухвали, скріплений печаткою, надіслати заявнику.

Строк пред'явлення ухвали до виконання з 29.11.2018 по 29.11.2021.

Суддя Грица Ю.І.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення27.11.2018
Оприлюднено28.11.2018
Номер документу78148874
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/770/18

Рішення від 29.03.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю. І.

Ухвала від 12.03.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю. І.

Ухвала від 19.02.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю. І.

Постанова від 06.02.2019

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Дубник Оксана Петрівна

Ухвала від 04.02.2019

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю. І.

Ухвала від 24.01.2019

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Дубник Оксана Петрівна

Ухвала від 10.01.2019

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Дубник Оксана Петрівна

Ухвала від 06.12.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю. І.

Ухвала від 17.12.2018

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Дубник Оксана Петрівна

Ухвала від 27.11.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Грица Ю. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні