ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 752/22291/18

Провадження №: 1-кс/752/9434/18

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей та документів

26.10.2018 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва Хоменко В.С., при секретарі Мороз О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження № 12018100000000971 від 09.10.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України, клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого управління ГУ Національної поліції в місті Києві Удовиченко В. Ю., за погодженням із прокурором відділу прокуратури міста Києва Ігнатюк І.В., про тимчасовий доступ до речей та документів,-

встановив:

до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого управління ГУ Національної поліції в місті Києві Удовиченко В. Ю., за погодженням із прокурором відділу прокуратури міста Києва Ігнатюк І.В., про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Державного підприємства національні інформаційні системи Міністерства Юстиції України, розташованого в м. Києві по вул. Бульварно-Кудрявська, 4, а саме до належним чином завірених скріншотів сканкопій документів, на підставі яких, було проведено державну реєстрацію, відомості виконаних дій, а також пошукових запитів, в період з 01.01.2018 по 10.08.2018 щодо об'єкту нерухомого майна: нежитловий будинок за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, загальною площею 3802,3 кв.м., який було зареєстровано 09.08.2018 державним реєстратором Київської філії комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації ОСОБА_3 за ТОВ АК КОНСАЛТИНГ , (код ЄДРПОУ: 38944428).

Документи, що слугували підставою для отримання сертифікатів (ключів) доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державним реєстратором Київської філії комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації ОСОБА_3, та iP-адреси з яких були виконані дії.

Слідчий Удовиченко В. Ю. надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, просив клопотання задовольнити з викладених підстав.

Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

У зв'язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується приходжу до наступних висновків.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУ Національної поліції в місті Києві здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018100000000971 від 09.10.2018 за фактом зловживання своїми повноваженнями державним реєстратором ОСОБА_3 при вчинені реєстраційних дій з об'єктом нерухомості за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України.

Відповідно до ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з них їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутися до слідчого суді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Із наданих слідчим документів вбачається, що 09.08.2018, о 13 год. 34 хв., державний реєстратор Київської філії комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації ОСОБА_3, будучі особою яка надає публічні послуги в тому числі у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, керуючись злочинним умислом направленим на зловживання повноваженнями особи, яка надає публічні послуги з метою отримання неправомірної вигоди для іншої особи, діючи умисно, будучі достовірно обізнаною із положеннями Закону України Про державну реєстрацію речових правна нерухоме майно та їх обтяжень , а також Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, згідно якими, забороняється проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно у разі постановлення рішення суду про заборону вчинення таких дій та наявності обтяжень у державному реєстрі речових прав, при наявність в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про заборону відчуження об'єкту нерухомого майна: нежитловий будинок за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, загальною площею 3802,3 кв.м., вчинила дії з реєстрації прав власності на зазначений об'єкт нерухомого майна за ТОВ АК КОНСАЛТИНГ , (код ЄДРПОУ: 38944428), чим спричинила настання тяжких наслідків ТОВ Ройланс-Україна , правонаступником якого стало ТОВ Ю.ЕФ. Кепітал Партнерс Україна .

При проведенні досудового розслідування виникла необхідність дослідити інформацію, яка перебуває у володінні Державного підприємства національні інформаційні системи Міністерства Юстиції України, розташованого в м. Києві по вул. Бульварно-Кудрявська, 4, а саме скріншоти сканкопій документів, на підставі яких, було проведено державну реєстрацію, відомості виконаних дій, а також пошукових запитів, в період з 01.01.2018 по 10.08.2018 щодо об'єкту нерухомого майна:

- нежитловий будинок за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, загальною площею 3802,3 кв.м., який було зареєстровано 09.08.2018 державним реєстратором Київської філії комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації ОСОБА_3 за ТОВ АК КОНСАЛТИНГ , (код ЄДРПОУ: 38944428).

Також, в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність дослідити документи, що слугували підставою для отримання сертифікатів (ключів) доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державним реєстратором Київської філії комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації ОСОБА_3.

Вказані документи мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні, не становлять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні Державного підприємства національні інформаційні системи Міністерства Юстиції України.

Слідчим в клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, яка знаходиться у володінні Державного підприємства національні інформаційні системи Міністерства Юстиції України.

Беручи до уваги викладене вище, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -

ухвалив:

клопотання - задовольнити.

Надати слідчому слідчого управління ГУ Національної поліції у місті Києві Удовиченку Валентину Юрійовичу, тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Державного підприємства національні інформаційні системи Міністерства Юстиції України, розташованого в м. Києві по вул. Бульварно-Кудрявська, 4, а саме до належним чином завірених скріншотів сканкопій документів в можливістю їх вилучення, на підставі яких, було проведено державну реєстрацію, відомості виконаних дій, а також пошукових запитів, в період з 01.01.2018 по 10.08.2018 щодо об'єкту нерухомого майна:

- нежитловий будинок за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, загальною площею 3802,3 кв.м., який було зареєстровано 09.08.2018 державним реєстратором Київської філії комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації ОСОБА_3 за ТОВ АК КОНСАЛТИНГ , (код ЄДРПОУ: 38944428).

Документи, що слугували підставою для отримання сертифікатів (ключів) доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державним реєстратором Київської філії комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області Центр реєстрації ОСОБА_3, та iP-адреси з яких були виконані дії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов'язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: В.С. Хоменко

Дата ухвалення рішення 26.10.2018
Зареєстровано 29.11.2018
Оприлюднено 29.11.2018

Судовий реєстр по справі 752/22291/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Вирок від 18.12.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 23.11.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 23.11.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.10.2018 Голосіївський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону