ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
30 листопада 2018 року
Справа № 915/437/18
Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: М.А. Мишкіної
суддів: О.Ю. Аленіна, Л.В. Лавриненко
Розглянувши клопотання Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про проведення в режимі відеоконференції судового засідання з розгляду апеляційної скарги першого заступника прокурора Миколаївської області
на рішення господарського суду Миколаївської області від 27 серпня 2018 року
у справі №915/437/18
за позовом заступника керівника Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області
в інтересах держави в особі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
до
- Відділу освіти Кривоозерської районної державної адміністрації;
- Кривоозерської районної державної адміністрації;
- Приватного підприємства “Сінчук”
про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним договору та зобов'язання повернути кошти
встановив:
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 05.11.2018р. призначено справу №915/437/18 до розгляду на 03.12.2018р. об 11.00год.
До суду на електронну пошту надійшло клопотання Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (зареєстроване судом 29.11.2018р.), в якому заявник просить забезпечити проведення судового засідання по справі, призначеного на 03.12.2018р. у режимі відеоконференції та визначити відповідальним за проведення відеоконференції Північний апеляційний господарський суд.
Розглянувши клопотання позивача, колегія суддів дійшла наступного.
Відповідно до ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з'явився, а також перевіряє повноваження представників. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
29.11.2018р. Південно-західним апеляційним господарським судом було складено акт про те, що за даними WEB-програми «Бронювання систем відеоконферецзв'язку» https://vr.court.gov.ua подання заявки для проведення судового засідання у справі №915/437/18 на 03.12.2018р. об 11:00 в режимі відеоконференції з Північним апеляційним господарським судом неможливе, у зв'язку з резервуванням залів судових засідань, обладнаних системами відеоконференцзв'язку, для проведення судових засідань Північного апеляційного господарського суду - з 10:30 до 11:30.
Враховуючи вищевикладене, клопотання позивача задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 197, 232-234, 281 ГПК України, колегія суддів –
у х в а л и л а:
Відмовити у задоволенні клопотання Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (вхідний номер суду 15/18/Д4 від 29.11.2018р.) про проведення судового засідання 03.12.2018р. у справі №915/437/18 в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання згідно ч.2 ст.235 ГПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя М.А. Мишкіна
Суддя О.Ю. Аленін
Суддя Л.В. Лавриненко
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2018 |
Оприлюднено | 03.12.2018 |
Номер документу | 78213142 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Мишкіна М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні