Справа № 591/6768/18
Провадження № 2/591/3106/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2018 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Шелєхова Г.В., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Сумська обласна профспілкова організація працівників машинобудування металообробки, профспілкового комітету товариствоа з обмеженою відповідальністю Маш-Сервіс про захист особистих немайнових прав,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Разом з цим просить звільнити від сплати судового збору, посилаючись на те, судовий збір є об'єктивною перешкодою у реалізації її права на звернення до суду.
Дослідивши письмові матеріали, суд вважає, що заява про звільнення від сплати судового збору підялгає задоволенню з наступних підстав.
На підтвердження своєї фінансової неможливості сплатити судовий збір за подання позову у розмірі 704,80 грн. позивач надала довідку Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, про те, що отримує пенсію за віком в розмірі 1470,08 грн., довідку про те, що проживає разом з сином з 3 групою інвалідності, медичні довідки про стан здоров'я її та сина.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням звільнити від сплати судового збору за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Відповідно до ст.17 закону Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини практика ЄСПЛ є джерелом права в Україні.
За змістом практики застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, наведеній, зокрема, у рішеннях ЄСПЛ у справах Гергел і ОСОБА_2 проти Румунії , Креуз проти Польщі , оплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином, щоб завдати шкоди самій суті цього права. Судовий збір має бути розумним, таким, що з урахуванням фінансового стану заявника може бути ним сплачений. Великий розмір судових витрат, який не враховує фінансового стану заявників, може бути розглянутий як такий, що непропорційно обмежує право на доступ до правосуддя.
Таким чином, розмір судового збору має визначатися з урахуванням конкретних обставин справи, включаючи фінансову спроможність заявника сплатити його, що має суттєве значення для встановлення того, чи може особа використати своє право доступу до суду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що з метою дотримання балансу між інтересами держави у стягненні судового збору за подання позову та правом заявника на доступ до правосуддя, позивача необхідно звільнити від сплати судового збору.
Тому заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 136 ЦПК України , ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір ,-
У Х В А Л И В:
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.В.Шелєхова
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2018 |
Оприлюднено | 02.12.2018 |
Номер документу | 78234089 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Шелєхова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні