Справа № 308/1315/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.12.2018 м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:
головуючого судді - Світлик О.М.,
за участю секретаря судового засідання - Гайданки Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Ужгороді питання про прийняття до спільного розгляду зустрічного позову ОСОБА_1, в інтересах якої діє представник адвокат ОСОБА_2 до дочірнього підприємства житлово-побутова фірма Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса , де третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3, про визнання недійсним ордеру від 04.11.2016 року та договору про надання жилої площі № 41 від 04.11.2016 року, оформленого і укладеного дочірнім підприємством житлово-побутової фірми Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса з ОСОБА_3 стосовно квартири АДРЕСА_1 з позовом ОСОБА_3 про визнання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1, прийнятої до спільного розгляду з цивільною справою № 308/1315/17 за позовною заявою дочірнього підприємства житлово-побутова фірма Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса до ОСОБА_1, де третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду знаходиться цивільна справа № 308/1315/17 за позовною заявою дочірнього підприємства житлово-побутова фірма Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса до ОСОБА_1, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - ОСОБА_3, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
25.09.2018 року ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області прийнято позовну заяву ОСОБА_3 з позовними вимогами про визнання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1, до спільного розгляду з цивільною справою № 308/1315/17 за позовною заявою дочірнього підприємства житлово-побутова фірма Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, та вступ ОСОБА_3 у даній справі третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат ОСОБА_2 19.10.2018 року через канцелярію суду подав зустрічний позов до дочірнього підприємства житлово-побутова фірма Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса , де третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3, про визнання недійсним ордеру від 04.11.2016 року та договору про надання жилої площі № 41 від 04.11.2016 року, оформленого і укладеного дочірнім підприємством житлово-побутової фірми Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса з ОСОБА_3 стосовно квартири АДРЕСА_1.
Також адвокат ОСОБА_2 просить поновити процесуальний строк на подання зустрічного позову та прийняти такий до розгляду, залучити до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, а саме: Ужгородську міську раду, виконавчий комітет Ужгородської міської ради, орган самоорганізації населення будинковий комітет Говерла та неповнолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_5.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце судового розгляду повідомлялися належним чином.
06.12.2018 року від представника відповідача за первісним позовом - ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_6 через канцелярію суду зареєстровано заяву про розгляд справи без їхньої участі, просить суд розглянути питання про прийняття їхнього зустрічного позову.
Також 06.12.2018 року через канцелярію суду зареєстровано заяву представника третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору за первісним позовом ОСОБА_3 - ОСОБА_7 про відкладення розгляду справи на інший строк.
Дослідивши матеріалами справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно зі ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Подана зустрічна позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, судовий збір сплачений у відповідності до положень Закону України Про судовий збір .
Адвокат відповідача за первісним позовом ОСОБА_1 - ОСОБА_2 разом із зустрічною позовною заявою подав заяву про поновлення пропущеного строку на подання зустрічного позову у зв'язку з поважністю його пропуску. Пояснює, що про ухвалу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 25.09.2018 року, якою судом прийнято позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - ОСОБА_3 про визнання ОСОБА_1 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, до спільного розгляду з цивільною справою № 308/1315/17 за позовною заявою дочірнього підприємства житлово-побутова фірма Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, ОСОБА_1 дізналася, коли отримала дану ухвалу 16.10.2018 року від адвоката ОСОБА_2 Стверджує, що ухвала їй особисто не надсилалася, окрім того адвокат ОСОБА_6., згідно з укладеною угодою про надання правової допомоги не був особисто уповноважений нею на представництво її інтересів за позовом третьої особи - ОСОБА_3
Враховуючи позовні вимоги за первісним та зустрічним позовами, за позовною заявою третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, їх обґрунтування, суд вважає, що позови є взаємопов'язаними і їх спільний розгляд є доцільним, вимоги сторін виникли з одних правовідносин, а відтак, зважаючи на положення ст. 193 ЦПК України, зустрічний позов слід прийняти до спільного розгляду з первісними. Також суд вважає за можливе поновити строк для звернення до суду із зустрічною позовною заявою.
Що стосується вимоги про залучення в справу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, то така підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов'язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про доцільність залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Ужгородської міської ради, виконавчого комітету Ужгородської міської ради, органу самоорганізації населення будинкового комітету Говерла , оскільки судове рішення може вплинути на їх права та обов'язки.
Що стосується вимоги про залучення в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, неповнолітніх ОСОБА_4, 2004 р.н., та ОСОБА_5, 2011 р.н., суд констатує наступне.
Згідно з ч. 1 с. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
За змістом ст. ст. 46, 47 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов'язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи. Здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов'язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 ЦПК України неповнолітні особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також особи, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов'язки в суді у справах, що виникають з відносин, у яких вони особисто беруть участь, якщо інше не встановлено законом. Суд може залучити до участі в таких справах законного представника неповнолітньої особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена.
Згідно з ч. 3 ст. 45 ЦПК України суд сприяє створенню належних умов для здійснення малолітньою або неповнолітньою особою її прав, визначених законом та передбачених міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 59 ЦПК України права, свободи та інтереси малолітніх осіб віком до чотирнадцяти років, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом. Права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть захищати у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, піклувальники чи інші особи, визначені законом. Суд може залучити до участі в таких справах неповнолітню особу чи особу, цивільна дієздатність якої обмежена.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку про доцільність залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору неповнолітньої ОСОБА_4, 2004 р.н. та малолітнього ОСОБА_5, 2011 р.н. та постановляє залучити до участі в справі їх законного представника - матір ОСОБА_3.
Керуючись ст. ст. 45, 47, 53, 59, 127,193, 260, 261, ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Поновити строк для звернення до суду із зустрічною позовною заявою.
Прийняти зустрічний позов ОСОБА_1, в інтересах якої діє представник адвокат ОСОБА_2 до дочірнього підприємства житлово-побутова фірма Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса , де третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3 про визнання недійсним ордеру від 04.11.2016 року та договору про надання жилої площі № 41 від 04.11.2016 року, оформленого і укладеного дочірнім підприємством житлово-побутової фірми Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса з ОСОБА_3 стосовно квартири АДРЕСА_1, у цивільній справі № 308/1315/17, об'єднавши вимоги за зустрічним позовом в одне провадження з позовною заявою дочірнього підприємства житлово-побутова фірма Тис ПАТ Машинобудівний завод Тиса до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, де третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3.
Залучити до участі у цивільній справі № 308/1315/17 на стороні позивача за зустрічною позовною заявою - ОСОБА_1 - у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Ужгородську міську раду (код ЄДРПОУ 3386924, пл. Поштова, 3, м. Ужгород, Закарпатська область), виконавчий комітет Ужгородської міської ради (код ЄДРПОУ 04053699, пл. Поштова, 3, м. Ужгород, Закарпатська область), орган самоорганізації населення будинковий комітет Говерла (код ЄДРПОУ 37580777, вул. Лобачевського, 41, кв. 53, м. Ужгород) та неповнолітню ОСОБА_4, 2004 року народження (АДРЕСА_1) і малолітнього ОСОБА_5, 2011 року народження (АДРЕСА_1).
Залучити до участі у цивільній справі № 308/1315/17 за зустрічним позовом законного представника третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - неповнолітньої ОСОБА_4, 2004 року народження та малолітнього ОСОБА_5, 2011 року народженн, їх матір - ОСОБА_3 (АДРЕСА_1).
Визначити відповідачу за зустрічним позовом п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на зустрічну позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на зустрічну позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Встановити позивачу за зустрічним позовом п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин третьої-п'ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу за зустрічним позовом п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин третьої-п'ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається - ug.zk.court.gov.ua.
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.
Головуюча О.М. Світлик
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2018 |
Оприлюднено | 10.12.2018 |
Номер документу | 78375500 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Світлик О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні