Рішення
іменем України
Справа №2-509/2008
15 жовтня 2008 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючої - судді Теремецької Н.Ф., при секретарі Петрусенко Т.В., з участю:
позивача ОСОБА_1, відповідачки ОСОБА_2, представника органу опіки і піклування ОСОБА_3, третіх осіб: ОСОБА_4, ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Славутичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_6, треті особи - орган опіки та піклування в особі виконкому Славутицької міської ради Київської області, ОСОБА_4 Вахид-гизи, ОСОБА_5, ОСОБА_7, про визнання особою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
УСТАНОВИВ:
У вересні 2008 року до суду звернувся ОСОБА_1 з названим позовом до ОСОБА_2, в якому просив визнати їх неповнолітнього сина ОСОБА_6 таким, що втратив право користування жилим приміщенням з підстав, передбачених ст. 71, 72 ЖК України. Обґрунтовував вимоги необхідністю захисту права власності на квартиру, усунення перешкод у користуванні та розпорядженні нею, оскільки квартиру неможливо продати внаслідок того, що їх неповнолітній син зареєстрований у цій квартирі і орган опіки та піклування не дає згоди на продаж квартири. Проте після розірвання шлюбу з відповідачкою вона з сином проживає в іншому місці і у спірній квартирі більше шести місяців він відсутній без поважних причин.
У судовому засіданні позивач просив задовольнити позов, посилаючись на зазначені підстави.
Треті особи ОСОБА_4 і ОСОБА_5 позов підтримали, посилаючись на необхідність продати квартиру.
ОСОБА_7, третя особа у справі, в судове засідання не з"явився, оскільки відбуває покарання у Житомирській виправній колонії, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Надіслав до суду заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідачка позов не визнала. ОСОБА_3 пояснила, що іншого постійного житла у неї з дитиною немає, після розірвання шлюбу з позивачем вона одружилася із ОСОБА_8 та проживає разом із сином і спільною дочкою у нього в однокімнатній квартирі в гуртожитку для малосімейних, в якому він немає можливості зареєструвати її сина, а син навчається у школі в м.Славутичі і повинен мати зареєстроване місце проживання.
Представник органу опіки і піклування вважала необхідним залишити позов без задоволення, посилаючись на захист прав дитини.
Позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло від 28.07.1994 p., виданого ВО «Чорнобильська АЕС», квартира за адресою: Київська область,
АДРЕСА_1, загальною площею 74 кв. м. належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_7 та ОСОБА_9, - позивачу та третім особам у справі.
Позивач та відповідачка перебували у зареєстрованому шлюбі, який між ними розірвано згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого відділом РАГС Славутицького міського управління юстиції Київської області, актовий запис № 118 від 03.09.2002 p..
Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 1114 від 04.06.1996 p., який був вселений у спірну квартиру як член сім'ї власника та зареєстрований у ній з 16.11.1999 р..
Відповідачкою не заперечується, що після розірвання шлюбу вона з сином у спірній квартирі фактично не проживає.
Як видно з акту контрольного обстеження умов життя і виховання неповнолітнього від 25.09.2008 p., неповнолітній ОСОБА_6 проживає разом з матір'ю ОСОБА_2, - відповідачкою у справі, в однокімнатній квартирі в гуртожитку для малосімейних за адресою: АДРЕСА_2. Крім них, у квартирі проживає чоловік відповідачки ОСОБА_8 та їх неповнолітня дочка ОСОБА_10. Вихованням дітей займаються відповідачка та її чоловік, а позивач ніякої участі у вихованні свого сина не приймає і ним не цікавиться. У квартирі відповідачка та їх син проживають без реєстрації. Відповідачка зареєстрована за місцем проживання своїх батьків в квартирі, співвласницею якої вона є, за адресою: м.Чернігів, вул. Стахановців, буд.23, кв.ЗЗ. Зареєструвати сина в іншому, ніж спірна квартира місці, вона не може через відсутність у неї власного житла у м.Славутичі.
З долученої до справи довідки вбачається, що ОСОБА_6 навчається у 6-В класі ЗОШ № 3 м. Славутича.
Відповідно до ч. 1 ст. 156 ЖК України члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири). Згідно ч. 4 цієї статті до членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені у частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.
Згідно ч. 2 ст. 18 Закону України «Про охорону дитинства» діти - члени сім'ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем.
Як встановлено судом на підставі зазначених доказів, іншим жилим приміщенням, - власним чи орендованим, крім спірної квартири, батьки, - позивач та відповідачка у справі, дитину не забезпечили.
За встановлених обставин немає підстав для визнання дитини такою, що втратила право користування спірним жилим приміщенням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити.
Заява про апеляційне оскарження цього рішення може бути подана до апеляційного суду Київської області через Славутицький міський суд протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення у повному обсязі складено 20 жовтня 2008 року.
Суд | Славутицький міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2008 |
Оприлюднено | 12.02.2010 |
Номер документу | 7843212 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Славутицький міський суд Київської області
Теремецька Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні