Справа № 2-509/2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2008 року Совєтський районний суд
Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Кудряшової A.M.
при секретарі - Тріфонової С. О.
за участю позивача - ОСОБА_1
попередньо розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «ОСОБА_2 банк України», третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 державної нотаріальної контори Автономної Республіки Крим про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 18 серпня 2008 року звернувся до суду із позовом до відповідача та третьої особи про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Позовні вимоги мотивовані тим, що 04 січня 2005 року померла мати позивача -ОСОБА_4, після якої залишилося спадкове майно, у тому числі, грошовий внесок матері у ОСОБА_3 відділенні № 5302 Відкритого акціонерного товариства «ОСОБА_2 банк України», як єдиний спадкоємець, вважає, що не встиг у встановлений законом строк прийняти зазначену спадщину з поважної причини, яку він пов'язує з психологічним станом у зв'язку зі смертю матері, а також з тим, що грошові вклади з компенсаційних рахунків не видавались, тому, оскільки є заповідальне розпорядження на його ім'я, просив суд надати додатковий строк для прийняття спадщини, яка залишилась після смерті його матері ОСОБА_4
У попередньому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, у тому числі вказав, що з поважної причини пропустив встановлений законом шестимісячний строк для звернення до нотаріальної контори для прийняття спадщини після смерті своєї матері, оскільки не мав можливості оформити всі необхідні документи у зв'язку із фінансовими труднощами й у силу психологічної травми, пов'язаної з втратою близької йому людини, а також зазначив, що не мав будь-якої надії отримати від держави колишні вклади, тому, з урахуванням, що у цей час держава виплачує гроші по вкладам, просить суд надати додатковий строк для прийняття спадщини протягом одного місяця. Вказує, що строк у один місяць буде достатнім для оформлення необхідних документів для прийняття спадщини.
Представники відповідача ВАТ «ОСОБА_2 України» та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_3 державної нотаріальної контори Автономної Республіки Крим, у попереднє судове засідання не з'явилися, про дату, час і місце розгляду справи сповіщені належним чином, надіслали до суду заяви з проханням про розгляд справи за їх відсутністю, при цьому відповідач на заперечує проти задоволення вимог ОСОБА_1, тому суд, відповідно до положень ст. 130, 158 ч. 2 ЦПК України, вважає за можливе справу розглядати у відсутності осіб, які не з'явилися.
Враховуючі, що визнання відповідачем позову у попередньому судовому засіданні не суперечить вимогам закону та не порушує прав, свобод і інтересів інших осіб, з огляду на те що, позивач наполягає на задоволені позовних вимог, а відповідач не оспорює позовні вимоги, є законні підстави для задоволення позову, тому суд вважає за можливе розглянути заявлений позов під час попереднього судового засідання, відповідно до положень ст. ст. 130 ч. 4, 174 ч. 4 ЦПК України.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали цивільної справи судом у безперечному порядку встановлено, що 04 січня 2005 року померла мати позивача - ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-АП № 266463, яке видано 04 січня 2005 року Відділом реєстрації актів громадянського стану ОСОБА_3 районного управління юстиції Автономної Республіки Крим (а.с. 4). Після її смерті залишилося спадкоємне майно, у тому числі грошовий внесок у філії ОСОБА_3 відділення ОСОБА_2 банку України № 5302, що підтверджується ощадною книжкою, відповідно до якої на ім'я ОСОБА_4 відкрито рахунок № Ч 14498 (а.с. 8).
Із матеріалів справи також вбачається, що позивач є сином ОСОБА_4, що підтверджується рішенням Совєтського районного суду Автономної Республіки Крим від 21 січня 2005 року, яким встановлено факт родинних відносин між ОСОБА_4 та ОСОБА_1, яке набрало законної сили, не змінено і не скасовано, при цьому, у матеріалах справи наявна копія заповіту від 24 липня 2002 року, згідно якого ОСОБА_4 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі те, що їй належатиме на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла ОСОБА_1, за наявними в ОСОБА_3 державної нотаріальної конторі відомостями станом на 16 лютого 2005 року зазначеий заповіт не змінювався та не скасовувався. При цьому, позивач ОСОБА_1 також є спадкоємцем за законом першої черги. Таким чином, позивач у відповідності до ст. ст. 1261, 1233 - 1235 ЦК України є спадкоємцем за заповітом та за законом.
З огляду на те, що у встановлений ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк, позивач не зміг подати заяви про прийняття спадщини в силу стану психологічної травми у зв'язку з втратою близькою людини та не віри в отримання від держави грошей, суд знаходить причину пропуску ОСОБА_1 строку на прийняття спадщини поважною та вважає за можливе, у відповідності із положеннями ст. 1272 ч.3 ЦК України, визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_4, яка померла 04 січня 2005 року, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини у один.
На підставі вищенаведеного, ст. ст. 1233 - 1235, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 5, 10, 14, 57, 88, 130 ч. 4, 174 ч. 4, 158 ч. 2, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк протягом одного місяця для прийняття спадщини, що залишилася після смерті його матері ОСОБА_4, яка померла 04 січня 2005 року.
Додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини обчислювати з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденного строку для подання апеляційної скарзі, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2008 |
Оприлюднено | 12.02.2010 |
Номер документу | 7848726 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим
Кудряшова А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні