Справа № 369/1757/18
Провадження №2/369/1616/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.11.2018 м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Пінкевич Н.С.,
при секретарі Головатюк В.В.,
розглянувши матеріали заяви представників позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Комунального підприємства "РИТУАЛ", Тарасівської сільської ради про встановлення обмеження використання земельної ділянки,-
ВСТАНОВИЛА:
У провадженні Києво-Святошинського районного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Комунального підприємства "РИТУАЛ", Тарасівської сільської ради про встановлення обмеження використання земельної ділянки.
22.08.2018 року до суду надійшла заява представників позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення позову, відповідно до якої просили вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони вчинення дій щодо здійснення поховання на земельній ділянці кадастровий номер: 3222486601:01:003:5042, площею 10,2293 га. з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального, розташованій за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р., с. Тарасівка.
Заяву мотивує тим, що безпосереднім предметом позову є встановлення обмеження користування земельною ділянкою кадастровий номер 3222486601:01:003:5042 загальною площею 10,2293 га. за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Тарасівка, вул. Київська, 69-А шляхом заборони використання цієї земельної ділянки для організації поховань і інших суміжних послуг.
Посадовими особами КП Ритуал було організовано та проведено захоронення на спірній земельній ділянці, вказані обставини підтверджуються фото таблицями та записами з камер зовнішнього відеоспостереження.
Сторона позивачів вказує, що дії відповідача КП Ритуал спрямованими на унеможливлення виконання рішення суду у даній справі, оскільки у разі продовження проведення поховань проведення перепоховання буде неможливим і спірна ділянка буде фактично використовуватись як кладовище не залежно від того яке рішення буде прийнято судом.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 23.08.2018 року заяву представників позивачів про забезпечення позову повернуто заявнику.
Разом з тим постановою Київського апеляційного суду від 16 листопада 2018 ухвалу Києво-Святошинського районного суду Київської області від 23 серпня 2018 року скасовано та справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
22.11.2018 року до Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшли матеріали цивільної справи № 369/1757/18 за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Комунального підприємства "РИТУАЛ", Тарасівської сільської ради про встановлення обмеження використання земельної ділянки.
Заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Зміст та форма заяви відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Частиною 2 вказаної статті визначено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 150 Цивільного процесуального кодексу України позов забезпечується в тому числі забороною вчиняти певні дії.
Згідно ч. 1ст. 157 Цивільного процесуального кодексу України ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до п. 1постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог. А п. 4 даної постанови визначено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Таким чином, у вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу. При цьому ухвалою про забезпечення позову суд не може вирішувати спір по суті.
Відповідно до п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову (далі Постанова) від 22 грудня 2006 року № 9 забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч. 4ст. 151 ЦПК, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Пунктом 4 Постанови передбачено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; зясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд керується тим, що між сторонами виник спір з приводу нерухомого майна, заявниками надано докази того, що вчиняються дії з приводу поховань на спірній земельній ділянці, виконання рішення суду у випадку задоволення позовних вимог може бути утрудненим чи неможливим. Суд вважає за необхідне заборонити вчиняти дії спрямовані на здійснення поховання на земельній ділянці кадастровий номер: 3222486601:01:003:5042, площею 10,2293 га. з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування закладів комунального, розташований за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Тарасівка..
Підстави для застосування зустрічного забезпечення судом не вбачаються.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. ст. 149, 150, 151, 152, 153Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
Заяву представників позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Комунального підприємства "РИТУАЛ", Тарасівської сільської ради про встановлення обмеження використання земельної ділянки задовольнити.
Заборонити вчиняти дії щодо здійснення поховання на земельній ділянці кадастровий номер: 3222486601:01:003:5042, площею 10,2293 га. з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального, розташованій за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р., с. Тарасівка.
Відповідно до норм Закону України "Про виконавче провадження"ухвала про забезпечення позову є виконавчим документом. Строк пред'явлення ухвали до виконання в межах строків, визначених Законом України Про виконавче провадження для пред'явлення виконавчого документа.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Інформацію про стягувача 1: ОСОБА_3, адреса: 03134, м. Київ, пр.-т. Корольова, б. 12-Б, кв. 25, ІПН НОМЕР_1.
Інформація про стягувача 2: ОСОБА_4, адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, б. 34, кв. 32, ІПН НОМЕР_2.
Інформація про боржника 1: Комунальне підприємство РИТУАЛ Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, адреса: 08161, Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Тарасівка, пров. Островського (Патріотів), б. 4, код ЄДРПОУ 34439609.
Копію даної ухвали направити заявнику для пред'явлення до виконання та сторонам для відома.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали, до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Суддя Пінкевич Н.С.
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2018 |
Оприлюднено | 23.12.2018 |
Номер документу | 78816053 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні