печерський районний суд міста києва
Справа № 757/61469/18-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2018 року Суддя Печерського районного суду м. Києва Григоренко І.В., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю Будмаш Інвест про встановлення факту перебування у трудових відносинах, стягнення заробітної плати та моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач-1, ОСОБА_1.), ОСОБА_2 (далі - позивач-2, ОСОБА_2.), ОСОБА_3 (далі - позивач-3, ОСОБА_3.) звернулись до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Будмаш Інвест (далі - відповідач, ТОВ Будмаш Інвест ) про встановлення факту перебування у трудових відносинах, стягнення заробітної плати та моральної шкоди, в якому просять: встановити факт перебування позивачів з 25.06.2017 року по 15.09.2018 року у трудових відносинах з відповідачем, зобов'язати відповідача видати наказ про прийняття на роботу та звільнення, внести відповідні записи до трудової книжки; стягнути з відповідача на користь позивачів заробітну плату у розмірі 29 032, 00 грн. кожному та моральну шкоду в розмірі 20 000,00 грн. кожному; стягнути з відповідача на користь позивачів понесені судові витрати.
Як визначено у ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Перевіривши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 з доданими до неї матеріалами, судом встановлено наступне.
Так, позовна заява повинна відповідати вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачами до позовної заяви додано квитанції про сплату судового збору в розмірі 704,80 грн. за позовну вимогу немайнового характеру про стягнення моральної шкоди. На підставу звільнення від сплати судового збору за інші вимоги позовної заяви позивачі посилаються на положення п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , згідно якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Разом з тим, позивачами у позовній заяві, крім вимог про стягнення заробітної плати, заявлено вимоги немайнового характеру про встановлення факту перебування у трудових відносинах з відповідачем, зобов'язання відповідача видати наказ про прийняття на роботу та звільнення, внести відповідні записи до трудової книжки, на які положення ст. 5 Закону України Про судовий збір не поширюються.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір сплачується за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як визначено у ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік , з 1 січня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1762 грн. 00 коп.
Згідно абз. 2 ч. 7 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Отже, позивачі до позовної заяви повинні додати документ про сплату судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп. кожен на наступні реквізити:
отримувач коштів УК у Печерському районі/Печерс.р-н/22030101
код отримувача (код за ЄДРПОУ) 380 04 897
рахунок отримувача 312 102 060 26007
банк отримувача ГУ ДКСУ у м.Києві
код банку отримувача 899998
код класифікації бюджету 220 30 101
призначення платежу 22030101;050; Судовий збір , Печерський р/с, за (вид звернення, пункт з таблиці ставок судового збору
ПІБ (назва) платника.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
В порушення вищевказаної норми закону, позивачами не додано вказані в переліку додатків до неї копії паспортів та копії довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів для їх направлення відповідачу.
Відтак, позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Аналізуючи викладене, позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 про встановлення факту перебування у трудових відносинах, стягнення заробітної плати та моральної шкоди слід залишити без руху та надати позивачам строк для усунення виявлених судом недоліків.
Роз'яснити позивачам, що згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
У разі усунення недоліків, позовну заяву в новій редакції необхідно подати разом із копіями заяв та доданими до неї документами відповідно до кількості учасників процесу.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю Будмаш Інвест про встановлення факту перебування у трудових відносинах, стягнення заробітної плати та моральної шкоди, - залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення недоліків.
Роз'яснити позивачевам право протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки, шляхом подання заяви з додержанням вимог, встановлених ст. 177 ЦПК України.
Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, заява буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Григоренко
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2018 |
Оприлюднено | 29.12.2018 |
Номер документу | 78832450 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Григоренко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні