Копія
УХВАЛА
Іменем України
10 січня 2019 року справа № 542/1795/17
провадження № 1-кс/542/13/19
Слідчий суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ОСОБА_2 на постанову про закриття кримінального провадження,
в с т а н о в и в :
09.01.2019 року ОСОБА_2 звернувся до суду із скаргою, в якій просить скасувати постанову начальника СВ Новосанжарського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 від 13.12.2018 року про закриття кримінального провадження № 12017170270000628 та направити матеріали керівнику Кобеляцької місцевої прокуратури для продовження досудового розслідування.
При вирішенні питання про відкриття провадження по скарзі суд перевіряє дотримання скаржником норм ст.ст. 303, 304 КПК України.
Вивчивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає поверненню особі, яка її подала, з наступних підстав.
Згідно ст.24КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст.304КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Пунктом 3 ч. 2 ст.304КПК України передбачено, що скарга повертається, якщо подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Таким чином, обрахування 10-денного строку на оскарження бездіяльності слідчого обраховується протягом десяти днів з моменту вчинення дії або бездіяльності.
Зі скарги вбачається, що в провадженні слідчого відділення Новосанжарського ВП ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12017170270000628, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.11.2017 року за ч. 1 ст. 358 КК України за фактом внесення завідомо неправдивих відомостей до заповіту батька скаржника ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . В рамках даного кримінального провадження скаржника ОСОБА_2 визнано потерпілим.
Розслідування даного кримінального провадження було доручено начальнику СВ Новосанжарського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , яким 13.12.2018 року винесено постанову про закриття кримінального провадження у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення на підставі ст. 284 КПК України.
Скаржник ОСОБА_2 зазначає, що копія постанови отримана ним поштою 28.12.2018 року, не надавши доказів її одержання саме на цю дату.
Враховуючи зазначені обставини, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає поверненню, оскільки скаржником пропущений 10-ти-денний строк на оскарження постанови слідчого.
Обраховуючи десятиденний строк на оскарження постанови слідчого, суд виходить з того, що 10-ти-денний строк необхідно рахувати з 28.12.2018 року включно, а скаргу подано 09.01.2019 року, тобто з пропуском встановленого ст.304КПК України строку.
Крім того, скарга повертається особі, яка її подала, у разі, якщо не порушено питання про поновлення строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення. Питання про поновлення строку скаржником ОСОБА_2 не ставилось.
Таким чином, суддя вважає за необхідне, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України, повернути скаргу ОСОБА_2 на постанову про закриття кримінального провадження, роз`яснивши скаржнику, що відповідно до ч. 7 ст. 304 КПК України, повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Керуючись ст. 304 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в :
Скаргу ОСОБА_2 напостанову прозакриття кримінальногопровадження повернути скаржнику, як таку, що подана після закінченнястроку,передбаченого частиноюпершою статті 304 КПК України.
Роз`яснити скаржнику, що відповідно до ч. 7 ст. 304 КПК України, повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Копію ухвали слідчого судді про повернення скарги невідкладно надіслати скаржникові ОСОБА_2 разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду Полтавської області протягом п`яти днів з дня її оголошення, а в разі винесення рішення у відсутність особи протягом п`яти днів з дня отримання нею копії ухвали.
Слідчий суддя /підпис/
Відповідає оригіналу
Голова Новосанжарського районного
суду Полтавської області ОСОБА_1
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79095935 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення слідчого про закриття кримінального провадження |
Кримінальне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Стрельченко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні