КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/4330/18
Провадження № 1-кс/552/155/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.01.2019 слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю старшого слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням, погодженим з прокурором прокуратури Полтавської області, про надання дозволу на тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналівдокументів ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »(код НОМЕР_1 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 )та ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 )щодо оформленняслужбовими особамивказаних СГДабо їхпредставниками електронногоцифрового підпису, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ).
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування в об`єднаному кримінальному провадженні №32018170000000026, внесеному до ЄРДР 26.07.2018 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.205-1, ч.5 ст.27, ч.1 ст.212 КК України.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що у квітні 2018 року невстановлені особи під час здійснення державної реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) внесли в документи, які подаються для проведення державної реєстрації, завідомо неправдиві відомості, а також умисно подали документи, які містять завідомо неправдиві відомості державному реєстратору.
Крім цього, невстановлені особи протягом 2018 року, використовуючи реквізити ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », шляхом підробки та використання первинних бухгалтерських документів вказаних підприємств, з метою мінімізації витрат та надання послуг з безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість суб`єктам господарської діяльності реального сектору економіки, здійснили пособництво в умисному ухиленні від сплати податків в значних розмірах.
Відповідно матеріалів досудового розслідування, невстановлені особи, використали паспортні дані ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , для реєстрації вищевказаних підприємств в органах державної влади без мети ведення господарської діяльності, маскування реальних шляхів реалізації товарів, в тому числі імпортованих.
Згідно заяви ОСОБА_4 , зареєстрованої ОУ ГУ ДФС у Полтавській області у встановленому законом порядку, та протоколу допиту ОСОБА_4 в якості свідка у кримінальному провадженні, останній не має жодного відношення до реєстрації/перереєстрації зазначених підприємств на своє ім`я, до фінансово-господарської діяльності зазначених вище підприємств він не причетний, фінансово-господарської діяльності не здійснював та нікого на це не уповноважував.
На даний час з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, повного кола осіб, причетних до його вчинення та реального обсягу збитків, заподіяних злочинними діями винних осіб, проведення почеркознавчої та судово-економічної експертиз, у ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналів документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) щодо оформлення службовими особами вказаних СГД або їх представниками електронного цифрового підпису.
Зазначені документи знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ), що підтверджується електронними податковими деклараціями.
Також, існує необхідність у вилученні вищевказаних документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже слідство матиме можливість проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства, встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та причетних до їх вчинення, а також проведенні судових експертиз, у т.ч. почеркознавчої і економічної, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.
Так, у оригіналах документів містяться підписи службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що вказуватиме на осіб, які або вчинили правопорушення, причетні до його вчинення або являтимуться свідками у даному кримінальному провадженні та вкажуть на винну особу, що дасть можливість знайти винного та повідомити даній особі про підозру.
Старший слідчий ОСОБА_3 підтримав клопотання, просив задовольнити.
Інші особи в порядку ч.2 ст. 163 КПК України не викликались.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, дійшла до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене, враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, окільки мають оригінали підписів службових осіб СГД або їх представників, які необхідні для проведення судової почеркознавчої експертизи, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст. 159-166 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовийдоступ таможливість вилучення оригіналівдокументів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 )та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »(код НОМЕР_3 )щодо оформленняслужбовими особамивказаних СГДабо їхпредставниками електронногоцифрового підпису, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ).
Тимчасовий доступ до вищевказаних документів та можливість їх вилучення надати: старшим слідчим з ОВС першого відділу РКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , заступнику начальника першого відділу РКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_7 , заступнику начальника другого відділу РКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_8 , старшим слідчим з ОВС другого відділу РКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , слідчому з ОВС другого відділу РКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_11 , заступнику начальника третього відділу РКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_12 , старшим слідчим з ОВС третього відділу РКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та іншим особам за дорученням слідчого або які діятимуть на підставі постанови про проведення процесуальних дій на іншій території.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підстави ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали до 14 лютого 2019 року.
Ухвала слідчого судді , відповідно до вимог п.10. ч. 1 ст. 309 КПК України, може бути оскаржена в апеляційному порядку тільки в частині тимчасового доступу до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79206347 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Васильєва Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні