ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
29.01.2019Справа №910/824/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Блажівської О.Є, розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА
до Товариства з обмеженою відповідальністю ХІМАГРО-СПРАУТ
Товариства з обмеженою відповідальністю САМ ТЕХНО
про визнання недійсним договору, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА 24 січня 2019 року звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ХІМАГРО-СПРАУТ , Товариства з обмеженою відповідальністю САМ ТЕХНО про визнання недійсним договору.
24.01.2019 разом із позовною заявою Товариством з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА подано заяву про забезпеченння доказів.
Розглянувши, подану Товариством з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА позовну заяву та заяву про забезпечення доказів, суд вбачає за необхідне зазначити наступне.
Частиною 2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатись до суду в інтересах іншої особи.
Тобто подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через уповноважених представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Разом з тим, відповідно до ч.2 ст.111 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення доказів підписується заявником або його представником. До заяви, яка подана представником заявника, має бути додано документ, що підтверджує його повноваження.
Відповідно до статті 16 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч.1 ст.58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
При цьому, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника. (частина 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно зі статтею 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути:
1) договір про надання правової допомоги;
2) довіреність;
3) ордер;
4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Адвокат зобов'язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Зі змісту поданого до Господарського суду міста Києва суду позову Товариства з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА вбачається, що вказана позовна заява, а також заява про забезпечення доказів підписана ОСОБА_1
На підтвердження повноважень представника до позову додано ордер серії ДП №1476/016 від 22.01.2019.
Зазначений ордер виданий на надання правової допомоги Товариству з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА на підставі договору про надання правової допомоги №б/н від 01.08.2017 адвокатом ОСОБА_1
Однак долучений до матеріалів позовної заяви ордер серії ДП №1476/016 від 22.01.2019 не містить жодних відомостей стосовно обсягу прав та обов'язків, наданих Товариством з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА адвокату ОСОБА_1
При цьому, в додатках до позову відсутній договір про надання правової допомоги №б/н від 01.08.2017, посилання на який міститься у згаданому вище ордері.
За таких обставин, зазначений ордер серії ДП №1476/106 від 22.01.2019 не може бути належним та допустимим доказом на підтвердження наявності в адвоката ОСОБА_1 достатнього обсягу повноважень на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА в органах судової влади, зокрема, підписання від імені позивача вказаної позовної заяви.
За приписами п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до частини 6 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Суд також зазначає, що відповідно до ч.8 ст.174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Суд звертає увагу, що з урахуванням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, правова конструкція статті 174 Господарського процесуального кодексу України дає можливість стороні розраховувати на захист своїх прав та доступ до правосуддя, незважаючи на порушення при подані позовної заяви, що стали підставою для її повернення, через передбачену законом процесуальну можливість повторного подання позовної заяви після усунення допущеного порушення.
Крім цього, згідно ч.4 ст.111 Господарського процесуального кодексу України суд встановивши, що заяву про забезпечення доказів подано без додержання вимог цієї статті, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, позовна заява та заява про забезпечення доказів підлягає поверненню її заявнику - Товариству з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА .
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 111, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Повернути заяву про забезпечення доказів Товариству з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА .
2. Повернути позовну заяву і додані до неї документи Товариству з обмеженою відповідальністю ОТІС ТАРДА .
3. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в порядку та строки встановлені ст.ст.255, 256 Господарського процесуального кодексу України.
Додаток: позовна заява №б/н від 22.01.2019 та заява про забезпечення доказів №б/н від 22.01.2019 із додатками на 60 арк.
Відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя О.Є. Блажівська
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2019 |
Оприлюднено | 30.01.2019 |
Номер документу | 79458654 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Блажівська О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні