ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ОСОБА_1
08 січня 2019 року Справа № 808/2691/15 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_2 про виправлення помилки у виконавчому листі та про заміну сторони (боржника) виконавчого провадження по справі за позовом
ОСОБА_3 (іпн: НОМЕР_1)
про визнання дій та постанови незаконними, стягнення майнової та моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
08 січня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) від ОСОБА_2 надійшла заява, в якій остання просить суд виправити помилку та провести зміну сторони виконавчого провадження, а саме указати у виконавчому листі №808/2691/15 боржником ОСОБА_4 відділ державної виконавчої служби міста Запоріжжя Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області (ЄДРПОУ 35037170 та адреса - пр. Металургів, 6, м. Запоріжжя, 96006) для виконання Постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 17 липня 2018 року.
Відповідно до частини 1 статті 374 КАС України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Відповідно до частини 4 статті 374 КАС України передбачено, що про виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу.
За правилами частини 1 статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд зазначає, що стаття 379 КАС України не містить спеціальних вимог до заяви, у зв'язку з чим суд застосовує за аналогією положення статті 167 КАС України.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в статті 167 КАС України.
Частиною 1 статті 167 КАС України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Позивач звернувся із заявою про виправлення помилки у виконавчому листі та про заміну сторони (боржника) виконавчого провадження однак нормам КАС України не передбачено звернення із однією заявою та з різними підставами, а саме позивачу слід звернутись із заявою про виправлення помилки у виконавчому листі або заміну сторони (боржника) виконавчого провадження.
Частинами 4, 5 статті 94 КАС України визначено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Вимоги до засвідчення копій документів, визначені Національним стандартом України Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55 (далі - ДСТУ 4163-2003), Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року № 1000/5 (далі - Правила).
Відповідно до пункту 8 глави 10 розділу ІІ Правил, які в силу пункту 1 їх розділу І є нормативно-правовим актом, обов'язковим для виконання всіма державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями незалежно від форм власності, копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку.
Напис про засвідчення копії складається зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії.
Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки Для копій.
У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчуються відбитком печатки установи.
На лицьовому боці у верхньому правому куті першого аркуша документа проставляється відмітка Копія.
Пунктом 5.27 ДСТУ 4163-2003 визначено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Проте, заявник не завірив копії доданих до подання документів відповідно до встановлених вимог КАС України і ДСТУ 4163-2003, що видно з їх оформлення, а також не зазначив про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів.
Згідно з частиною 1, 2 статті 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Крім того заявником в порушення статті 167 КАС України в обґрунтування заяви заявником не обґрунтовано, яку саме судом допущено помилку у виконавчому листі. Та на підставі чого слід замінити з Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції на ОСОБА_4 відділ державної виконавчої служби міста Запоріжжя Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області.
З огляду на викладене суд дійшов до висновку, що за наведених обставин подання заявника про вирішення питання, пов'язаного з заміною сторони виконавчого провадження не дає можливості її розглянути та є очевидно безпідставним та необґрунтованим у розумінні статті 167 КАС України.
Відповідно до частини 2 статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Таким чином, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення подання без розгляду.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 167, 243, 248, 379 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_2 про виправлення помилки у виконавчому листі та про заміну сторони (боржника) виконавчого провадження, за позовом ОСОБА_3 (іпн: НОМЕР_1) до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції (код ЄДРПОУ: 35037170) про визнання дій та постанови незаконними, стягнення майнової та моральної шкоди - повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення ухвали у повному обсязі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Д.В. Татаринов
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2019 |
Оприлюднено | 01.02.2019 |
Номер документу | 79522520 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Артоуз Олеся Олександрівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Артоуз Олеся Олександрівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Артоуз Олеся Олександрівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Желтобрюх І.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні