РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
31 січня 2019 року м. Рівне №460/2858/18
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю - фірма "Укрресурс" до Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебуває на розгляді адміністративна справа №460/2858/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю - фірма "Укрресурс" (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Рівненській області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
29.01.2019 відповідач подав до суду клопотання про витребування у позивача первинних документів, а саме: 1) товарно-транспортних накладних на поставку деревини від СПД з відмітками Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства про погашення використаної кількості деревини; 2) сертифікатів про походження лісоматеріалів для здійснення експортних операцій під кожну вантажно-митну декларацію, виданих Рівненським обласним управлінням лісового та мисливського господарства; 3) вантажно-митних декларацій, інвойсів; 4) підтверджуючих документів щодо відображення доходів у звітах форми №1ДФ по СПД ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3
Суд звертає увагу на те, що Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України), не визначено порядку розгляду клопотання про витребування доказів, в тому числі щодо обов'язкового розгляду такого клопотання в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Разом з тим, згідно з ч.3 ст.166 КАС України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
З огляду на вказане, суд вважає за можливе здійснити розгляд поданого відповідачем клопотання без повідомлення сторін в порядку письмового провадження.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.3 ст.79 КАС України, відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Водночас, ч.1 ст.80 КАС України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
При цьому, згідно з ч.2 ст.80 КАС України, у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Так, ухвалою суду від 26.12.2018 відповідачу встановлювався п'ятнадцятиденний строк з дня вручення вказаної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву.
Копія вказаної вище ухвали була вручена відповідачу 27.11.2018, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Таким чином, клопотання про витребування доказів мало бути подане відповідачем до суду в строк до 13.12.2018.
Разом з тим, відповідне клопотання було подане відповідачем до суду 29.01.2019 та всупереч вимогам ч.1 ст.80 КАС України останнім не наведено в клопотанні обґрунтування щодо неможливості його подання у строк, визначений КАС України.
Окрім того, всупереч вимогам ч.2 ст.80 КАС України в клопотанні про витребування доказів відповідачем не зазначено обставини, які можуть підтвердити витребовувані докази, або аргументи, які вони можуть спростувати, а також заходи, яких він вжив для отримання цих доказів самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання відповідних доказів.
За наведених обставин, суд, на підставі ч.1 ст.80 КАС України, дійшов висновку про наявність правових підстав для залишення клопотання відповідача про витребування доказів без задоволення.
Керуючись статтями 80, 243, 248, 256 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання Головного управління ДФС у Рівненській області про витребування доказів залишити без задоволення.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Комшелюк Т.О.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2019 |
Оприлюднено | 03.02.2019 |
Номер документу | 79550122 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Комшелюк Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні